svadba u novom sadu

scarlet.ohara

Zainteresovan član
Poruka
454
Drage moje, molim vas da mi pomognete savetima, pre svega finansijskim, želela bih da napravim da bude lepo a skromno, za do 50 gostiju. molim vas, da mi date konkretne savete iz svog iskustva, šta , gde, pošto,...
npr, gde mogu da iznajmim lepu jeftinu venčanicu i konkretne cene; koliko ste platile muziku i koju/kakvu; koliko ste platile u restoranu, po gostu, da li je bilo uključeno i piće; da li ste imale fotografa i snimatelja, pošto; ... bukvalno, sve stavke kojih se možete setiti.
napišite savet onako kako biste volele da ga vam je neka žena napisala pre vašeg venčanja ;)

i naravno, za sve vas dobrice koje mi budete pomogle, veliki cmok!
 
Hm ... za Novi Sad ne mogu da ti pomognem.... za Beograd znam da svaki restoran ima svog fotografa i da ne možeš da ga menjaš (ustvari možeš, ali moraš tu promenu mnogo da platiš), ovde je od 25Eura pa nadalje po osobi kompletan meni sa pečenjem ..... Venčanice su izmedju 200 i 400Eura da ih iznajmiš. Torte su od 10.000,00 pa nadalje. Šminka od 25Eura ... Frizure od 20Eura ....

Eto ... nekih cena.
 
za deseti deo novca koji bi besmisleno utukli na svadbarsko srknavljenje mogli bi da otputujete na neko egzotichno mesto, da 'sudbonosno ' DA kazhete nekom chiki sa cvecem oko vrata u hula suknjici , i zapamtite vechanje po nechemu zabavnijem od mrshenja krmenite posle masne supe uz loshu muziku

eto moj konstruktivan savet za danas
 
scarlet.ohara:
Drage moje, molim vas da mi pomognete savetima, pre svega finansijskim, želela bih da napravim da bude lepo a skromno, za do 50 gostiju. molim vas, da mi date konkretne savete iz svog iskustva, šta , gde, pošto,...
npr, gde mogu da iznajmim lepu jeftinu venčanicu i konkretne cene; koliko ste platile muziku i koju/kakvu; koliko ste platile u restoranu, po gostu, da li je bilo uključeno i piće; da li ste imale fotografa i snimatelja, pošto; ... bukvalno, sve stavke kojih se možete setiti.
napišite savet onako kako biste volele da ga vam je neka žena napisala pre vašeg venčanja ;)

i naravno, za sve vas dobrice koje mi budete pomogle, veliki cmok!
Ne znam za ostale stavke, ali moja drugarica je iznajmila prelepu venčanicu u salonu Matrimonia u Nikole Pašića za 12000....Veruj mi, ceo grad smo prečešljale, nigde lepših venčanica nije bilo...i još imaš kataloge, možeš da pogledaš prvo kako to izgleda, pa tek onda da probaš....ovako kad vise na vešalici ništa se ne vidi....ja dobih fras dok smo sve obišle i dok je ona odabrala. Tamo lepo sela, pregledala kataloge, izabrala 3 koje joj se dopadaju, probala i uzela jednu odnjih. A kao što rekoh, cene su povoljnije nego na drugim mestima (a imaju tamo i lepe bidermajere, torbice, šnalice...ma sve).
 
Moja svadba je bila u Lipi,povoljne cene korektna hrana i usluga.Muzika-tamburasi,savrseni.
Vencanica,neki pasaz u Z.Jovinoj.Na svadbi bilo 30 ljudi,i bez lazne skromnosti meni moja svadba je bila najbolja na kojoj sam bila do sada.
 
