Деца са офаарбаном косом!

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Једном приликом сам у публици на некој ревији видела девојчицу, за коју бих рекла да нема више од 7-8 година са потпуно изблајханом косом. Још ја мислим, можда је клинка манекенка и, као, треба да се фарба, па ми је звучало сулудо да се то очекује од тако мале деце.

И таман кад сам мислила да нећу видети офарбано дете млађе од тога, јуче у граду видех једну малу, 4-5 година, такође офарбана у плаво! :shock:

Напомињем да се сигурно нисам преварила, пошто се деци јасно видео израстак.

Какво је ваше мишљење о фарбању косе код деце?
 
ne svidja mi se uopste. ne razumem poentu - ne razumem ni majke koje dozvoljavaju tako nesto. sta se time dobija, kakva se poruka salje toj deci? nisu dovoljno lepe prirodne? i nije samo farbanje u pitanju, nego dostupnost mnogih proizvoda koji uopste nisu namenjeni deci. vidjam to svakodnevno, doduse ovde to ima vec i naziv - fenomen lolite. devojcice od 7/8 godina sredjene kao da imaju 15, sminkanje, farbanje...majke ih ohrabruju da se tako ponasaju. jos kad cujem komentare klinaca od 15 godina, smuci mi se: "ako se oblaci i ponasa kao da ima 15, sta me briga da li ima 9 ili 10 - prevrnucu je..." ne znam ko mi je odbojniji u celoj prici - majke koje previse dozvoljavaju ili decaci koji tako rezonuju, jer sve je to deo istog sistema vaspitanja bez postavljanja granica. sve se moze, sve se kupuje i placa, pa ko dokle stigne...
 
Odvratno, gadno, perverzno, gnusam se pre svega nazovi roditelja koji prosto guraju svoju decu u propast, koji uskracuju svojoj deci pravo da budu pre svega deca i samo deca. Tuzno je sve to...Granice izmedju dozvoljenog i nedozvoljenog moraju da budu jasne i u ovakvim ludilima bezkompromisne.
Par izsatiranih sliucajeva sam videla ovih dana u Beogradu i neverujem da ta deca bila starija od 6-7 godina, inace radilo se o decacima??!!
 
Ovo me podsetilo, gledala sam na Tv-u neku emisiju o izboru za mis za devojcice, mislim da se zvalo Little miss ili tako nesto, a inace se odigrava u Americi, gde bi drugde. Bila sam zgrozena i sokirana sta su napravili od te dece. Frizure natapirane, verovatno i ofarbane, jer kosa lici na one frizure iz pedesetih sa tri kile laka za kosu, tako da je prosto neprepoznatljivo sta su im sve radili, sminka, haljine, a sto me najvise zgrozilo (btw devojcice nemaju sigurno vise od 7 godina), posto u tom uzrastu imaju jos uvek one bebece razredjene zubice, oni su im stavili neke umetke sa vestackim zubima da kad se nasmeju to izgleda kao osmeh drasle osobe. A mame odusevljene i ljudi okolo, a meni je sve licilo na najgori horor!
 
Какво је ваше мишљење о фарбању косе код деце?

До 20. ће остати без косе....али се те маме ваљда надају да ће до тада бити свима доспуно вештачко пресађивање... Иначе, перика им не гине...

На страну културолошки, естетски и психолошки аспекат, када би те маме размишљале макар само о здрављу своје деце....
 
storm cloud:
Увек сам се питала да ли то раде да би истребили вашке. :?

E vidiš meni to nikad nije palo na pamet!:) Šatro nemaju pare leba da jedu a imaju za hidrogen i farbu!
BTW vratih se zgrožena sa letovanja u Bugarskoj... Ajde što i muško i žensko nosi tanga kupaći, nego što sam videla i nekoliko dvojčica od 5-6 godina u tanga gaćicama kako se igraju u pesku.... E to je gadost nad gadostima!
 
