POZAR U GRCKOJ

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.295
NARODE SRBIJE...PRIVATNICI,ZAPOSLENI,STUDENTI...SVI OSTALI..POKRENITE SE.NE CEKAJTE POOLITICARE KOJI UVEK KASNE.HILJADE LJUDI U GRCKOJ NEMA VODU,STRUJU,HLEB,PREOBUKU,TOALETR PAPIR...NISTA.POMOC STIZE IZ CELOG SVETA..NA KRAJU NIJE VAZNA MATERIJALNA STRANA,VEC DA MORALNO DA STANEMO UZ GRKE...DA OSETE DA NISU SAMI.CITAM PREDLOGE NA NEKIM FORUMIMA DA SE ODNESE(KO STA MOZE) PRED GRCKU AMBASADU I KONZULATE..PODRZITE TU AKCIJU AKO MOZETE.MOJA DECA SU PLAKALA KADA SMO U OSNOVNOJ SKOLI SKUPLJALI POMOC SRBIJI KADA JE TREBALO....TRENUTAK JE DA IM SE DELOM ODUZIMO.SRPSKI VATROGASCI SU TO UCINILI...HEROJSKI SE BORE ZAJEDNO SA FRANCUZIMA,RUMUNIMA.ITALIJANIMA,MASDJARIMA,KIPRANIMA,SPANCIMA......
 
Grcka je pomogla Vojvodini pre par godina kada su bile ogromne poplave, godinu dana je slala pomoc (hranu, sredstva za odrzavanje higijena, garderobu). Ljudima kojima je poplavljena kuca i zemlja (a koji zive upravo od te zemlje) ta pomoc je znacila MNOGO. Mislim da sve teme koje su posvecene Grckoj, u ovom trenutku, treba da se bave problemom pozara. Nadam se da ce Vojvodina pomoci. Inicijativa krece. Mobilni pozdrav.
 
a i ruski avion gasi pozare po grckoj,cak mislim da je isti onaj sto je bio kod nas,te kanadere smo mi prodali a oni platili,sto sad moraju da se izvinjavaju sto je neko dobro zaradio(mora da je bio veliki patriota),a i za vreme rata se dobro secam milion puta je stizala pomoc iz grcke,i naroda i crkve..pa i da nam nikad nisu pomogli ,ljudski je pomoci obicnim ljudima u nesreci
 
