SNAJKE IZ ALBANIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
albanke_v.jpg

„Vrag je odneo šalu. Vreme ja da se hvata poslednji voz“. Ovim rečima je pre pet meseci Sava Ćurčić iz sela Kovilje u Ivanjici dočekao svoj četdeseti rođendan. Sprovodeći reči u delo, bukvalno je seo na voz i krenuo da traži pripadnicu nežnijeg pola koja će sa njim na selu provesti ostatak života. Put ga je odveo Dukati Rahi (sada već Dudi Ćurčić) u Albaniju. Za njegovim primerom krenule su i druge neženje iz ovog ivanjičkog sela i tako Albanke postaše srpske snahe.

„Šta da se radi. Naše gospođe neće na selo, a meni vreme prolazi. Morao sam da tražim ženu u drugoj državi da bih ostavio potomstvo. Jedan prijatelj iz Sjenice se ponudio da mi, kako mi to kažemo, provodadžiše mladu i, eto, stigosmo u Albaniju. Pet meseci je tu, verujte nisam se pokajao ni trenutka. Žao mi je samo što ne odoh ranije“, priča novopečeni mladoženja.
Sava Ćurčić je našao lepšu polovinu. Nije pitao koliko košta, a koštalo je. Oko 3.000 evra za kaznu zbog ilegalnog prelaska granice, nakon toga za papire, vizu, poklone i provodadžisanje.
„Od srca sam alalio svaki dinar. Ne možete vi to da razumete. Milina mi je kada ujutro ustanem, a ona spremi doručak, odmeni staru majku, skuva kafu, prinese rakiju. Ne može čovek da živi bez žene. A na selo, u poljoprivredu, neće nijedna naša ni za kakve pare na svetu. Kakva crna ljubav. Kako čuju gde treba da se živi i kako mi radimo, nesta ljubav k’o rukom odnešena“, priča Sava koji planira da četrdeset prvi rođendan dočeka sa kolevkom u kući.
Videvši da na ovom parčetu zemlje Srbije nema pripadnica nežnijeg pola koje bi ostatak života provele na selu, za Savinim primerom poveli se i drugi. Milorad Vujović oženio se s Albankom Lizom Nikoli, a četrdesetogodišnji Nenad Zekavica u svoj dom doveo je mladu Drite Stenaj. Kažu da će ih biti još.
Duda Ćurčić (Dukata Rahi) je od prvog dana dolaska na selo zasukala rukave. Pomaže Savi dok plasti, muze krave, čisti štalu i odlično sprema sarmu i gibanicu. Kaže da joj je ponos što je došla u srpsku kuću.
„Kada sam ga videla, znala sam da ću poći za njega. Čekala sam samo da se roditelji slože. Srbi su pravi domaćini, ali i muškarci...“, kaže Duda.
Iako je dugo čekao na ženu svog života i sa nestrpljenjem priželjkivao toplinu bračnog gnezda, Sava se nije zaletao. U potrazi za budućom suprugom obišao je šest devojaka.
„Odmerio sam spram sebe i devojku. Da sam na vreme reagovao, do sada bih i decu imao. Nego, sve mislim, doći će neka naša na selo, vratiće se omladina, biće bolje... Na kraju sam morao da pogledam istini u oči i, eto, zaprosih Albanku i lepo mi je. Ne kajem se“, kaže Sava.

http://www.blic.co.yu/reportaza.php?id=11613

Mushko.png
 
vala svaka cast albankama nema sta mora kapa da im se skine.

al sta da se radi. srpske zene vise vole da su usedelice u gradu nego da imaju porodice na selu.

inace cuo sam ja za ovo jos ranije , u celom poslu posreduju bosnjaci sa pesterske visoravni. mladozenja ide u albaniju daje novac potom mlada prelazi ilegalno granicu i to je to.
 
