Užitak programiranja (ili zašto volim da programiram)

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Ovo bi trebalo da bude opuštena tema, bez koda ;) čisto da kažete zašto volite programiranje, ili uživate u njemu...
Aj ja ću prvi: prekjuče sam ceo dan lupao glavu zašto mi ne radi kod kako treba i nisam uspeo da rešim problem. Juče sam išao u vikendicu, pa kasnije tokom dana pošao u šetnju kroz šumu. Samo sam se setio problema, i trebalo mi je manje od 15 sekundi da shvatim gde grešim! :D ! I onda pomislih: koliko je to dobar posao ako možeš da ga radiš i dok šetaš... čim sam se vratio, prepravio sam kod i sve je radilo bez problema... ;)
 
Sto se tice kodiranja to nije nikakav problem. Najbitnije ti je u celoj stvari da problem stavis na papir i onda ga resavas. I kad sve lepo resis, iskodiras program ocas posla. Ja uvek pravim pauze izmedju rada. Znaci jedno 3-4 sata programiram, odmorim se 30-60 minuta i nastavim. Prosto psihicki se umoris. Sa programiranjem sam poceo 1992. Pre je bio mi hobi, sad mi je to posao.
 
Па мени интересантно. Некако, имаш ништа и онда направиш нешто. Могу да изразим мисли у нешто "опипљиво" пишући код :)
А и сад у недељу треба да претставе на ТВ-у један мој програм па ми је и то супер ;D
 
codemaker:
Ma meni se desavalo da i u snu resim problem! Ujutro se probudim unesem izmene i fercera ko voda...

i meni par puta...
al ne u snu, nego u onom trenutku kada zapadas u san...
iam problem koji ne mogu da resim...i drndam se i drndam i drndam...i nista....

legnem da spavam da odmorim, i u trenutku pre nego sto zaspem, sine mi resenje problema. vise puta mi se to desila, a najomiljiniji mi je slucaj kad mi je sinuo search string koji je trebalo da upisem u google i da dodjem do resenja u roku od 2 minuta :)
 
Offtopic starts:
------------------
Khm, prema nekim teorijama (na primer moje zene i cerke), ne i kod muskaraca. Po njima je muskarac sposoban samo jednu stvar da obavlja u jednom trenutku, nikako dve ili vise. Citale neke vajne knjizurine i to tako zakljucile.
I sad, putujemo ja i cerka za Grcku pretprosle godine i prema savetu nekih drugara pokusamo da preprecimo put da ne idemo do Atine pa na Korint, nego skrenemo desno pre Atine oko 100km i presecemo na autoput Atina-Korint.
Naravno, po zakonu verovatnoce, nakon skretanja, na vise mesta nailazimo na raskrsnice sa dva ili tri puta koji svaki vode pitaj boga kuda jer nema znakova. Uz malo srece smo tako napredovali nekih 100km i naravno, sledi veliko finale - raskrsnica sa cak PET puteva i nijednog znaka!
Tu ja stanem sa strane, uzmem kartu, UGASIM RADIO! (veoma vazan podatak) i stanem da studiram kartu. Cerka se zacenila od smeha dok sam pomno studirao prokletinju iz 1913.g. gde ni Grcka nije cela opisana.
Kad sam je pitao sta se smeje "ko lud na brasno" kaze da je upravo potvrdila ono sto pise u knjigama - muskarci ne mogu raditi dve ili vise stvari istovremeno: cim sam poceo da tabirim kartu, ugasio sam radio da mi "ne smeta"...
Njena teorija je tako dobila jos jednu potvrdu u praksi a ja ispadoh "pokusni magarac"
Daklem - muski mozak nije multitasking OS!
--------
Offtopic ends

BTW: i ja sam nocu ustajao i zapisivao sto mo je sinulo u snu! :)
 
Nije ovaj svesni deo uma, to se slazem, ja ne mogu istovremeno da odradim kako treba cak ni tako jednostavne stvari kao sto su podgrevanje vecere i slanje maila. Ali onaj podsvesni je multitasking hiljadu posto, samo mu razmisljanjem u toku dana zadas taskove i uvece/sutra/za sedam dana se odjednom javi resenje, task finished :D Jel se secate one teme 'Pamcenje sahovske pozicije'? E tad sam recimo intenzivno razmisljao o resenjima, pa ne mogu da smislim nista, i onda zaboravim na to tri dana, i odjednom u toku neceg sasvim treceg se odjednom javi neko resenje, poboljsanje...ludilo. Ma multitasking je, garant!
 