O POZARU,UZROCIMA I POSLEDICAMA:Napominjem da dole napisano nisu moja razmisljanja,zakljuchci i pretpostavke,vec vidjeno na ekranu kao i komentari,politicara(premijera),novinara i analiticara.Cinjenica da su uhvaceni (sest do sada) podmetaci pozara i da su se videle i cule eksplozije na malim ekranima u shumama Peloponeza dovoljno govori da su pozari podmetnuti.Razloge, mnoge javne licnosti vide u "gradjevinskoj mafiji",jer placeva u grckoj zaista ima malo i preskupi su.A zakon kaze da se ne gradi gde ima drvo ali ne i izgorelo drvo.Pominju se i ankete,koje ni u kom slucaju na sledecim izborima ne daju nikakvu sansu opoziciji,te da su umesani prsti "velikih porodica" vezanih za neke opozicione stranke koje gube velike poslove jer im nisu na vlasti oni koje dotiraju.Treci razlog,su maslinjaci koji su i najvise izgoreli te da su opet umesani veliki uvoznici,koji bi da uvoze ulje (koje se ovde mnogo trosi) iz spanije i izraela.Kao razlog turizam-niko ni reci.Paljevina je bila veoma organizovana i to nisu organizovali "mali ljudi"-obicni smrtnici,vec mafija.Nekoliko primera:u nedelju jutro,nepoznata osoba je zvala TV BEST i trazila da se ukljuce u sve stanice,tako da je cela grcka pratila razgovor izmedju voditelja i nepoznate osobe koja je trazila javno od atinskih biz\nismena ostatak od 700 000 evra za odradjeni posao,jer su dobili samo aKONTACIJU OD 300 000 za paljenje peloponeza.na pitanja voditelja nije hteo da odgovara,a izjavio je da je grko-amerikanac,jer nije govorio dobro grcki.isti dan anal;iticari su zakljucili da se radi o "latinskom " naglasku (italija,albanija,rumunija i sl) a ne o americkom.Takodje,u nedelju svi kanali prikazuju(pre podne) kolone vatrogasnih kamiona koji su krenuli iz Ksanti i Komotini,da bi u tim opstinama istovremeno izbili pozari u sumrak.Ali vec su postojala dezurstva i brzo je ugaseno.Juce popodne,dezurajuci na periferiji Florine(severna grcka),mestanin je dvogledom primetio na par kilometara u shumarku osobu sa autom.Posle prisilne kontrole gepeka u kojem su bile flase benina i plinske bocice(gazakia) doslo je do zestoke svadje i tuce,pa ga je doticni mestanin krvavog predao policiji.Sada mu prete advokati uhapsenog.O samom pozaru i herojima(vatrogasci,mestani i reporteri) sta reci.Slike koje se nikada ne mogu zaboraviti:opkoljeni vatrogasci i novinari vatrom, kvase jedan drugog dok gore gume na kamionu;mrtva majka i u zagrljaju troje dece dok cetvrto(nije njeno) na 50 metara;farma sa stotinama ugljenisanih ovaca i medju njima mrtvi vlasnici(muz i zena);opkoljeni vatrom, monasi sa ikonama u rukama iznad glava u nemoci dozivaju boga;helihopter sa stadiona(kao u vijetnamu)spasava zene i decuPrvemere i pomoc vlade su u novcu i vec se isplacuju.Svi vatrogasci dobijaju po 3000 evra,povredjeni sa posledicama 6000,porodice poginulih po 10000 i besplatne sahrane,studenti iz tih krajeva po 1500 evra a osnovci sve besplatno(torbe,sveska,pribor).Steta polj.proizvodjacima ce se uplatiti do izbora a nakon popisa stete,te ce biti po hektaru,broju stabalamaslina igrla stokeRaspisananagrade od 100000 za najmanju informaciju do 1 000 000 evra za pokazivanje pocinioca,dok se vrsi pritisak (javnost) na Karamanlisa da podigne na 3000 000 evra,tako da ih i rodjena majka izda.Sto se tice humanitarne pomoci,juce je ceo dan trajao tv-maraton na ANTENA tv,gde su ljudi uzivo zvali i uplacivali novcanu pomoc.Najvise se odazvala,grcka diaspora iz Amerike,Australije i Kanade,pa su mnogi pored novcane pomoci stavili i svoje kuce u grckoj beskucnicima na raspolaganje.Novcani iznos od 10 000 000 (deset mliona) je uplatila porodica Aghelopulos,(plava jahta -hotel na skiathosu je njihova).Upravo gledam na tv,atinske automobile(tablice) koji nisu cekali drzavu i oranizacije vec su direktno,odneli pomoc u sela peloponeza i iz gepeka direktno ljudima u ruke.Na samom Peloponezu je velika borba sa vremenom,da se zakopaju hiljade zivotinja,koje na visokim temperaturama mogu dovesti do zaraze a ljudi su bez vode,lekova,toaleta.Na politickom planu,kako kaszu novinari bice svega,jer ne treba zaboraviti da ovom zemljom decenijama vladaju tri porodice,koje su naravno u "trgovackom" ratu a narod ispasta li ispasta.Na kraju ponovio bih reci Nikolasa Bafiadisa,ratnog reportera sa zadnjih deste ratista (bio je u vukovaru,sarajevu,beogradu,bagdadu):"ovakvu katastrofu u svojoj dvadesetgodisnjoj karijeri nisam video".Na kraju hteo bih da pozdravim neke ljude (ne bih pominjao imena) koji me pitaju za racune gde mogu da uplate pomoc zajedno sa svojim poslovnim prijateljima.VELIKI LJUDI.Ako ste na letovanju u grckoj,u svim bankama je istiu racun samo napomewnite gde saljete(evia,peloponez).Ako ste u srbiji,onda je najbolje kontaktirati ambasadu i konzulate.Pozivajuci na solidarnost,na pocetku teme nije mi cilj da "spasimo" grke,vec simbolicno pokazivanje saosecanja i solidarnosti.Vasa uplata ili moja uplata je kao "casa vode u more",jer ova zemlja ima budzet,fondove a definitivno ovo je najsolidarniji narod na planeti Zemlji.To su i pokazali kada je nas zadesila nesreca,Druga je prica sto su second-shopovi nicali kaoi pecurke u to vreme.A kupci u jaknama iz tih radnji nalazili pisma grckih studenata(kojisu studirali u srbiji )upucena"nepoznatom bratu srbinu"........
 