Milicaa:
Ovo me podsetilo, gledala sam na Tv-u neku emisiju o izboru za mis za devojcice, mislim da se zvalo Little miss ili tako nesto, a inace se odigrava u Americi, gde bi drugde. Bila sam zgrozena i sokirana sta su napravili od te dece. Frizure natapirane, verovatno i ofarbane, jer kosa lici na one frizure iz pedesetih sa tri kile laka za kosu, tako da je prosto neprepoznatljivo sta su im sve radili, sminka, haljine, a sto me najvise zgrozilo (btw devojcice nemaju sigurno vise od 7 godina), posto u tom uzrastu imaju jos uvek one bebece razredjene zubice, oni su im stavili neke umetke sa vestackim zubima da kad se nasmeju to izgleda kao osmeh drasle osobe. A mame odusevljene i ljudi okolo, a meni je sve licilo na najgori horor!

A da li si gledala[ da li ste gledale film Little Miss Sunshine?
Tu su mnogo lepo poentirali :) sto se tice ove price.

Ne svidja mi se kada majke naprave od dece male turbofolk nakaze... ali ako bi moja cerka bila radoznala - napravila bih joj pramenove kanom - tu nema hemije... nek' dete zadovolji dusu... Kako da objasnim - ako bi mojoj maloj bila uzor Sladjana Milosevic, ja bih je iskanirala, sto da ne... a ako bi joj uzor bila Ceca ili neka takva - prebila bih je :lol:
 
mojra:
to negde pocne lexa, nije to odmah cim se rodi sminkanje i farbanje...pocinje tako sto se dozvoljava sve i svasta, popusta svemu, ugadja, pa onda moze i farba i sminka. posle se dodje do stadijuma: ne znam sta cu sa njom, otrgla se kontroli...
Ne, pitala sam te to jer ne mislim da majke imaju šta da dozvoljavaju detetu od 5 do 7 godina, mogu samo da iniciraju..... Tj. ne verujem da je dete došlo i pitalo mamu da se ofarba, niti da je otišlo samo kod drugarice i ofarbalo se, nego je lepo mama onako, malo sebe, malo nju..... Ostalo viška farbe il' tako nešto :roll:
 
mojra:
ne svidja mi se uopste. ne razumem poentu - ne razumem ni majke koje dozvoljavaju tako nesto. sta se time dobija, kakva se poruka salje toj deci? nisu dovoljno lepe prirodne? i nije samo farbanje u pitanju, nego dostupnost mnogih proizvoda koji uopste nisu namenjeni deci. vidjam to svakodnevno, doduse ovde to ima vec i naziv - fenomen lolite. devojcice od 7/8 godina sredjene kao da imaju 15, sminkanje, farbanje...majke ih ohrabruju da se tako ponasaju. jos kad cujem komentare klinaca od 15 godina, smuci mi se: "ako se oblaci i ponasa kao da ima 15, sta me briga da li ima 9 ili 10 - prevrnucu je..." ne znam ko mi je odbojniji u celoj prici - majke koje previse dozvoljavaju ili decaci koji tako rezonuju, jer sve je to deo istog sistema vaspitanja bez postavljanja granica. sve se moze, sve se kupuje i placa, pa ko dokle stigne...

Deca su izgubila detinjstvo. A kako je normalno da vole da kopiraju one koji su kul u drustvu, dete koje je prirodno verovatno ne moze da dodje do izrazaja.
Gledam one Nemce na RTL-u. Ljudi, jako puno devojcica tamo radja oko petnaeste godine. Ima dosta slucajeva kad imaju odnose i pre 15. Majke samo mogu da ih odvedu da im se prepisu pilule za kontracepciju, niko vise ne moze nista da zabrani.
 
storm cloud:
Једном приликом сам у публици на некој ревији видела девојчицу, за коју бих рекла да нема више од 7-8 година са потпуно изблајханом косом. Још ја мислим, можда је клинка манекенка и, као, треба да се фарба, па ми је звучало сулудо да се то очекује од тако мале деце.

И таман кад сам мислила да нећу видети офарбано дете млађе од тога, јуче у граду видех једну малу, 4-5 година, такође офарбана у плаво! :shock:

Напомињем да се сигурно нисам преварила, пошто се деци јасно видео израстак.

Какво је ваше мишљење о фарбању косе код деце?

