Eto im lipicanera!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
NOVI SAD - Ministri poljoprivrede Srbije i Hrvatske Slobodan Milosavljević i Petar Čobanković dogovorili su se danas da se lipicaneri koji su trenutno u ergeli kod Novog Sada vrate u Hrvatsku.

"Možemo da kažemo da smo današnjim sastankom praktično otpočeli proces povratka konja u Hrvatsku", rekao je Milosavljević nakon sastanka sa Čobankovićem i vlasnikom novosadske ergele Todorom Bukincem.

Milosavljević je rekao da postoji spremnost i raspoloženje sve tri strane da se problem reši.

"Dogovorili smo se da stručne službe ministarstava u naredne dve nedelje izvrše sve potrebne provere, kontrole, utvrđivanja stanja i da onda završimo taj proces povratka", kazao je Milosavljević.

Petar Čobanković je rekao da je problem lipicanera jedno od područja koje opterećuje saradnju između Srbije i Hrvatske.
Politika
Sad mogu da prave vrhunske mortadele! :lol:
 
Ето шта ти је грамзивост. Морао човек да их покраде, а није у стању ни да их нахрани поштено. Треба га изручити хрватским властима заједно са липицанерима.
 
Pijanista:
Ето шта ти је грамзивост. Морао човек да их покраде, а није у стању ни да их нахрани поштено. Треба га изручити хрватским властима заједно са липицанерима.
Koga,bre?Pa oni političari i ostala boranija su veći ludaci i lopovi nego naši! Ne bi im ni mačku poklonio.
 
medved_bg:
Ako...neka je i iz inata.
Stvarno, kako čovek može da bude takav zlotvor...
Ма није то у питању. Човек их је узео (позајмио) за њихово добро. Он би њима све обезбедио, него није у ситуацији - економској. Не би да их враћа у Хрватску пошто је емотивно везан за своје ''љубимце''.
 
medved_bg:
Ako...neka je i iz inata.
Stvarno, kako čovek može da bude takav zlotvor...


pa mislio je da ce love ucariti...vec je trazio od hrvatske vlade da mu daju ..mislim oko 300.000 eura..citala sam u globusu...ali hrvatima naravno nije palo ni napamet da mu plate nesto sto je njihovo..tako je da je izvisio...al ajde sto je on izvisio..neka je ..ali jasni konji...u uzasnom su stanju...da ih nisu njegove komsije hranile iz samilosti svi bi pocrkali...uzas...
 
Pijanista:
Ма није то у питању. Човек их је узео (позајмио) за њихово добро. Он би њима све обезбедио, него није у ситуацији - економској. Не би да их враћа у Хрватску пошто је емотивно везан за своје ''љубимце''.


aha..spasio ih ..pa trazi 300.000 eurica za njih...bas je velikodusan... :roll:
 
otkacena slavonka:
aha..spasio ih ..pa trazi 300.000 eurica za njih...bas je velikodusan... :roll:
Па брине се о њима већ 15 година, тимари их, ''храни их''... све то кошта. Уместо да му кажу хвала господа из Хрватске још и зановетају.
 
Ratnik paorskog srca
Đorđe Balašević

Kada se Braca devetnaeste vrn'o
sa dalekog fronta 'di soldat je biv'o
pric'o nam kako ga strefilo zrno
pa zavrto rukav i to pokaziv'o

A mi, mi smo bili derani

Pric'o nam Braca o mirisu mora
i o patroli od koje je bez'o
pa kako je opsov'o nekog majora
i zbog tog posle na robiji lez'o

A mi, mi smo bili derani

Pric'o nam kako je pres'o Karpate
zujali meci ko rojevi pcela
rekao je: rat je krvav da znate
al' nije mi zao ni ljudi ni sela
ej, zao mi konja

Kada se Braca devetnaeste vrn'o
svake je veceri pric'o na soru
koliko je curica usput prevrn'o
i kako topovi livade oru

A mi, mi smo bili derani

I cim Braca korak iz avlije kroci
skupi se drustvo iz naseg sokaka
a svi smo imali velike oci
prepuna srca i mastu decaka

Pa da, jer tad smo bili derani

Psov'o je Braca i krivce i zrtve
puske i vaske i rov prepun blata
rek'o je: ne moz' izbrojati mrtve
jer su se carevi igrali rata
ej, zao mi konja

Negde u Braci je paorski koren
i moze rata i rata da bude
kad nije paor za soldata stvoren
volije konje i zemlju neg' ljude

A mi, a mi smo bili derani
i sve jos je vredelo za nas
hej, hej, konji beli nebom terani
kroz san i kroz oblake u kas
 
medved_bg:
Ratnik paorskog srca
Đorđe Balašević

Kada se Braca devetnaeste vrn'o
sa dalekog fronta 'di soldat je biv'o
pric'o nam kako ga strefilo zrno
pa zavrto rukav i to pokaziv'o

A mi, mi smo bili derani

Pric'o nam Braca o mirisu mora
i o patroli od koje je bez'o
pa kako je opsov'o nekog majora
i zbog tog posle na robiji lez'o

A mi, mi smo bili derani

Pric'o nam kako je pres'o Karpate
zujali meci ko rojevi pcela
rekao je: rat je krvav da znate
al' nije mi zao ni ljudi ni sela
ej, zao mi konja

Kada se Braca devetnaeste vrn'o
svake je veceri pric'o na soru
koliko je curica usput prevrn'o
i kako topovi livade oru

A mi, mi smo bili derani

I cim Braca korak iz avlije kroci
skupi se drustvo iz naseg sokaka
a svi smo imali velike oci
prepuna srca i mastu decaka

Pa da, jer tad smo bili derani

Psov'o je Braca i krivce i zrtve
puske i vaske i rov prepun blata
rek'o je: ne moz' izbrojati mrtve
jer su se carevi igrali rata
ej, zao mi konja

Negde u Braci je paorski koren
i moze rata i rata da bude
kad nije paor za soldata stvoren
volije konje i zemlju neg' ljude

A mi, a mi smo bili derani
i sve jos je vredelo za nas
hej, hej, konji beli nebom terani
kroz san i kroz oblake u kas


djole legenda...nema mu ravnog... :lol:
 
otkacena slavonka:
ajd dobro nemam volje...divan je lik...svaka mu cast...evo ja mu za(h)valjujem... :lol: ...
Ето свака част још када би неко од хрватских власти исто то рекао, па затим замолио да им се врате коњи, и онда само остаје да се договоре око цене откупа са овим хуманим човеком.
 
nedavno sam vidio da neki lovaš u hrvatskoj nudio nekih ja mislim 50.000€ za otkup lipicanaca.

a tog lika iz srbije bih sudio zbog zanemarivanja tih lijepih i prije svega plemenitih životinja.
 
ma ti konji su bre matori ko biblije,nego se pravi politicka igra,bas bukvalno,a i taj lovas se pridruzio da potpaljuje sa tih 50 tisuca,mislim,eto vam ih dzabe,posaljite i neke jahace,pa nek djasu sa njima u pravcu zalaska sunca po zapadno sremskoj preriji...bas ko talicni tom

boli bilo koga klinac za konje,briga ih i za ljude,a kamoli za konje,nego fora,predizborni pp:)

mada mozda su slusali puno djoleta balasevica i zakljucili da im je ipak zao onja
 
Pijanista:
Ето свака част још када би неко од хрватских власти исто то рекао, па затим замолио да им се врате коњи, и онда само остаје да се договоре око цене откупа са овим хуманим човеком.


pa za(h)valjuje im i hrvatska vlast...vidis da mu nedaju nista... :wink:
 

Back
Top