Ostaviti njega ili posao?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Evo vam situacija.

1. Imate sjajan posao kojim ste zadovoljne, imate verenika/novopečenog supruga koga volite i sve je sjajno, oboje ste uspešni, nemate dece..... on dobije lepu poslovnu ponudu i mora da se preseli. Dolazi sa pričom kako "se selite" dok se vama baš i ne seli, na stranu posao, nego ceo vam život tu gde ste..... ali kao njegov je posao eto važniji na neki način..... ili vam pusti koju bilo prču... vaša reakcija ili odluka?

2. Obrnuta situacija. Tek ste se venčali ili planirate da se venčate i dobijate sjajnu ponudu da negde, recimo, radite na godinu dana ili više, ili da jednostavno radite u drugom gradu, puno para, ono o čemu ste oduvek sanjale. Njega volite, ali imajte na umu da je ovaj posao ostvarenje snova. On, naravno, ne želi da se seli.

Oduvek sam smatrala ovakvu situaciju strašnom :) i prilično nerešivom. Da li je neko bio u sličnoj?
 
ja sam imala priliku da odem na 6 meseci u cajnu sa trenutnim poslom ali se zbog njih dvoje nisam prijavila,ebi ga.posao dodje i prodje vazno je ono sto ostaje,oni koji ce biti uz tebe na samrtnoj postelji.ako bih dobila ponudu svog zivota,a u gradu gde bi i on mogao da nadje nesto dobro onda valjda nije lud da ne odemo,ako bi on dobio neku super ponudu u sibiru no way hose!bitan je dogovor i da oboje nadjemo zadovoljstvo u promeni
 
Ја била у обе ситуације.
У првој, ја сам оставила све и отишла у његов град. Било ми је тешко јер никог нисам познавала, нисам имала посао, по цео дан сам била сама у непознатом граду... Али волели смо се и није ми нешто посебно тешко пало.
После, он је оставио и свој град и посао и дошао у мој град, јер сам ја ту добила посао. Оставио је претходни посао у свом граду, започео каријеру на сасвим новом послу у мом граду, сада је за њега све било ново и непознато... Али волели смо се, били смо млади, на почетку пословних каријера, без деце и промене нам нису тешко падале.

Данас се више ни за шта не бих померала. Исувише сам дубоко укорењена ту где јесам. Везана сам и децом, и родитељима који су стари и болесни, и послом, стеченим позицијама у друштву, пријатељима...и више нисам за такву врсту експеримената.
 
To je polje gde se mora postici kompromis. Naime, kao sto svi znamo, svakom od nas je bitno da se profesionalno ostvari, da napreduje i kao rezultat toga dobro zaradi. Covek koji radi posao koji voli i u kome je uspesan, je zapravo zadovoljan covek koji ce to zadovoljstvo preneti i u svoj brak.

Kao posledica toga dolazi i dobra zarada a to otvara mogucnost za kvalitetniji zivot i ostvarenje mnogih zajednickih ciljeva.

Situacija jeste strasna, ukoliko druga strana tvrdoglavo insistira na svom gledistu po principu sve ili nista. Ako nije spremna da shvati da ce onaj drugi morati da se prilagodi toj situaciji i da ce mu se zivot promeniti. I da to mozda nije ono sto ga bas cini srecnim. Stoga se takve kombinacije moraju vremenski ograniciti, pruziti neka kompenzacija partneru, dati mu mogucnost da ostvari i neke svoje ciljeve itd.
Jednostavno, ako sa nekim zivis, izmedju ostalog cilj i jeste da napredujete, a ako je taj posao nacin da se napreduje, takvu zrtvu vredi svesno napraviti.

U suprotnom, uvek sam za to da covek ili zena idu za svojim prilikama, jer ako to ne urade bice frustrirani i to ce preneti u svoju vezu ili brak. Dakle, ako posle normalnog razgovora i nekoliko pokusaja da se stvar resi neko drugi ima i dalje stav "ili ja ili taj posao" ja bih teska srca ipak izabrao posao.
 
eh..kad sam imala 22 zbog njega sam ostavila sve..i otisla u nepoznat grad, bez posla, stana , icega...sve zbog ljubavi

sad, sa 36...veoma tesko...nije to samo posao...sto rece helen, to je citav jedan zivot..deca, prijatelji, okruzenje, posao...

ja vise ne bih pocinjala iz pocetka.ni zbog koga.
 