Iron Lord:
Nego šta!
Zbog ljubavi platio preko 3000€, nije se stis'o k'o neke ovde zbog Gameboy Advance sa Inspector Gadget kertridžom... :wink: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Pa jes' ...ali da citiram:
„Kada sam ga videla, znala sam da ću poći za njega. Čekala sam samo da se roditelji slože. Srbi su pravi domaćini, ali i muškarci..."
Pokazao se k'o domaćin čovek, nije odmah zaalavio za mirazom...
;) :lol:
 
eremita:
Чујем и ти си штековао лову и путујеш у Тирану..... :lol: :lol: :lol:

Млоги смо приложили да ти нађе нешто женско.
Поручује ти баба Вишња најбољу постељину на свадбу.
Еве ту ме сеци ако не бидне такој!
 
Jerry Ropero:
jel ima ovde neka sa foruma da bi se udala na selo?
Ja ne bih, priznajem.
Ne zato što mi poljoprivreda nešto posebno odbojna. Kad odem kod babe i dede u selo, kosim, kopam, čuvam stoku...inače ne znam šta bih tamo radila. Ali to je na ograničeno vreme, prija mi da promenim ritam gradskog života. Ali teško bi mi palo da živim na selu. Stvar navike, valjda.
 
medved_bg:
Ja ne bih, priznajem.
Ne zato što mi poljoprivreda nešto posebno odbojna. Kad odem kod babe i dede u selo, kosim, kopam, čuvam stoku...inače ne znam šta bih tamo radila. Ali to je na ograničeno vreme, prija mi da promenim ritam gradskog života. Ali teško bi mi palo da živim na selu. Stvar navike, valjda.


ma da . sve ste se rodile sa stiklama na nogama, i ne mozete bez asfalta. zato srbija propada. zato sto su srpske zene lose. pogledaj na sta su sve spremne albanske zene. za tako nesto covek moze samo da im skine kapu.

srpkinje recimo hoce da idu na maldive, u egipat, tursku,grcku , na izlete na palicu, kopaoniku, zlatiboru. za to mozes naci hiljade njih. ali ih je jako malo onih koje hoce porodicu, brak, da udju u rudnik sto bi rekli i da on nista stvaraju nesto. zato nam i nacija izmedju ostalog propada.
 
Jerry Ropero:
ma da . sve ste se rodile sa stiklama na nogama, i ne mozete bez asfalta. zato srbija propada. zato sto su srpske zene lose. pogledaj na sta su sve spremne albanske zene. za tako nesto covek moze samo da im skine kapu.

srpkinje recimo hoce da idu na maldive, u egipat, tursku,grcku , na izlete na palicu, kopaoniku, zlatiboru. za to mozes naci hiljade njih. ali ih je jako malo onih koje hoce porodicu, brak, da udju u rudnik sto bi rekli i da on nista stvaraju nesto. zato nam i nacija izmedju ostalog propada.
A ti bi, predpostavljam, iz koliko-toliko urbanog Novog Pazara otis'o u neku vokojebinu da ores i kopas, sve pevajuci. Onako, za Srbiju i njeno selo?
 
Jerry Ropero:
ma da . sve ste se rodile sa stiklama na nogama, i ne mozete bez asfalta. zato srbija propada. zato sto su srpske zene lose. pogledaj na sta su sve spremne albanske zene. za tako nesto covek moze samo da im skine kapu.

srpkinje recimo hoce da idu na maldive, u egipat, tursku,grcku , na izlete na palicu, kopaoniku, zlatiboru. za to mozes naci hiljade njih. ali ih je jako malo onih koje hoce porodicu, brak, da udju u rudnik sto bi rekli i da on nista stvaraju nesto. zato nam i nacija izmedju ostalog propada.


Ne generalizuj stvari, niko nije kriv ako se rodi u gradu i u ostane da živi. Problem je u ženama sa sela koje glavačke trče u grad. Mada i to mogu da razumem, idu tamo gde će im biti bolje. Ti verovatno vidiš i nešto nenormalno u tome što sam se udala za čoveka rodjenog u Beogradu. Nisam, pravo da ti kažem, razmišljala o tome da treba da odem na neku planinu i da se udam za nekog Savu. Zašto bih? Ovde sam rodjena, ovde sam osnovala svoju porodicu, hoću da idem na letovanje i u čemu je problem?

Što ti ne odeš na selo, pa nadješ neku čobanicu, pa s njom izrodiš sedmoro dece, lepo gajiš ovce, koze, deca ti se radjaju na čistom vazduhu, divota jedna.

