Malecko pitanje u vezi sa rodom i prekomandom!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Malecko pitanje u vezi sa rodom i prekomandom!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Novi Sad ~ Novo Naselje ~ Odmah iza coshka
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Malecko pitanje u vezi sa rodom i prekomandom!

Pipl aj sad mala pomoc...ja 1 septembra odoh u Valjevo...

na regrutaci su mi rekli da sam garda, a upisali u knjizicu chini mi se arj pvo.
    izgubim tu vojnu, odem da vadm drugu, u bachkoj palanci mi kazu da zu zbog zavrshene elektrotehnichke biti Arj Pvo, i da cu najverovatnije da luzim u Jakovu.
    posle par dana me zovu da preuzmem knjizicu a u njoj prvo Bachkopalanchanski vojni odsek napisao ARJ PVO, pa pechat preko toga da je ponishteno, i ispod vojni odsek novi sad napisao Peshadija...

u pozivu za vojsku (koji je preuzeo moj matori uz njihovo objashnjenje da sam vezista pri gardi i da mi je prekomanda posle mesec ipo dana u Beograd) mi pishe da se javim 01.09 u Valjevo VP 9845, i gore u coshku mi je hemijskom dopisano VES 11101 Garda.

jel zna sad neko od vas shta sam ja u stvari? koji rod? i gde mi je moguca prekomanda?
    Viva La Paintball!!!

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: malecko pitanje u vezi sa rodom i prekomandom!

Ides u VA, u centar za obuku i nakon toga u Gardijsku brigadu, kao pesadinac.Samo se javi gde ti je napisano i bice sve ok

Buduća legenda KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

znaci 3 meseca gulices pesadijsku obuku u valjevu...
    bolje da si pvo ides samo mesec i po pesadijske i to brzo prodje pa onda na batajnicu kao elita!!!
    kakvo jarkovo tamo imaju samo pesadinci [izgleda da su te zezali] i to iz kobri sve neki penzionisani specijalci brrrr.r....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

a njihova pricha da sam mesec ipo u valjevu pa prekomanda u BG?
    Viva La Paintball!!!

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

u valjevo se salju ,pvo ,vezisti [najvise], pesadija, i auto-jedinica ,ima i jedan bataljon tenkova t-55 cini mi se, posle mesec i po ides na topcider u gardu i tamo ce ti biti jos gore, VMA je pun gardista , ides cini mi se najgorom mogucom varijantom kamo srece da si vezza,il pvo il auto.zajebao te neko.

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

Citat Original postavio zlig0r
    u bachkoj palanci mi kazu da zu zbog zavrshene elektrotehnichke biti Arj Pvo, i da cu najverovatnije da luzim u Jakovu.
    ?
    xaxaaxa e jesu kvarni majku im .....
    [samo ti je pesadija u jarkovu]

Primećen član
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ajde ne plašite čoveka... šta je teško mladom čoveku da odsluži pišljvih 6 meseci vojske?

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

u pravu si!
    videce i sam koja je to glupost...
    ali realno zasto bi se mucio ko sivonja bez veze 6 meseci bolje da je neki laksi rod 1,5 mesec zapne a pole opushteno sitni dane...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

znachi mesec ipo obuke u valjevu,pa prekomanda na topchider i tamo josh mesec ipo dana obuke...
    i sve u svemu, nishta lepo me ne ochekuje...
    no shto se mora, nije teshko...
    Viva La Paintball!!!

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

ma more idi se naspavaj u vojsci ce te stalno cimati ,ali javi nam se obavezno posle zakletve. prvih par dana je najteze,dok se adaptiras i prihvatis neke stvari i nemoj da te kolebaju da se skidas i da te zavlace i videces posle ide lakse.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

vazi, javim vam se...

kazu da koliko je loshe shto idem u subotu, da je sa druge strane odlichno jer cu biti 2 dana u kasarni dok su stareshine van nje, tako da nece biti odmah cimanje nego 2 dana koliko toliko laganog prilagodjavanja, pa tek u ponedeljak pochinje haos...
    Viva La Paintball!!!

Primećen član
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Vise ce te cimati stara vojska, nego starešine... ali kako god hoćeš...