Mislim da je ta devojcica imala 4 godine i da joj je to prirodno plava kosa.
 
da li su ljudi toliko dezorijentisani da sami predlazu detetu u prvom razredu osnovne da se farba? ima svega, mada vise vidjam roditelje koji ispunjavaju zelje deci da bi sebi kupili malo mira u kuci nego sto sami predlazu takve izlete. shvatam sta hoces da kazes, kod nas jos nema dece - potrosaca. vise ima nezainteresovanih mama.
ima i mama koje ohrabruju decu, onih koje su nesvesne gde to vodi, pocnu sa izlascima kod frizera, u shopping - provode vreme sa detetom i zavrse usput obaveze. onda shvate da cerka ima ormar pun garderobe naslagane po bojama duge, i cipelarnik koji ispusta dusu, blago receno nerealna zivotna ocekivanja, pa se pitaju gde su pogresile...onda one koje odgovaraju sa da na svako pitanje, da ih dete ne bi smaralo kada dodju mrtve umorne sa posla - evo ti pare i radi sta hoces, samo me ostavi na miru.
ovde to ide ovako: dzeparac za garderobu od 150 evra mesecno, najnoviji model tasne, patika, ogrlica, sminke, shopping sa drugaricama...o tome pricam - to nije tek farba koja je pretekla mami. to je moda bebi-zena, san svakog pedofila. ima industrije koja je iza, koja to podrzava, casopisa gde su takva deca na naslovnoj strani, pevaca i pevacica od 10 / 11 godina, obucenih kao da imaju 18, i to se servira kao normalno ponasanje te populacije...bitno je da se trosi. to mi se gadi i stvarno ne bih volela da vidim u srbiji.
 
Da. Jedino, ipak govorimo o suviše maloj deci, deci koja polaze u školu (ili pre :shock: ) i nemaju još kome ni da zavide..... sa druge strane znam gomilu mama koje misle da im devojčice nisu dovoljno "aktuelne, atraktivne, popularne ili upadljive", mame koje u svojoj deci vide neq ugroženu sebe sa 12..... a deca imaju tek 7, bitna je razlika.....
A ta devojčica onda napuni 12 i šeta u providno belim pantalonama i tangama ispod, da bi se videlo šta je, jel'te, ispod, pisala sam i o tom "momentu" ovde.....

Pa, ipak, vrhunac gadosti jeste ta industrija koja devojke od 17 godina smatra "matorim da počnu karijeru" u vidu foto-modela ili manekena..... koja izbacuje podatak da je devojčicama najlepša koža sa 16 i posle toga može samo da propada. I, najzad, 2 stvari sa kojima se možda neko neće ni složiti:
Najodvrtnije su mi reklame u kojima čujem glas jednog istog deteta koje i nije tako malo ali ima zadatak da zvuči što mlađe, kako bi podstaklo mlade žene da qpuju proizvod pričom o "super mami" i pokušajem izazivanja sentimentalnosti koristeći decu za to, a da sam proizvod nema aman baš nikakve veze sa decom;
Trebalo bi zakonom zabraniti takmičenja "malih princeza" gde se od devojčica koje imaju svega 5-6 godina prave mali monstrumi. Vrlo tipičan primer za temu.
Da li biste poslali vašu devojčicu na jedno takvo takmičenje i uz koji vid stimulacije?
 
Ако смо већ разговор окренули на културолошки аспекат, па ево одакле нам све то:

Узмите било који часопис за девојчице, не за само тинејџере, него и за оне млађе:
Ево у рукама ми је Браво грл (мрзи ме да се пребацујем на латиницу), шта све ту могу да науче наше девојчице...
- анкета ''Ко је српска модна краљица''?
- ''Шта је непоходно да имате у свом ормару'': па слике неких мајичица и одевних стварчица које су све , ''маст хев'', ''кууул'', ''хот'', ''обавезно морате имати'' ако желите да будете прихваћени, (баш тако је сервирано, да девојчица мисли да МОРА све то да има да би могла да прође у друштву)...а све те стварчице имају баснословне цене: обичне мајичице од по 2 иљадарке, аљинице од 4000-6000, шортсеви од 1700, цакане пластичне минђушице од 800...јапанкице 4800.....
- ''Заблистај пуним сјајем'' - савети за шминкање, на сликама су нашминкане девојчице од 8-9 година, наравно саветује се мејк-ап (789 динџи), пудер у праху, руменило (522 дин. ), маскара (1145 дин.), крејон (557 дин.), светлуцави пудер по образима (1321 дин. ), сјај за усне (820 дин. )...
- Тест ''Колико си кул?''
- репортажа ''Није лако бити мис'' о некој нашој мисици и свим жртвама које је морала да поднесе зарад те титуле: одрицање од чоколаде, мерење тежине сваки дан, ''интелектуалне радионице'' кроз које мора да пролази јер је битно да мис буде образована (?!), учења тениса и јахања, вештина ''које ће јој бити потребне да би опстале у високом друштву за које им ова титула отвара врата'' (цитирано)...
- ''Драга савета'' - ''Маторци ми не дају да се бавим манекенством''....
- опет део о облачењу, на 4 стране - ''Тренди стаф'' - ''Лето је и даље кул са хот стварчицама''..чије су цене опет баснословне...


