Ljubomora

Ljubomora u umerenim kolicinama je prihvatljiva, ali kada preraste u opsesivno paranoicnu pojavu.... e, onda je stvar za lecenje i izbegavanje!

Ljubomora je definitivno posledica nedostatka samopouzdanja, tako da se u svakom pogledu treba pozabaviti sredjivanjem tog dela licnosti.
 
Nema leka, a borba je uzaludna.Putic vodi od razmishljanja,preko kontrolisanja reci,postupaka,dela do opsednutosti.
Ako si ti u pitanju - nikoga ne mozesh zadrzati pored sebe kotrolom, bolje se okreni sebi i pronadji neshto shto ce ti odvuci paznju na drugu stranu,upotpuniti prazan hod u toku dana kad niste zajedno.
Ako je on u pitanju - i ne moze da se kontrolishe - bezi dok je vreme
 
ljubomora je uzas...
kod mene je stalno prisutna...ustvari ne ljubomora nego ideje sta sve moza da se desi..
ali ja to nikad ne ispoljavam
ljudi misle da nisam ljubomorna.
ja sam svesna da svako ima pravo na zivot, slobodu, da dise i najpre na svoje odluke.i ako brlja nesto, pa sta onada...? ja ne mogu protiv toga. samo se nadam da me dovoljno postuje da mi kaze. da bude fer
tako da nikad nisam gusila decka, ali uvek imam tog crva u sebi. sa njim ne mogu da se izborim.
uvek verujem decku,a taj crvic se pita da li sam u pravu......... :confused:
 
ZkA:
ljubomora je uzas...
kod mene je stalno prisutna...ustvari ne ljubomora nego ideje sta sve moza da se desi..
ali ja to nikad ne ispoljavam
ljudi misle da nisam ljubomorna.
ja sam svesna da svako ima pravo na zivot, slobodu, da dise i najpre na svoje odluke.i ako brlja nesto, pa sta onada...? ja ne mogu protiv toga. samo se nadam da me dovoljno postuje da mi kaze. da bude fer
tako da nikad nisam gusila decka, ali uvek imam tog crva u sebi. sa njim ne mogu da se izborim.
uvek verujem decku,a taj crvic se pita da li sam u pravu......... :confused:
E pa upravo je to o cemu ti pricas moj problem!
Nekada je sve ok kada sam opustena i ne razmisljam mnogo ali kada mi proradi taj crvic nemam mira. Tada u mojoj glavi pocinje razvoj dogadjaja i to sve gori i gori i tako u nedogled.
A najgore od svega je sto postoje neke osobe zbog kojih se ta sumnja razvija i od tada stalno imam potrebu da mi on dokazuje da sam ja bolja od njih i da mu se vise svidjam itd. A te osobe me uzasno nerviraju iako nikada pre nisam bila ljubomorna na druge devojke!
Nemoj pogresno da me shvatis, nisam ja neki frik ali od kada nekoga iskreno volim otkrila sam da sam jako posesivna osoba i neznam kako da se izborim sa tim. A cinjenica je da to mog decka nervira.
 
Razbaruseno pile:
u pravu si,narocito kad osetish na svojoj kozi posesivnost,kontrolu i gomilu slicnih gluposti koje te sputavaju, gushe te.
Da, bas tako!
A tih gluposti se ne mozes tako lako osloboditi. Ne mozes reci sebi nemoj vise da razmisljas o tome iako si svestan da te gusi i sputava i negativno utice na tvoju psihu i raspolozenje.
Uzas!!!
 
Betty:
nadjes nekog drugog koji te nece praviti ljubomornom
ea ali ako je ON ljubomoran onda ga zezaj :lol:

salim se.
Budi dobra. Ali ako ne ide, begaj.
E Betty kada bi to bilo tako jednostavno...
Ne pravi me toliko on ljubomornom koliko mi ljubav stvara ljubomoru.
Nekada sam ja njih pravila ljubomornima jer su oni bili zaljubljeni a sada kada ja nekoga volim postala sam posesivna i ljubomorna, sve mi se izgleda vraca.
Mozda ce to vreme resiti a mozda je i moj ego nezasit.
 
Lara 23:
E pa upravo je to o cemu ti pricas moj problem!
Nekada je sve ok kada sam opustena i ne razmisljam mnogo ali kada mi proradi taj crvic nemam mira. Tada u mojoj glavi pocinje razvoj dogadjaja i to sve gori i gori i tako u nedogled.
A najgore od svega je sto postoje neke osobe zbog kojih se ta sumnja razvija i od tada stalno imam potrebu da mi on dokazuje da sam ja bolja od njih i da mu se vise svidjam itd. A te osobe me uzasno nerviraju iako nikada pre nisam bila ljubomorna na druge devojke!
Nemoj pogresno da me shvatis, nisam ja neki frik ali od kada nekoga iskreno volim otkrila sam da sam jako posesivna osoba i neznam kako da se izborim sa tim. A cinjenica je da to mog decka nervira.

Voleti nekog ne znaci drzati ga vezanog za sebe, naprotiv.
Konstatnim trazenjem dokazivanja ljubavi dobices kontra efekat. Ugusices coveka za koga kazes da ga volis. Umorice se od dokazivanja. Oteraces ga od sebe.
Potrudi se da pronadjes izvor svog ne poverenja. On uglavnom lezi u nama samima. Pocni da verujes u sebe, pa ces lakse verovati i njemu.
 
Lara 23:
E Betty kada bi to bilo tako jednostavno...
Ne pravi me toliko on ljubomornom koliko mi ljubav stvara ljubomoru.
Nekada sam ja njih pravila ljubomornima jer su oni bili zaljubljeni a sada kada ja nekoga volim postala sam posesivna i ljubomorna, sve mi se izgleda vraca.
Mozda ce to vreme resiti a mozda je i moj ego nezasit.

a da odes kod psihoterepeuta da malo porazgovaras o tome?
Nemoj pogresno da me shvatis, ali on ti moze otkriti uzroke te pojave i razresiti je zajedno s tobom,...nazalost, kod opsesija (pa i zaljublejnosti, jer je i to vrsta opsesije :) ne pali ODLUKA kao sad cu da prestanem...
Idi porazgovaraj sta te kosta ;)
 

Back
Top