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

Citat Original postavio Rade012
    Vise ce te cimati stara vojska, nego starešine... ali kako god hoćeš...
    ma kakva stara vojska,to je VALJEVO 4.centar za obuku [i to obaveznu pesadijsku u valjevu posle mesec i po vecina ide u prekomandu na jos 1,5 mesec doobuke po svom pravom VES-u] bice ih mozda 1/4 jedno 300 dzombi, a gushtera 1500, 5 na jednog i bice u drugim zgradama naravno xaxaxa ma pojesce ih gusteriiiiii....

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

vazi, javim vam se...

kazu da koliko je loshe shto idem u subotu, da je sa druge strane odlichno jer cu biti 2 dana u kasarni dok su stareshine van nje, tako da nece biti odmah cimanje nego 2 dana koliko toliko laganog prilagodjavanja, pa tek u ponedeljak pochinje haos...
    regruti se primaju 3 dana ,vikendom ,nekom dodje da se javi 1og nekom 2og neko 3eg neki cak i kasnije ali svi se skidate u isti dan...

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio KiZo
    ali svi se skidate u isti dan...
    Od kad to?
    U blizini sam...

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

od kako je Srbija konacno postala NEZAVISNA!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

evo mene! lezim u spavaoni,vecina spava a ja na netu fonom...
    uglavnom,ovde u Valjevu je odlichno...upao u 2 chetu,prvi vod! kasarna zvana hajat!extra komandir chete,extra komandir voda, extra komandir odeljenja! radi se ali je opushtena atnosvera,nema pritiska...imam definitino najbolje uigran vod,odmah smo se dogovorili da se drzimo zajedno u svemu,a da eventualne ispade sankcionishemo i vrlo brzo smo uspeli da postanemo tim! naravno koliko je to moguce u ovom kratkom periodu!
    kupanje svaki dan, klopa za sada odlichna! od stare vojske ostalo 10Ak ljudi,i svi su dobri momci tako da nema tovarenja nas gushtera,i uvek su tu da pomognu...
    danas bilo prvo gadjanje i skor je 5 od 6...uvezbava se strojev korak i ceo program za zakletvu...
    Viva La Paintball!!!

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KiZo
    znaci 3 meseca gulices pesadijsku obuku u valjevu...
    bolje da si pvo ides samo mesec i po pesadijske i to brzo prodje pa onda na batajnicu kao elita!!!
    kakvo jarkovo tamo imaju samo pesadinci [izgleda da su te zezali] i to iz kobri sve neki penzionisani specijalci brrrr.r....

Nije Kizo, ima u Jakovu i PVO (osim ako je nisu sravnli tokom Noble Anvila).

Ističe se yugo 45 (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    69

uglavnom,ovde u Valjevu je odlichno...upao u 2 chetu,prvi vod! kasarna zvana hajat!extra komandir chete,extra komandir voda, extra komandir odeljenja! radi se ali je opushtena atnosvera,nema pritiska...imam definitino najbolje uigran vod,odmah smo se dogovorili da se drzimo zajedno u svemu,a da eventualne ispade sankcionishemo i vrlo brzo smo uspeli da postanemo tim! naravno koliko je to moguce u ovom kratkom periodu!
    kupanje svaki dan, klopa za sada odlichna! od stare vojske ostalo 10Ak ljudi,i svi su dobri momci tako da nema tovarenja nas gushtera,i uvek su tu da pomognu...
    danas bilo prvo gadjanje i skor je 5 od 6...uvezbava se strojev korak i ceo program za zakletvu...

hahahaha mali jos nije polozio zakletvu haha ne zna sta ga čeka

__________________________________________________ _____
    ne moga da spavam vec 2 sata
    Sirotan misli da vazduh nema ni masu ni težinu, i ne shvata da se kreće zajedno sa Zemljom, zato je zbunjen kao položajnik pred električnim šporetom.

Ističe se yugo 45 (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    69

ma zezam se za zakletvu
    Sirotan misli da vazduh nema ni masu ni težinu, i ne shvata da se kreće zajedno sa Zemljom, zato je zbunjen kao položajnik pred električnim šporetom.