Како ови часоипси обликују своју публику, у ком правцу???
 
мрзи ме да се пребацујем на латиницу
Alt+Shift :p

Verovatno se počelo sa idejom da publika oblikuje časopis..... Ili im je to bar izgovor. El to časopis za decu?

Zanimljivo je kada u takvom materijalu na jednoj strani stoji članak o anoreksiji, a na sledećoj "Kako do idealne linije najnovijom prokelj dijetom".....? "Ne osećajte se loše u svom telu, dovedite ga do savršenstva uz SALO PEGLU.... aparat koji vam intenzivnom upotrebom smanjuje struk za pola centimetra..... ispitanice su potvrdile da je u 80% slučajeva njihov stomak dobio izgled o kakvom su oduvek sanjale i da će nastaviti da ga koriste..... i sve to za neverovatnih 39990 dinara" i, bože moj, slično...
 
И ако шлаг на торту Бијонс и прича о њеном детињству и ''изненадном и неочекиваном успеху'':

Њена мајка каже да је Бијонс рођена да постане звезда! ''То је била њена судбина!''

У раном детињству, од 6. до 8. године она је прошла 40 (!!) такмичења за таленте.
Кад је имала 8 година на ТВ кастинг шоу програму њен женски бенд (све девојчице) освојила је друго место. Бијонс каже да се тада осећала као да јој не неко лупио шамар, ''Толико сам радила, а опет изгубила!'Тада сам одлучила да ћу свима доказати да сам боља од других!''

Међутим, ''Њена жеља за успехом (осмогодишње дете је у питању?!) била је толико јака да је могла да им уништи породицу! Кад је њен отац, компјутерски стручњак који је добро зарађивао, схватио колико је њена одлука чврста - дао је отказ! Постао је њен менаџер и основао њен нови грлс-бенд. Колико је веровао у своју ћерку казује и то што је у њену каријеру инвестирао сав иметак! Био је то храбар потез јер су зарад њене каријере остали без породичне куће''
''Био је то тежак период'', сећа се Бијонс, ''Имала сам осећај да ћу на савести носити судбину своје породице ако закажем!'' Зато је радила још напорније...''Цело детињство сам провела вежбајући певање и плес и због тога сам морала много тога да се одрекнем - нисма имала времена за журке... Борила сам се за успех као луда!''
1997. године њен труд се коначно исплатио: потписала је први музички уговор! 6 година касније започела соло каријеру и зарадила брдо лове....

Треба ли коментар?
 
Lexa:
Alt+Shift :p

Verovatno se počelo sa idejom da publika oblikuje časopis..... Ili im je to bar izgovor. El to časopis za decu?

Zanimljivo je kada u takvom materijalu na jednoj strani stoji članak o anoreksiji, a na sledećoj "Kako do idealne linije najnovijom prokelj dijetom".....? "Ne osećajte se loše u svom telu, dovedite ga do savršenstva uz SALO PEGLU.... aparat koji vam intenzivnom upotrebom smanjuje struk za pola centimetra..... ispitanice su potvrdile da je u 80% slučajeva njihov stomak dobio izgled o kakvom su oduvek sanjale i da će nastaviti da ga koriste..... i sve to za neverovatnih 39990 dinara" i, bože moj, slično...
То је ''Браво грлс'', часопис за девојчице од око 8-9 до 15-16 година..(по некој мојој процени)...
Ни часопис за млађе девојчице ''Лили'' не изгледа битно другачије...
 

Back
Top