Jedini multitasking koga sam ja svestan je bio letos na plazi. Prolaze devojke na sve strane a uspeo sam 99.9% da ih snimim sve, kad sam se vratio kuci, jedva sam vratio oci u normalan polozaj.

Multitasking se sastojao u sledecem:
- cekirao sam svaku kupacicu mladju od 79 godina
- u isto vreme govorio "da" na strateskim mestima dok je moja najdraza supruga nesto pricala u nedogled
- u isto vreme se pravio da je gledam pravo u oci i da znam o cemu prica
- u isto vreme pazio da ne kupi neku glupost od prolazecih prodavaca drangulija
- u isto vreme pokusavao kretenu konobaru da objasnim da NECU frape i da HOCU ice-cafe
- u isto vreme odgovorio na dva telefonska poziva
Da, to mi je bio extra-multitasking. Samo iziskuje mnogo napora... :(
 
e...pa nista onda, mora se preinstaliras:D

a zasto ja volim programiranje? jer dovoljno drveta, eksera, lepka i alata nemam nikad, a kompjuter i delphi su tu uvek ;)
(da nisam otisao u intelektualce bio bih stolar)

ukratko - volim da se igram (a i programer kad usere stvar on samo drag&drop u kantu, stolaru jedino preostaje da lozi smederevac celu zimu. usput - ocu da kupim pola sela!)
 
e...pa nista onda, mora se preinstaliras:D

a zasto ja volim programiranje? jer dovoljno drveta, eksera, lepka i alata nemam nikad, a kompjuter i delphi su tu uvek ;)
(da nisam otisao u intelektualce bio bih stolar)

ukratko - volim da se igram (a i programer kad usere stvar on samo drag&drop u kantu, stolaru jedino preostaje da lozi smederevac celu zimu. usput - ocu da kupim pola sela i raspichim vocnjak!)
 
codemaker:
Pa lepo, ne budi stidljiv, daj neki podatak - kad, u koliko sati, na kom programu itd... Bilo je i vreme da se neko sa Krstarice pojavi na malim ekranima nasih TV prijemnika... :-D

У недељу, 2 септембра на другом програму РТС-а у 12 и 30 изјутра. Очекујемо да ће те бити испред малих екрана ваших ТВ пријемника :) Та се емисија зове Интерфејс...

А вишенитност... Ја нисам викао "Еурека" из кревета, јесам вико нешто друго додуше, али сам приметио да ако ми је укључена музика а ја пишем код не могу да будем 100% продуктиван чак и ако не обраћам пажњу да то која је песма... А опет имам другарицу која исто куцка по мало и онда слуша песму, певуши, и куцка код... Добро јесте да куцка зајебанције у С-у али свеједно... ја не бих могао...
 
Nema šanse da produktivno radim ako ide neki fin mp3. Mada...
[offtopic Što se tiče žena i multitaskinga, pogledajte onu emisiju sa M.Bobić Mojsilović, gde ona kuva i priča sa gostom. Kakvo je tu čekanje na I/O! Malo priča, malo ućuti/rasteže i meša varjačom, totalni demanti čuvenog female-multithreadinga :) /]
Nego, code, jesi l' hteo da kažeš "mlađu od 79. godišta" ili baš "mlađu od 79 godina"? :D
 
Ovako ce ti kazem, kako moje godine rastu, tako se (i to geometrijskom progresijom) povecava gornji limit "ok zenskih osoba"... :)
Znaci ako si 20, tebi su ok sve od 22 i mladje
Kad si 30, ok su sve od 45 i mlade
itd....

Uostalom, sta te briga za moje muke i odrednice sta je lepo a sta ne!? :)
Ono, imas pedofile, ali kako se zovu oni sto jure samo one od 90 i starije? Nekrofili? Nisu, jer one od preko 90 ne moraju da su i mrtve (mada im je upotrebljivost na tom nivou otprilike) - /* yebote al serrem sve parcici otpadaju... :( */

Secam se u vojsci, cim sam obukao uniformu, odmah sam bio gladan, spavalo mi se strasno i sve zensko sto je proslo kraj kasarne je bilo otprlike u rangu Kasandre... Cak sam pristajao i na nedostatak jedne noge ili ruke (ne oboje ipak nikako), nema veze....

Tako da...
 

Back
Top