e bas ste babe vas dve :p ja vec 1000 puta pocinjem,i ceka me bar jos jedno pocinjanje,jer necemo da ostanemo u francuskoj (a ni da se vracamo u srbiju) i uvek sam radoznala kako je tamo negde.nije lako ali je zanimljivo,malo tesko kad imas dece to da...
 
hanibal77:
e bas ste babe vas dve :p ja vec 1000 puta pocinjem,i ceka me bar jos jedno pocinjanje,jer necemo da ostanemo u francuskoj (a ni da se vracamo u srbiju) i uvek sam radoznala kako je tamo negde.nije lako ali je zanimljivo,malo tesko kad imas dece to da...

ne babe.tetke.:lol:
kad hocu da mi zivot bude zanimljiv, odem na strand :D , ne selim se u drugi grad.:lol:
pustila sam ovde koren, pa to ti je.
 
Lexa:
Oduvek sam smatrala ovakvu situaciju strašnom :) i prilično nerešivom. Da li je neko bio u sličnoj?

И мени то звучи страшно. :|

1. Вероватно бих у почетку ишла на варијанту везе на даљину. Што је опет ужас, али као ајде, прелазна варијанта. А ако би то потрајало, не знам, ја бих живела у нади да ће добити посао у Новом Саду, а и ваљда би се нешто искристалисало како да преломимо.

2. Не могу да замислим ту понуду којој не бих нашла ману како бих убедила себе да треба да останем у Новом Саду. Можда бих отишла негде на кратко, а и то тешко, тако да би и тада упалила опција везе на даљину, привремено.

Шта ћу, баш сам везана за свој град. :D Не могу да замислим да живим негде другде. И стварно не знам шта бих да ми неко захтева да га напустим. :?
 
hanibal77:
e bas ste babe vas dve :p ja vec 1000 puta pocinjem,i ceka me bar jos jedno pocinjanje,jer necemo da ostanemo u francuskoj (a ni da se vracamo u srbiju) i uvek sam radoznala kako je tamo negde.nije lako ali je zanimljivo,malo tesko kad imas dece to da...

Па, ја нисам неки луталачки тип.... Ја сам јааако укорењена особа... Сви моји преци у претходних 300 година налазе се у кругу од неких тридесетак километара....
Мој одлазак из Баната чак у Бачку - био је вееелики корак за мене! :wink: :lol:
(Зато сам се и вратила после пар година. :wink: )
 
storm cloud:
И мени то звучи страшно. :|

1. Вероватно бих у почетку ишла на варијанту везе на даљину. Што је опет ужас, али као ајде, прелазна варијанта. А ако би то потрајало, не знам, ја бих живела у нади да ће добити посао у Новом Саду, а и ваљда би се нешто искристалисало како да преломимо.

2. Не могу да замислим ту понуду којој не бих нашла ману како бих убедила себе да треба да останем у Новом Саду. Можда бих отишла негде на кратко, а и то тешко, тако да би и тада упалила опција везе на даљину, привремено.

Шта ћу, баш сам везана за свој град. :D Не могу да замислим да живим негде другде. И стварно не знам шта бих да ми неко захтева да га напустим. :?
Potpisujem.
 
ako se volite ,, ljubav na prvom mestu ,, zatim dolazi loFa -- nacin da zivite bolje u vasoj ljubavi ,, pa ako saberete da su vam trenutna primanja manja od onoga sto bi on sam tamo imao ,,, onda pakuj kofere ,, --- ali to ja tako teoretski ,, jer sebe ne vidim u boljem poslu a i zasto bi meni neko ponudio bolji posao ,, mada kada bi mi botjko otisao u drugi grad ,, ma ne bi morao ni da me pita ,, ja bi se sama spakovala
 
ja volim veze na daljinu. moja ideja braka je bila da se vencamo ali da svako zivi u svojoj zemlji...pa da se vidjamo jednom, dva puta mesecno...i skroz mi je odgovarala ta varijanta, ali njemu nije. preselila sam se, ali i sada se jednom godisnje pokupim i otperjam na mesec / dva.
scor:
jednom sam napustila sve zbog posla - drustvo, porodicu, momka, grad, sve sto mi je bilo poznato...i bila je to najbolja stvar koju sam ikada uradila za sebe.
jednom sam napustila sve zbog muza - novo drustvo, provode, zivot punim plucima, dobru zaradu, izlaske i putovanja, zanimljive ljude...i bila je to najveca glupost koju sam uradila u zivotu
rezultat - 1:1 i idemo dalje
 

Back
Top