Zaone koji krecu ili ce krenuti u grcku:pozari (osim manjih na zakintosu i kefalonia,koji su ugaseni) nisu u turistickim oblastima.Ako imate mogucnost da vidite satelitski snimak grcke,jasno se vidi gde gori........
 
vladeks:
a i ruski avion gasi pozare po grckoj,cak mislim da je isti onaj sto je bio kod nas,te kanadere smo mi prodali a oni platili,sto sad moraju da se izvinjavaju sto je neko dobro zaradio(mora da je bio veliki patriota),a i za vreme rata se dobro secam milion puta je stizala pomoc iz grcke,i naroda i crkve..pa i da nam nikad nisu pomogli ,ljudski je pomoci obicnim ljudima u nesreci
Nemoraju da se izvinjavaju. Netreba. Neka nam vrate protivpozarne avione sto su uzeli a mi cemo njima vratiti pare koje su dali [osim onih kojima su podmitili] i tek onda im pomoci sa tim istim avionima. Svakako da je ljudski pomoci obicnim ljudima u nevolji, pogotovo sto njihova vlada nemisli na njih tj misli ali zavaljena u velikim koznim foteljama, ispijajuci limunadu i vrteci telefone apelujuci za pomoc EU a niko od njih se nije odrekao dnevnice [pa ni nasi zbog nas] da bi pomogao napacenom narodu. DA SVE PARE SVETA KOJE SU NAMENJENE GLADNIMA STIGNU DO GLADNIH-GLADNIH VISE NEBI BILO. Ovo sigurno svi znate a ja nisam protiv, daleko bilo, da se pomogne obicnom narodu. Pa evo ovako, dragi moji forumasi, ja 17 septembra idem u Gr na 7-10 dana i to bas u neposrednu blizinu Kefalonije tj Kefalonja kako Grci kazu. Ako ista imate odece, obuce ili bilo sta drugoga [osim para] donesite i ja cu sve to o svom trosku goriva otici i odneti direktno gde treba. Slikacu sve i stavicu slike na forum da svi vide sve sta su poslali. Ionako imam veliki auto a putujemo samo nas dvoje sa svojim prtljagom koji je mali. Ko hoce nesto da posalje nek mi pise na PP. Ako ste iz Beograda ja cu licno doci po robu a ako ne onda cu ostaviti adresu pa posaljite ali vec ovih dana odmah. Eto, mene ste prozvali sizofrenicarom a da vidim Vas ? Jeste li jaki samo na recima podrske ili ste po prirodi pravi "hrishcani". Pozdrav svima i ocekujem da ce bar neko da se javi !
 
Ko hoce da dodje kod mene kuci videce da je kuca na moje ime, da sam porodican covek, otac 2 dece i nisam prevarant, netreba mi nicija pomoc, nizasta. Videce i da imam svega dovoljno za zivot koliko mi treba, popicemo kafu [moze i pivo] i nek ostavi ako je ishta namenio obicnom narodu u Gr a ja cu to ovekoveciti slikama. Pozz
 
Znate sta....umesto vaganja pameti mogla bi bar molitva da se oseti kao potreba.Ono je strasno sto se desava...zaista treba pomoci nekako.Zamislite sebe i svoje porodice u takvoj situaciji...Dakle:STA SE MOZE KONKRETNO URADITI?
 
