Malecko pitanje u vezi sa rodom i prekomandom!

zlig0r

Obećava
Poruka
54
Pipl aj sad mala pomoc...ja 1 septembra odoh u Valjevo...

na regrutaci su mi rekli da sam garda, a upisali u knjizicu chini mi se arj pvo.
izgubim tu vojnu, odem da vadm drugu, u bachkoj palanci mi kazu da zu zbog zavrshene elektrotehnichke biti Arj Pvo, i da cu najverovatnije da luzim u Jakovu.
posle par dana me zovu da preuzmem knjizicu a u njoj prvo Bachkopalanchanski vojni odsek napisao ARJ PVO, pa pechat preko toga da je ponishteno, i ispod vojni odsek novi sad napisao Peshadija...


u pozivu za vojsku (koji je preuzeo moj matori uz njihovo objashnjenje da sam vezista pri gardi i da mi je prekomanda posle mesec ipo dana u Beograd) mi pishe da se javim 01.09 u Valjevo VP 9845, i gore u coshku mi je hemijskom dopisano VES 11101 Garda.


jel zna sad neko od vas shta sam ja u stvari? koji rod? i gde mi je moguca prekomanda?
 
u valjevo se salju ,pvo ,vezisti [najvise], pesadija, i auto-jedinica ,ima i jedan bataljon tenkova t-55 cini mi se, posle mesec i po ides na topcider u gardu i tamo ce ti biti jos gore, VMA je pun gardista :D, ides cini mi se najgorom mogucom varijantom kamo srece da si vezza,il pvo il auto.zajebao te neko.
 
Rade012:
Vise ce te cimati stara vojska, nego starešine... ali kako god hoćeš...
ma kakva stara vojska,to je VALJEVO 4.centar za obuku [i to obaveznu pesadijsku u valjevu posle mesec i po vecina ide u prekomandu na jos 1,5 mesec doobuke po svom pravom VES-u] bice ih mozda 1/4 jedno 300 dzombi, a gushtera 1500, 5 na jednog i bice u drugim zgradama naravno xaxaxa ma pojesce ih gusteriiiiii....
 
zlig0r:
vazi, javim vam se... :)

kazu da koliko je loshe shto idem u subotu, da je sa druge strane odlichno jer cu biti 2 dana u kasarni dok su stareshine van nje, tako da nece biti odmah cimanje nego 2 dana koliko toliko laganog prilagodjavanja, pa tek u ponedeljak pochinje haos... :)
regruti se primaju 3 dana ,vikendom ,nekom dodje da se javi 1og nekom 2og neko 3eg neki cak i kasnije ali svi se skidate u isti dan...
 
evo mene! lezim u spavaoni,vecina spava a ja na netu fonom... :)
uglavnom,ovde u Valjevu je odlichno...upao u 2 chetu,prvi vod! kasarna zvana hajat!extra komandir chete,extra komandir voda, extra komandir odeljenja! radi se ali je opushtena atnosvera,nema pritiska...imam definitino najbolje uigran vod,odmah smo se dogovorili da se drzimo zajedno u svemu,a da eventualne ispade sankcionishemo i vrlo brzo smo uspeli da postanemo tim! naravno koliko je to moguce u ovom kratkom periodu!
kupanje svaki dan, klopa za sada odlichna! od stare vojske ostalo 10Ak ljudi,i svi su dobri momci tako da nema tovarenja nas gushtera,i uvek su tu da pomognu...
danas bilo prvo gadjanje i skor je 5 od 6...uvezbava se strojev korak i ceo program za zakletvu...
 
KiZo:
znaci 3 meseca gulices pesadijsku obuku u valjevu...
bolje da si pvo ides samo mesec i po pesadijske i to brzo prodje pa onda na batajnicu kao elita!!!
kakvo jarkovo tamo imaju samo pesadinci [izgleda da su te zezali] i to iz kobri sve neki penzionisani specijalci brrrr.r....