Pun si kritika za druge, a sam ništa ne radiš po tom pitanju, a ni po mnogo drugih pitanja. Pretpostavljam da nisi čak ni oženjen, a o deci i ne razmišljaš.
 
Yopa:
A ti bi, predpostavljam, iz koliko-toliko urbanog Novog Pazara otis'o u neku vokojebinu da ores i kopas, sve pevajuci. Onako, za Srbiju i njeno selo?

prvo ja sam iz raske a ne iz novog pazara drugo, da sam rodjen na selu i da tamo zivim tamo bih i ostao . trece ovaj tekst pokazuje da srpkinje ne znaju za ljubav vec da su im samo bitne pare i gde momak/covek zivi. jer da znaju za ljubav neka bi se zaljubila i u coveka sa sela, i bila bi spremna da podje za njega bez obzira na sve.

sustina cele price je da u srbiji nema ljubavi vec da se racuna samo ko sta ima i gde ko zivi.

zar nije porazno sto u *ebenoj srbiji za lepog momka sa sela nece da podje ni skrdnelj/grob iz grada?
 
Baba Višnja:
Млоги смо приложили да ти нађе нешто женско.
Поручује ти баба Вишња најбољу постељину на свадбу.
Еве ту ме сеци ако не бидне такој!

Баба Вишња, а што ти свом унуку Ајрону не нађеш нешто женско? :wink:

Што ти баба бринеш за Миту, има ко о њему брине... 8-)
 
Registra.:
Ne generalizuj stvari, niko nije kriv ako se rodi u gradu i u ostane da živi. Problem je u ženama sa sela koje glavačke trče u grad. Mada i to mogu da razumem, idu tamo gde će im biti bolje. Ti verovatno vidiš i nešto nenormalno u tome što sam se udala za čoveka rodjenog u Beogradu. Nisam, pravo da ti kažem, razmišljala o tome da treba da odem na neku planinu i da se udam za nekog Savu. Zašto bih? Ovde sam rodjena, ovde sam osnovala svoju porodicu, hoću da idem na letovanje i u čemu je problem?

Što ti ne odeš na selo, pa nadješ neku čobanicu, pa s njom izrodiš sedmoro dece, lepo gajiš ovce, koze, deca ti se radjaju na čistom vazduhu, divota jedna.

Pun si kritika za druge, a sam ništa ne radiš po tom pitanju, a ni po mnogo drugih pitanja. Pretpostavljam da nisi čak ni oženjen, a o deci i ne razmišljaš.

ja tebe u potpunosti razumem. u zivotu sam sreo desetine takvih ljudi/zena kao sto si ti. takvi idu linijom manjeg otpora, jedini ideal na svetu im je sopstveno dupe, treba im neko ko ce da radi za njih, da ih vodi na letovanja, zimovanja, a one da dignu sve cetiri uvis i da uzivaju. nije problem sto si ti takva, problem je sto je vecina ljudi u srbiji kao ti. zato ova drzava i propada.
 
Jerry Ropero:
prvo ja sam iz raske a ne iz novog pazara drugo, da sam rodjen na selu i da tamo zivim tamo bih i ostao . trece ovaj tekst pokazuje da srpkinje ne znaju za ljubav vec da su im samo bitne pare i gde momak/covek zivi. jer da znaju za ljubav neka bi se zaljubila i u coveka sa sela, i bila bi spremna da podje za njega bez obzira na sve.

sustina cele price je da u srbiji nema ljubavi vec da se racuna samo ko sta ima i gde ko zivi.

zar nije porazno sto u *ebenoj srbiji za lepog momka sa sela nece da podje ni skrdnelj/grob iz grada?


Ne pričaj svašta. Verovatnoća da devojka iz grada upozna nekog Savu iz, otkud znam odakle, je minimalna. Niti Sava dolazi u grad, niti devojke iz grada idu u Savino selo. Porazan je tvoj pećinski način razmišljanja u 21. veku i stav da su za problem nataliteta u Srbiji krive žene.

Pa frajeru, nadji ljubav svog života, oženi se, izrodi decu, pa mi onda pametuj, a ne ovako na prazno. Niti žene, niti dece, a pun iskustva - ali tudjeg.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top