Lupas gluposti, ugasi b92 i gledaj neki obrazovni program, ili uzmi citaj knjigu, a kad se povratis u zivot onda mi reci koju su to fabriku radikali prodali, koji su tender namestili, na kom poslu su uzeli pare, koliko su heroina prodali... Muka mi je od ovakvih mediokriteta!

Doktore, ne nerviraj se na odmoru ni zbog cega, a posebno ne zbog politike.

Znate sta....umesto vaganja pameti mogla bi bar molitva da se oseti kao potreba.Ono je strasno sto se desava...zaista treba pomoci nekako.Zamislite sebe i svoje porodice u takvoj situaciji...Dakle:STA SE MOZE KONKRETNO URADITI?

Nesto konkretno stvarno treba uraditi. Mobilni je predlagao odnosenje cebadi, odece...u grcku ambasadu, ali ja mislim da nas ne bi primili kao pojedinacne slucajeve. Trebalo bi da Crveni krst Srbije ili neka druga humanitarna organizacija organizuje prikupljanje i dostavu pomoci bratskom grckom narodu.

Ako je neko od vas clan neke od humanitarnih organizacija ili clan neke politicke stranke (nebitno koje, u ovom momentu), neka predlozi organizovano prikupljanje pomoci, a svi mi cemo se rado odazvati.
 
mirarbi:
Doktore, ne nerviraj se na odmoru ni zbog cega, a posebno ne zbog politike.



Nesto konkretno stvarno treba uraditi. Mobilni je predlagao odnosenje cebadi, odece...u grcku ambasadu, ali ja mislim da nas ne bi primili kao pojedinacne slucajeve. Trebalo bi da Crveni krst Srbije ili neka druga humanitarna organizacija organizuje prikupljanje i dostavu pomoci bratskom grckom narodu.

Ako je neko od vas clan neke od humanitarnih organizacija ili clan neke politicke stranke (nebitno koje, u ovom momentu), neka predlozi organizovano prikupljanje pomoci, a svi mi cemo se rado odazvati.
Pa ja sam predlozio ali Vi i dalje pametujete te ovo te ono...... Zao vam je 50 din da date u prave ruke. Verujem i da vam je zao i internet sto morate da placate. Ja sam se ponudio da sve to odnesem u Kefaloniju [koliko moze da stane u jedan Audi 100]. O svom trosku cu to odneti. Aj sad opet nesto pametujte kako treba ali nedajte nista. I necu vise pominjati da sam RADIKAL Vidim da to nekoga boli. Pravda i istina uvek bole one nepravedne i lazove. Jedino su RADIKALI darivali kucu u Jasi Tomicu od svojih donacija. Ostali su samo slusali i gledali ali konkretno NEMA PARA. Tako i Vi drugovi forumasi. Samo pisete kako vam je zao, kako treba pomoci........pa ajde pomozite. Moj PP je tu pa ko hoce da pomogne nek se javi. Saveti netrebaju. Svi znamo sve !
 
Jutros,(04.00) gledajuci humanitarni maraton TV ANT ukljucih se i "uhvatih " kraj reportaze o srbiji:....."velika pomoc i potez nama uvek dragog br. para Karadjordjevic.Takodje,treba napomenuti da sest srpskih aviona zajedno sa portugalskim helihopterom danas nije dejstvovalo,dezurajuci u pripravnosti zbog novih zarista.poseban utisak ostavlja cinjenica da je sa ljudstvom-vatrogascima dosao i licno ministar odbrane Sokolovic,kao i cinjenica da premijer srbije svakodnevno ima kontakt sa karamanlisom o situaciji na terenu".u nastavku se naglasava znacaj pomoci iz srbije........
 