Nije Kizo, ima u Jakovu i PVO (osim ako je nisu sravnli tokom Noble Anvila).
 
zlig0r:
evo mene! lezim u spavaoni,vecina spava a ja na netu fonom... :)
uglavnom,ovde u Valjevu je odlichno...upao u 2 chetu,prvi vod! kasarna zvana hajat!extra komandir chete,extra komandir voda, extra komandir odeljenja! radi se ali je opushtena atnosvera,nema pritiska...imam definitino najbolje uigran vod,odmah smo se dogovorili da se drzimo zajedno u svemu,a da eventualne ispade sankcionishemo i vrlo brzo smo uspeli da postanemo tim! naravno koliko je to moguce u ovom kratkom periodu!
kupanje svaki dan, klopa za sada odlichna! od stare vojske ostalo 10Ak ljudi,i svi su dobri momci tako da nema tovarenja nas gushtera,i uvek su tu da pomognu...
danas bilo prvo gadjanje i skor je 5 od 6...uvezbava se strojev korak i ceo program za zakletvu...



hahahaha mali jos nije polozio zakletvu haha ne zna sta ga čeka





_______________________________________________________
ne moga da spavam vec 2 sata
 
zlig0r:
Pipl aj sad mala pomoc...ja 1 septembra odoh u Valjevo...

na regrutaci su mi rekli da sam garda, a upisali u knjizicu chini mi se arj pvo.
izgubim tu vojnu, odem da vadm drugu, u bachkoj palanci mi kazu da zu zbog zavrshene elektrotehnichke biti Arj Pvo, i da cu najverovatnije da luzim u Jakovu.
posle par dana me zovu da preuzmem knjizicu a u njoj prvo Bachkopalanchanski vojni odsek napisao ARJ PVO, pa pechat preko toga da je ponishteno, i ispod vojni odsek novi sad napisao Peshadija...


u pozivu za vojsku (koji je preuzeo moj matori uz njihovo objashnjenje da sam vezista pri gardi i da mi je prekomanda posle mesec ipo dana u Beograd) mi pishe da se javim 01.09 u Valjevo VP 9845, i gore u coshku mi je hemijskom dopisano VES 11101 Garda.


jel zna sad neko od vas shta sam ja u stvari? koji rod? i gde mi je moguca prekomanda?

Yebi ga...sa zakasnjenjem...
Ja sam gulio u Valjevu, bas u V.P. 9845 - Zikica Jovanovic - Spanac

Brigada u Valjevu je gardijska brigada (kada sam ja bio bilo je ukupno 565 vojnika, bez oficira), tako da tu nema zabune, a pored oklopno-mehanizovanog bataljona, koji sadrzi dve pesadijske (mehanizovane) cete, dva minobacacka voda, dva tenkovska voda (ili bese tri - davno je bilo...) ima haubicki divizion i LSARD (laki samohodni raketni divizion), mada su imali samo prage, raketa ni od korova, mislim da su ubacili jednu cetu vojne policije, HAD je vec postojao kao i ABHO, pozadinci...tako da nista nisu pogresili, a ja sam siguran da ces biti u mehanizovanoj pesadiji, pa ako ikako mozes kasnije javi, da vidim da li sam pogresio...(ali, naravno, nisam :wink: )
 
zlig0r:
evo mene! lezim u spavaoni,vecina spava a ja na netu fonom... :)
uglavnom,ovde u Valjevu je odlichno...upao u 2 chetu,prvi vod! kasarna zvana hajat!extra komandir chete,extra komandir voda, extra komandir odeljenja! radi se ali je opushtena atnosvera,nema pritiska...imam definitino najbolje uigran vod,odmah smo se dogovorili da se drzimo zajedno u svemu,a da eventualne ispade sankcionishemo i vrlo brzo smo uspeli da postanemo tim! naravno koliko je to moguce u ovom kratkom periodu!
kupanje svaki dan, klopa za sada odlichna! od stare vojske ostalo 10Ak ljudi,i svi su dobri momci tako da nema tovarenja nas gushtera,i uvek su tu da pomognu...
danas bilo prvo gadjanje i skor je 5 od 6...uvezbava se strojev korak i ceo program za zakletvu...

Izvinjavam, se nisam ni pogledao postove...tek kada sam napisao moj prethodni post procitao sam ovaj tvoj...znaci eto pogodio sam da si u pesadiji, zato sto je i moj slucaj bio identican sa tvojim (VES u vojnoj knjizici)...
Kada sam ja "gulio" u Valjevu (1990-91)...dobro kazes "Hajat", pet vrsta jela za rucak, drzavnim praznicima belo vino, svaki dan uz obrok (rucak) jabuke, a tri puta nedeljno uz jabuke drugo voce - narandze, banane, breskve, grozdje...ma stvarno super. Javi mi kako ti se zove komandir cete. Od oficira su bili :Vajo Kablinovic, Ranko Jednak, Dzenanovic Nedzad - Dzeki (kakav oficir :shock: - sunce ti ***** - ljudina), Chanak, Petreski, pa vodnik Vukovic...ima ih jos ali se zaboravlja...
 

Back
Top