Spasimo drveće na beogradskom keju (28.08.2007.)

Mikowiny

Zainteresovan član
Poruka
423
NOVI SAD
28.08.2007.

image15353.jpg


SEČA DRVOREDA NA BEOGRADSKOM KEJU

Pozivamo Vas da se okupite u utorak 28.08.2007. između 12 i 13 časova na protestu na Beogradskom keju između ulica Maksima Gorkog i Radničke i sprečimo seču drvoreda.

Od nadležnih tražićemo objašnjenje zbog čega je potrebno da se ovaj drvored od sedam platana mora poseći.
.

Evo sada sam primio poruku da se vec pripremaju za secenje. Pa odoh tamo. Tako da odustajemo od 12-13h.
U svakom slucaju bicete obavesteni o daljim dogadjanjima.

ZELENI NOVOG SADA
 
Do jaja ste ih sprečili ...
Jedva sam izvezao slalom između odsečenih grana.

P.S. Uvek su me nervirali pametnjakovići koji svaku seču drveća smatraju aktom agresije.
I ako smem da pitam što niste protestvovali akda je MERKATOR posekao četiri drveta, uz
bulevar zbog ulaza u yebenu limenu konzervu ??? Pisao sam o tome ovde ?
ulaza

I još nešto... Da ti živiš u toj zgradi ispred koje se seku platani, i da znaš da postoji mogućnost da zbog pritiska stabala na gasovodne cevi dođe do pucanja gasovoda i do eksplozije gasa, da li bi pre bio za seču ili za exploziju gasa ?
 
DOKONI UM:
Do jaja ste ih sprečili ...
Jedva sam izvezao slalom između odsečenih grana.

P.S. Uvek su me nervirali pametnjakovići koji svaku seču drveća smatraju aktom agresije.
I ako smem da pitam što niste protestvovali akda je MERKATOR posekao četiri drveta, uz
bulevar zbog ulaza u yebenu limenu konzervu ??? Pisao sam o tome ovde ?
ulaza

I još nešto... Da ti živiš u toj zgradi ispred koje se seku platani, i da znaš da postoji mogućnost da zbog pritiska stabala na gasovodne cevi dođe do pucanja gasovoda i do eksplozije gasa, da li bi pre bio za seču ili za exploziju gasa ?

Zalagao bi se za promenu trase gasovoda.

Izvini ali u poslednje vreme slabo posećujem ovaj forum jer na njemu nečeg pametnog.
 
Uvek je bio problem sa tim drvecem...staro je i malo jaca oluja moze da prouzrokuje mnoge neprilike...ja obozavam biljke, cvece, zelenilo, i nisam u fazonu " drzava je rekla da to tako mora i svi cemo da je slusamo "...
Ovde je u pitanju najnormalnija stvar...sve ima svoj vek trajanja, pa tako i drvece...kroz par godina narasce nova, mlada stabla i stititi nove, mlade sugradjane od sunca...
 
Ma nisi u pravu ... ;-)
Čime bi se bavio Miki-Šiki i njegova zelena bratija ako ne bi kukali i držali parastos svakom stablu koje neko poseče usled starosti ili zato što ugrožava gasovod, ili stambeni objekat... najbolje bi bilo da sačekamo da se osuši, da otpadaju grane, ali ga ni onda ne dirati jer vrapci imaju gnezdo na njemu pa sve tako dok se samo, od sebe i prirode, ne pretvori u treset
 

Back
Top