Pa ja sam predlozio ali Vi i dalje pametujete te ovo te ono......

Ne znam Jero sto si mene citirao. Nijednog momenta nisam prozvala ni tebe, ni bilo kog drugog.

OK. predlozio si konkretnu stvar. Cenim to i nadam se da ce ti se ljudi javiti i da ces odvesti put Grcke pun Audi.

Ja samo smatram da je potrebno organizovati masovnije prikupljanje pomoci, kao i da to prikupljanje mora biti rukovodjeno Crvenim krstom ili nekom drugom humanitarnom organizacijom, obzirom da ce oni najpre ostvariti saradnju sa istom takvom organizacijom u Grckoj i samim tim znati kome sta fali i kome sta treba dati.
 
Veliki pozar u selu Elefteropoli pored Kavale.Upravo polecu 4 aviona i helihopter iz Aleksandropoli.U Atini uhapsen stranac,koji je priuznao da je dobijao po 500 evra za svaku paljevinu u okolini Atine.U Ioanini traje potraga za albancem koji prelazi u grcku samo da podmetne pozar zbog osvete za bratom koga su 1998 god ubili grcki stocari prilikom kradje stoke.Sto se tice odbijene pomoci makedonaca...negde sam procitao(srpski izvor) da su vraceni sa granice.od grka se moze tako nesto ocekivati narocito posle nekih politickih poteza u zadnje vreme.velika je to tema.posao bih samo od toga da rec "skopje" je grcka i na grckom jeziku,a znaci-straze(ostala iz doba velike grcke)medjutim, turski avioni aktivno ucestvuju.ovog trenutka na tv ide ponovo reportaza o bracnom paru karadjordjevic i pomoci iz srbije......
 
ne mogu da verujem. sutra treba da krenem na tasos. hvala mobilnom na informacijama. bio bih mu veoma zahvalan ako bi mogao bar predveče napiše kakav je razvoj situacije... pratim vesti na sajtu državne tv, kao i ane, ali oni još ništa nisu objavili. ionako se ne osećam kao da idem na odmor, a sad pogotovo...
pozdrav
 
to sa makedonskim vatrogascima je bilo na tv pre dva-tri dana,uputilo se 60 makedonskih vatrogasaca i troje vatrogasnih kola ali su ih vratili sa evzonija, receno im je da grckoj ne treba makedonska pomoc,necu da se politicki raspravljam ali dok sam ja i mnogi drugi lezali po rovovima 99 i sluzili vojni rok,vasi omiljeni radikali su sebe castili sa po 200 kv stana na novom beogradu,tj cirka po 300000 evra
 
Veliki pozar u selu Elefteropoli pored Kavale.Upravo polecu 4 aviona i helihopter iz Aleksandropoli.

Auu!!! Na nasim TV stanicama govore da su svi pozari, osim na Peloponezu, pod kontrolom. Medjutim, gornja recenica ih demantuje. Znaci stalno se pojavljuju novi pozari?
To je bas uzelo maha. Sada su svi olosi dobili ideju kako bez po muke i bez mnogo priprema i novca mogu da naude bilo kom delu Grcke. Rodjen je novi vid terorizma.
 
Srpske dnevne novine "24 sata" juce su na naslovnoj strani objavile fotografiju Grcke nacinjenu iz svemira.
I odatle se vidi da Grcka gori. Katastrofa !!!

Evo, uverite se i sami:

grckagorisatelitskisnimqt0.jpg
 
da,snimak je napravljen u trenutku kada je ugasen pozar na Kefalonia(dim koji se vidi krajnje levo) dok u sredini gori peloponez. na desnoj strani pozar(dim) se vidi na Evia i jos je aktivan,ali i govori da nisu ugrozena mesta gde su letovalista.upravo je bio izvestaj iz Kavale.pozar je izbio (na srecu) u blizini velike kasarne.tako da je vojska masinama brzo presekla put vatri.za sada gori u kontra smeru od kavale i magistrale a izgorece brda pod borovom shumom.smatra se da ce do sumraka avioni uspeti da ga ugase jer je vec izolovan.......
 