Zainteresovan član - Iskander - (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2007.
    Tamo gde moja kita moze biti dostupna siptarcinama da u svako doba mogu da ga popushe...
    Reputaciona moć
    0

Pipl aj sad mala pomoc...ja 1 septembra odoh u Valjevo...

na regrutaci su mi rekli da sam garda, a upisali u knjizicu chini mi se arj pvo.
    izgubim tu vojnu, odem da vadm drugu, u bachkoj palanci mi kazu da zu zbog zavrshene elektrotehnichke biti Arj Pvo, i da cu najverovatnije da luzim u Jakovu.
    posle par dana me zovu da preuzmem knjizicu a u njoj prvo Bachkopalanchanski vojni odsek napisao ARJ PVO, pa pechat preko toga da je ponishteno, i ispod vojni odsek novi sad napisao Peshadija...

u pozivu za vojsku (koji je preuzeo moj matori uz njihovo objashnjenje da sam vezista pri gardi i da mi je prekomanda posle mesec ipo dana u Beograd) mi pishe da se javim 01.09 u Valjevo VP 9845, i gore u coshku mi je hemijskom dopisano VES 11101 Garda.

jel zna sad neko od vas shta sam ja u stvari? koji rod? i gde mi je moguca prekomanda?
    Yebi ga...sa zakasnjenjem...
    Ja sam gulio u Valjevu, bas u V.P. 9845 - Zikica Jovanovic - Spanac

Brigada u Valjevu je gardijska brigada (kada sam ja bio bilo je ukupno 565 vojnika, bez oficira), tako da tu nema zabune, a pored oklopno-mehanizovanog bataljona, koji sadrzi dve pesadijske (mehanizovane) cete, dva minobacacka voda, dva tenkovska voda (ili bese tri - davno je bilo...) ima haubicki divizion i LSARD (laki samohodni raketni divizion), mada su imali samo prage, raketa ni od korova, mislim da su ubacili jednu cetu vojne policije, HAD je vec postojao kao i ABHO, pozadinci...tako da nista nisu pogresili, a ja sam siguran da ces biti u mehanizovanoj pesadiji, pa ako ikako mozes kasnije javi, da vidim da li sam pogresio...(ali, naravno, nisam :wink: )

Učlanjen
    14.08.2007.
    Tamo gde moja kita moze biti dostupna siptarcinama da u svako doba mogu da ga popushe...
    Reputaciona moć
    0

Izvinjavam, se nisam ni pogledao postove...tek kada sam napisao moj prethodni post procitao sam ovaj tvoj...znaci eto pogodio sam da si u pesadiji, zato sto je i moj slucaj bio identican sa tvojim (VES u vojnoj knjizici)...
    Kada sam ja "gulio" u Valjevu (1990-91)...dobro kazes "Hajat", pet vrsta jela za rucak, drzavnim praznicima belo vino, svaki dan uz obrok (rucak) jabuke, a tri puta nedeljno uz jabuke drugo voce - narandze, banane, breskve, grozdje...ma stvarno super. Javi mi kako ti se zove komandir cete. Od oficira su bili :Vajo Kablinovic, Ranko Jednak, Dzenanovic Nedzad - Dzeki (kakav oficir :shock: - sunce ti ***** - ljudina), Chanak, Petreski, pa vodnik Vukovic...ima ih jos ali se zaboravlja...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

kom chete ppuk Pavlovic, zam kom chete kap MijiC, kom voda poruchnik Vidojevic, i tu su stariji vodnici Risovic, Labovic, Maximovic, Poruchnik Savic... sve odlichni ljudi, i vrlo dobar kolektiv...
    Viva La Paintball!!!

Učlanjen
    14.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne znam nijednog od njih, novi ljudi...novo vreme...ali za kolektiv, stvarno je jedan od najboljih, to je tradicija...

Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    256

Citat Original postavio Tex707 Pogledaj poruku
    Nije Kizo, ima u Jakovu i PVO (osim ako je nisu sravnli tokom Noble Anvila).
    i ja sam tako mislio ali sve se to gasi polako, .S.A.R.D.-ovi ce uskoro nestati u vrelini tecnog celika grada smedereva.

Slične teme

1. Pitanje u vezi nervnog sloma
    Autor Zabrinut u forumu Zdravlje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.04.2004., 22:02
  2. Pitanje u vezi Linux-a
    Autor u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.02.2004., 12:19
  3. pitanje u vezi sa HDD-om
    Autor sjjajj u forumu Softver
    Odgovora: 4