Ines1864:
Ne znam za ostale stavke, ali moja drugarica je iznajmila prelepu venčanicu u salonu Matrimonia u Nikole Pašića za 12000....Veruj mi, ceo grad smo prečešljale, nigde lepših venčanica nije bilo...i još imaš kataloge, možeš da pogledaš prvo kako to izgleda, pa tek onda da probaš....ovako kad vise na vešalici ništa se ne vidi....ja dobih fras dok smo sve obišle i dok je ona odabrala. Tamo lepo sela, pregledala kataloge, izabrala 3 koje joj se dopadaju, probala i uzela jednu odnjih. A kao što rekoh, cene su povoljnije nego na drugim mestima (a imaju tamo i lepe bidermajere, torbice, šnalice...ma sve).
a ima katalog i na netu ;)
samo sto su u beogradu, po mom saznanju, skuplje od 12000
http://matrimonia.co.yu/home.htm
 
Venčanicu sam sašila, klopu (švedski sto) pravila sama sa još tri žene, bidermajer i burme kupili jednostavne i jeftine, 60 gostiju, snimao i fotografisao moj brat s vremena na vreme tako da je stigao i da se provede na svadbi. Našli smo jednog fotografa u blizini koji je hteo da nam razvije slike i van radnog vremena, tako da su gosti bili oduševljeni cenom fotografija. Uzeli smo neki bend po preporuci. Nije baš bio sjajan, ali ni tako loš za neke jeftine pare. Prostor je bio neka picerija. Sve se ovo odigravalo krajem 1999.g u Beogradu kada mi je plata bila 80DM, a sneg zavejao do kolena pa sam morala da se snalazim kako znam i umem. I svi su pohvalili organizaciju. Ah, da matičarka nam je došla u restoran. Sam prostor ne mora da bude exkluzivan, već i običan prostor možeš super da urediš sa ukrasnim papirom, mašnama i gomilom balona kupljenih na kilo. I veoma važno je da na svadbi imaš nekog ko će da ti kontroliše poslugu kako radi i da ne krade. Bidermajer može da ti neko vešt i kreativan napravi. ist važi i za venac sa cvećem iznad vrata ako hoćeš. Malo škicnete po sličicama i cvećarama ili net-u ideje. Sve najbolje.
 
Evo moj drug nedavno odradio svadbenu zhurku. Popularan lokal, nishta zakup, samo cena popijenog, ketering za "s nogu" (nishta supasarma&ruskasalata), solidan poluanonimni bend, 90 ljudi max...
Neshto preko 2600e.
Brateeee, za te pare si mogao...


ne razumem ja taj trip
 
scarlet.ohara:
elmed, uputi me u cene, ako se sećaš, molim te. jesi li imala fotografa i/ili snimatelja?
Ja sam se oduševila jednom forom iz nekih svatova u Nemačkoj. Na svakom stolu je stajao fotoaparat za jednokratnu upotrebu kojim su gosti sami fotografisali šta su hteli sa žurke. Te slike su nekako bile mnogo spontanije i zabavnije za mladence kada su ih razvili nakon svadbe. Možda su imali fotografa unajmljenog za ceremoniju, ali na samoj svadbi su svi ostali bili fotografi. :D


bug.gif
 
LePiaf:
Evo moj drug nedavno odradio svadbenu zhurku. Popularan lokal, nishta zakup, samo cena popijenog, ketering za "s nogu" (nishta supasarma&ruskasalata), solidan poluanonimni bend, 90 ljudi max...
Neshto preko 2600e.
Brateeee, za te pare si mogao...


ne razumem ja taj trip
pa svadbe su zapravo zamisljene kao nesto vrlo ekonomicno, novopeceni par pljune kintu za zabavu, a gosti za poklone pokupuju sve sto im treba. eto to ti je trip
 
Pa ovde je bio problem shto novopecheni par zhivi vec neko vreme zajedno i imaju sve shto im treba. A kad malo pogledam oko sebe, to je najcheshci sluchaj. Pochnu da zhive zajedno... nabave peglu, vesh mashinu i mixer... neko od njih dvoje zatrudni... venchaju se...
 

Back
Top