Међународни дан НЕСТАЛИХ...

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Данас је међународни дан несталих лица...

Рачуна се да је на Косову нестало још око 2.800 особа за које се још увек не зна шта је са њима... :cry:

У Хрватској је тај број негде око 3.000 особа... :cry:

У БиХ чак 13.449 особа се још увек води као нестало и не зна се шта је са њима... :cry:

Укупно се рачуна да се "само" 17.800 људи, Срба води као нестало , што у региону, а што на Косову и Метохији... :cry:

Шта рећи...а 21 век је..??? :? :confused: :evil:
 
Како год да се зове...хм...тужно је. :cry:

п.с. А сада тема може под кључ...изјашњавам се к'о Српкиња, ове бројке ме боле и саблажњавају и како видим тема није примерена за овај пдф...уопште форум...како год...грешка.
Молим присутног модератора да ово закључа.
 
SANDRINAbg:
Данас је међународни дан несталих лица...

Рачуна се да је на Косову нестало још око 2.800 особа за које се још увек не зна шта је са њима... :cry:

ja ne znam kako je neko dosao do te cifre, kada se zna da samo albanaca ima preko tri hiljade koji se vode kao nestali. ili je ovaj medjunarodni dan upotrebljen u drugom kontekstu :confused: :confused: :confused: :confused:
 
111fx6.jpg

Протест Срба чији су најмилији "нестали" на Космету,
испред Америчке амбасаде


Судбина несталих Срба је на жалост трагична. Не смем ни да помислим,

у каквим су страшним мукама окончали своје животе!

Не знам, ни шта наша власт, конкретно, предузима по том питању....

Основно право породица је да барем достојно сахране своје најмилије!
 
Strela:
111fx6.jpg

Протест Срба чији су најмилији "нестали" на Космету,
испред Америчке амбасаде


Судбина несталих Срба је на жалост трагична. Не смем ни да помислим,

у каквим су страшним мукама окончали своје животе!

Не знам, ни шта наша власт, конкретно, предузима по том питању....

Основно право породица је да барем достојно сахране своје најмилије!

Ни једна наша " ВЛАСТ " од 1999.године НИШТА није урадила по овом питању...ово је и више него трагично...ово је СТРАШНО. :confused:
 
Основно право породица је да барем достојно сахране своје најмилије

Да Стрело...ово је и људско и морално право и потреба сваког човека...да зна где су му сахрањени претци и да их достојанствено испрати.

Из личног примера : Знам колико је моја бака и патила и колико јој је био " камен око врата" целог живота, што није могла достојанствено да сахрани свога оца и деду које су муслимани заклали почетком другог Св. рата и бацили у неку јаму у Цазину...то оставља неизбрисиве трагове колико год човек имао година. :?
 
SANDRINAbg:
Ово су званичне цифре, а како већ рекох...тема је брзоплето отворена...није за ОВО место, тако да не треба настављати дискусију.

Зашто? О овоме се мора причати, а пдф Политика је право место за ову тему.
 
Врло је у ствари ова тема ЦИНИЧНА .....код чињенице да су

1. Усташе све масовне гробнице по р'ватцкој из 2.св.рата МИНИРАЛИ, а о стотинама
хиљада побијених и несталих Срба и да не причам..... а још мање да помињем
њихова "јуначења" над цивилима у последњим ратним сукобима....

2. Шиптари масовно раскопавају српска гробља и разбацују кости покојника...


о чему ми пишемо, питам се......ПРЕМА СРБИМА САД СПРОВОДИ ИСТУ "ПОЛИТИКУ" КАО И ПРЕМА ИНДИЈАНЦИМА.......(наравно, преко својих слугу)
 
Ово је са прошлогодишњег скупа...

111qd1.jpg


30.08.2006. године на Тргу Републике су се окупиле породице несталих лица у оружаним сукобима на простору СФРЈ, како би мирном, протесном шетњом са свећама у рукама, до зграде Владе Србије обележили Међународни дан несталих. Породице су носиле транспарент са поруком "МИ БИСМО ДА ЗАПАЛИМО СВЕЋЕ, РЕЦИТЕ ГДЕ", затим су неупаљене свеће положили испред Владе Србије.

Делегацију координације српских удружења примио је директор Службе Владе Србије за људска и мањинска права Петар Лађевић. Представници делегације породица несталих су тражили да се убрза решавање проблема несталих у оружаним сукобима на простору бивше СФРЈ.
 
SANDRINAbg:
Данас је међународни дан несталих лица...

Рачуна се да је на Косову нестало још око 2.800 особа за које се још увек не зна шта је са њима... :cry:

У Хрватској је тај број негде око 3.000 особа... :cry:

У БиХ чак 13.449 особа се још увек води као нестало и не зна се шта је са њима... :cry:

Укупно се рачуна да се "само" 17.800 људи, Срба води као нестало , што у региону, а што на Косову и Метохији... :cry:

Шта рећи...а 21 век је..??? :? :confused: :evil:

A sto ja imam neki tezak osecaj da tebi bas onako poprilicno puca patka za sve te nestale?
 
SANDRINAbg:
Да...Политика и јесте, али да ли је ова тренутна политика која " влада" овде на овом пдф-у.. ипак се ради САМО о Србима...? :roll: :confused:

samo o srbima :shock: :shock:

a drugi narodi nemaju nestalih jel tako??

pa međunarodni je dan nestalih, a ne dan nestalih Srba!!
svašta od tebe djevojko :roll: :roll:
 
Strela:
Ово је са прошлогодишњег скупа...

111qd1.jpg


30.08.2006. године на Тргу Републике су се окупиле породице несталих лица у оружаним сукобима на простору СФРЈ, како би мирном, протесном шетњом са свећама у рукама, до зграде Владе Србије обележили Међународни дан несталих. Породице су носиле транспарент са поруком "МИ БИСМО ДА ЗАПАЛИМО СВЕЋЕ, РЕЦИТЕ ГДЕ", затим су неупаљене свеће положили испред Владе Србије.

Делегацију координације српских удружења примио је директор Службе Владе Србије за људска и мањинска права Петар Лађевић. Представници делегације породица несталих су тражили да се убрза решавање проблема несталих у оружаним сукобима на простору бивше СФРЈ.

Била тамо... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
klikk:
samo o srbima :shock: :shock:

a drugi narodi nemaju nestalih jel tako??

pa međunarodni je dan nestalih, a ne dan nestalih Srba!!
svašta od tebe djevojko :roll: :roll:

Па ваљда се и код вас других обележава " Међународни дан несталих"..? :shock:

Сам наслов му каже... :roll: Ово је код нас у Србији. :confused:
 
SANDRINAbg:
Основно право породица је да барем достојно сахране своје најмилије

Да Стрело...ово је и људско и морално право и потреба сваког човека...да зна где су му сахрањени претци и да их достојанствено испрати.

Из личног примера : Знам колико је моја бака и патила и колико јој је био " камен око врата" целог живота, што није могла достојанствено да сахрани свога оца и деду које су муслимани заклали почетком другог Св. рата и бацили у неку јаму у Цазину...то оставља неизбрисиве трагове колико год човек имао година. :?

Знам...
 
klikk:
strelo dobro pročitaj na što sam ja reagirao.

ili ne razumiješ pojam "međunarodni" ??

da ti dogovorim: nisam još bio na hrv forumima.

Па знаш шта, сваког своја рана највише боли...

Мало је неумесно жалити прво, рецимо неког из Етиопије,

а имаш свој род рођени неоплакан, непрежаљен и несахрањен...
 

Back
Top