Pozdrav svima,

svi predlozi su ok i svako ce od nas na svoj nacin pomoci.

EVO MOJIH KONKRETNIH PREDLOGA:

1. juce sam pisao kancelariji Predsednika Republike Srbije:

" ... u ime svih onih gradjana Srbije, koji ovih dana daju punu moralnu podrsku narodu Republike Grcke, molim Vas da razmislite o predlogu objave dana zalosti za postradali grcki narod u pozarima.

Dokazimo sebi i drugima, da iskreno zalimo za postradale i desavanja koja ovih dana okupiraju nama bratski blisku drzavu, Grcku..."

adrese su:
kancelarijan@narodnakancelarija.srbija.yu - NARODNA KANCELARIJA
PREDSEDNIKA REPUBLIKE
press@predsednik.yu - PRES SLUŽBA PREDSEDNIKA REPUBLIKE SRBIJE
kontakt.predsednik@predsednik.yu - GENERALNI SEKRETARIJAT
PREDSEDNIKA REPUBLIKE SRBIJE

2. licno sam zvao ambasadu i rekli su mi da ce sutra da mi dostave broj ziro racuna za uplatu deviznis sredstava.

Ja sam pronasao na web adresama Grckih ministarstva:
Relief Account for Fire Victims:
Bank of Greece, Government Accounts Section
IBAN GR9801000230000002341103053
SWIFT/BIC: BNGRGRAA

medjutim molim Vas sacekajte, da dobijem zvanicno od konzulata u Nisu, pa cu broj da ostavim i na forumu.

3. Danas sam probao ali je bilo kasno, pa cu sutra licno nazvati Patrijasiju i predloziti da se u nedelju odrzi molitva za vremenske nepogode u Grckoj i opelo za postradale.
Patrijaršija - informativna služba 3282593, pr Dušan Stokanović 063 312234

*********************************************************************************


Kao sto primecujete predlog 1 i 3 jesu moralna podrska bratskom narodu u Grckoj, a ko ima neka pomogne i matreijalno, predlog 2.

Predlog "jerotija" je u redu, covek zaista ima srce, ali ja mislim da ce na granicu da mu prave problema uz sumnju da ce robu da prosvercuje.

SVE VAS MOLIM (a Vi moju molbu prenesti svojim prijateljima) UKOLIKO SE SLAZETE SA PREDLOZIMA POD 1 i 2, U TOKU SUTRASNJEG (i svih naredniha) DANA ZOVITE I SALJITE EMAIL PORUKE KABINETU PREDSEDNIKA I PATRIJASIJI, DA USVOJI NASE MOLBE.

AKO USPEMO DA UBEDIMO POLITICARE I CRKVU DA ISPUNI OVA DVA ZAHTEVA I TO SE MEDIJSKI LEPO PROPRATI, t o je nesto najmanje sto mozemo uraditi, a nasa podrska ce nekome mnogo znaciti ... citajte, znacice za sva buduca vremena.

Svako dobro!
 
Pa ako samo bistrimo ovde na forumu onda 100 % nece da pomogne. Jedna od prvih stvari koje mozemo da uradimo je da pisemo kabinetu predsednika kako kaze g-Marjan. Sumnjam da ce to ista pomoci ali ako ga "zatrpamo" mozda i bude nesto. Druga stvar je ono sto sam ja predlozio. Ja bih se i raspitao na carini dali mogu da prenesem nesto humanitarno ali sta da pitam kad niko nista od Vas i ne nudi. Niko se nije javio. Bas niko. Mirabi, nisam zlonamerno prozivao tebe. Mozda moja brzina. Brzi mi prsti od pameti pa je tako ispalo. Izvini. Ja i dalje sam na raspolaganju svima koji zele da pomognu. Ima 19 dana do mog polaska. Pozdrav svima !
 

Back
Top