Tamis ovih dana

bob63

Zainteresovan član
Poruka
128
Pozdrav svima,

da li ja nemam pojma (sto bih voleo da je tako) ili je nesto drugo (sto niukom slucaju ne bih voleo), ali na Tamisu je ovih dana bas slabo. Proslog vikenda smo kolega i ja kod Orlovata gledali nemogavsi da verujemo, kako se nista ne desava.
Pretprosle nedelje smo isli brodicem do Botoske triangle, pa uzvodno Tamisom prema Secnju, imali smo sonar. U kanalu DTD riba do ribe, kako smo usli u Tamis - 0, nula, nista, prazno. Na Tamisu voda divna, svetlozelena, mirna... ali sonar pokazuje da je prazan. Proveli smo ceo dan i samo jedna babuska. Probali smo sve na sve, sto bi se reklo, ali nista. Sva sreca sto smo poneli pasulj!
Sta se desava?
Da li neko ima boljih iskustava sa Tamisom?
 
Ja varalicarim na tamisu kraj Panceva......................
Bilo je ok pre jedno 2 nedelje,al sve je stalo,nista,mozda koja sitna,al nista krupnije......
eto bas prekljuce bili na reci(4 sata) i nista ako se bacila jedanput-dva put i to je to...
 
Ja bio u subotu, kod zel. mosta u pancevu, i kod prevodnice i usce dunava. apsolutno nista ni udarac, niti skidanje, niti njuskanje... Do pre neki dan su ubijali i soma i sarana po tamisu, bilo je i smudja, sad 0 (nula). Mirna voda, lepa, ali ribe nema. Pardon, pecali su moji klinci pesa velikog kao udica!
 
Што се чудите,кад цела Србија свакодневно изловљава рибу? Да сте је враћали у воду , ситуација би била другачија(част изузецима)
 
Neko rece vda je verovatno uzrok svemu nizak vodostaj i topla voda(pretopla) i ja mislim sada tako. Danas sam presao i most u Centi, ne pamtim kada je onaj rukavac Tamisa, bio toliko nizak. Ipak voda je i dalje jako lepa na oko, svetlozelena, nema uginulih riba.... cini se bogovski... ali!
Opao je i kanal DTD, a poslednjih dana sam cuo da je i tamo lose.
 
Juče su bili moji drugari na Tamišu kod Farkaždina.Katastrofa.Voda je dosta opala i Tamiš na tom delu može da se pregazi.Bili su tamo od subote uveče.Dva lika su pregradila Tamiš sa dve mreže.Naravno kontrole nema nigde.Posle toga su otišli na Begej kod Perleza i odlično je radila skoro sva riba ali nije bilo ničeg krupnijeg.
 
Paracin:
Kakva je situacija na Tamisu?

Koliko ja znam, prekjuce (utorak) nista nas stapovima, zamoceni su i sonari, nista. To je na potezu Pancevo do usca u Dunav. Farkazdin, nesto babuske, uglavnom na hranjenim mestima, takoreci beznacajno. Tako da sacekaj jos malo za dolazak.

Pozz
 
Juče sam bio u Barandi.Samo je jedan matori uhvatio tri šarana od kilo do kilo ipo,a mi ostali ništa.Po neka bela i babuška.Imao sam jednu štuku koja me zavukla u granje i morao sam da kidam.Ujutru sam prvo otišao u Farkaždin ali kad sam video da je voda i dalje niska nisam ni pokušavao da pecam.Neki ljudi iz Prokuplja su bili tamo tri dana i nisu ni videli ribu.Treba ići na Tamiš nizvodno od Barande jer je mnogo bolji vodostaj,uzvodno je baš loše.
 
Bio sam je juce u Opovu , blinkerisao sa kolegom od brane pa sve do vira.
Bilo dosta pecarosa al niko nista nije uhvatio.
Jedino pred sam mrak sam video da je lik iz camca ispod samog mosta izvadio stukuku ili smudja na zivog kedera .
Bacala se grabljivica solidno al nece na varalicu.
 
Radi smudj na muvanje ovih dana oko Panceva. Mada, slabo ostalog ima, a i trava se navukla, ima je dosta po celoj sirini reke... Kad su ovi matorci sa camcima otisli sa Tamisa dalje, nislim da to nesto znaci :roll:
 
Bio sam u Barandu 14. i 15. (cetvrtak, petak). Pecao sam i celu noc, nista. Nocu cak nije htela ni bela riba. Prko dana smo hvatali sitnu babusku, sitnog protvisa i jos neku sicu. Od krupnijeg jedan protvis (oko 1kg) i jedan saran mi pokidao.
 

Back
Top