peti razred

Procitao sam ovo i mogu reci samo jedno...
Jeste glup raspored... bzvz je sto imaju veronauku, totalno je debilno sto imaju engleski samo 2 casa i plus jos jedan strani jezik...
Mislim... Danas je najbitnije znati maternji jezik (posto smo Srbi, srpski naravno) i engleski...
Svi pricaju taj glupavi engleski... a ko ga ne prica neka ga nauci...

Da napomenem samo jos par stvari...
I deca i nastavnici su kreteni...
Naravno ne svi... ali vecina...
Prvo deca koja ne znaju nista pametnije od mobilnih telefona i ostalih gluposti... a drugo nastavnici koji su umislili da su bogovi...
Kao sto kaze u munjama... Nikad nisam voleo ni klince ni matorce...

jednom recju, neizleciv problem...
 
Mackic:
Maricicak slazem se sa tobom za veronauku.

A ljudi stvarno ste preterali sa tolikim shokiranjem u vezi ovih predmeta. Setite se malo kako je bilo kad ste vi bili 5. razred pa cete da shvatite da nista novo nije uradjeno. Izbacili par casova nekih predmeta da bi bilo mesta za druga, i to je prakticno to. Na tom sportu ce da se zabavljaju, na tim umetnickim ce da se zezaju, nece ni primetiti koliko predmeta imaju.
Vecina dece ionako zivi na pljunometar od skole, i zaista ne znam koliki problem moze da bude to sto ce da nose tolike knjige 100 metara najvise. Ucionice pretpostavljam ne menjaju, prema tome ne moraju ni da ih vukljace po skoli.

sto se tice ovog rozog, zavisi koliko je deci daleko skola. Naprimer, mojoj sestri je skola na kilometar i 400, nije mnogo, ali treba vuci. A pojedina deca dolaze i dalje.
 
maricicak:
A kako drze tu veronauku, kad u jednom razredu ima svih mogucih vera? To mi stvarno nije jasno?

fora je u tome sto od njih 28 do 30 u razredu, njih 8 ide na veronauku, a ostali na gradjansko. Po meni, veronauka je mnogo bolja, jer nesto uce kroz igru, odlaze u crkvu, znaju opste stvari... Naravno, ukoliko je porodica religiozna, onda je normalno da ce dete ici na veronauku, a ako ne, onda nista. Kao sto rekoh, ja bih veronauku ostavila.
 
Иначе, о коликом ''ратерећењу'' нових петака је реч говори и чињеница да место 33 наставне јединице из књижевности, сада има 44!!!
Треба поменути да је градиво из граматике остало исто као претходних година, значи у постојећи расположиви број часова за књижевност, сада је угурано још 11 нових наслова...Могу мислити какво ће то претрчавање бити...
Место да се иде на то да се што више утврђује и вежба, иде се на убацивање нових ствари које неће стићи ни да се зглавно обраде, а камоли да се утврде...
Боље је урадити мање, али да је заиста одрађено, него формално протрчати кроз више...па да ништа не остане... Ал, ко нас пита!
 
srećica:
sto se tice ovog rozog, zavisi koliko je deci daleko skola. Naprimer, mojoj sestri je skola na kilometar i 400, nije mnogo, ali treba vuci. A pojedina deca dolaze i dalje.

Znam, ja sam putovala 7km autobusom do osnovne skole, i to svih 8 godina, ali od nas 24 samo sam ja i jos jedan decko dolazili iz daleka. Zato sam i napisala da vecina zivi blizu.
 
Hellen:
Иначе, о коликом ''ратерећењу'' нових петака је реч говори и чињеница да место 33 наставне јединице из књижевности, сада има 44!!!
Треба поменути да је градиво из граматике остало исто као претходних година, значи у постојећи расположиви број часова за књижевност, сада је угурано још 11 нових наслова...Могу мислити какво ће то претрчавање бити...
Место да се иде на то да се што више утврђује и вежба, иде се на убацивање нових ствари које неће стићи ни да се зглавно обраде, а камоли да се утврде...
Боље је урадити мање, али да је заиста одрађено, него формално протрчати кроз више...па да ништа не остане... Ал, ко нас пита!


E da se i ti i ja jednom slozimo..............zao mi dece............ :lol: :lol: :lol: :lol:
 
maricicak:
A sta ako ima muslimana, madjara, katolika............sta ta deca?

Mislim koju veru predaju? :confused: :confused:

Верска настава се организује за све припаднике званичих цркава, наравно, ако се јави довољан број ученика (да ли је 5 или 7 у генерацији - сад нисам сигурна). Значи, уколико се у једној школи, на нивоу једне генерације, 7 ђака изјасни да жели исламску верску наставу и уколико исламска верска заједница има могућности да је организује (да да предавача, јер је организација верске наставе поверена верским заједницама а не Министарству просвете), онда ће та деца имати своју верску наставу. Исто важи ио за остале вероисповести. Често се, чак, ако је недовољан број деце изјашњен за одређену верску наставу, спајају деца из две суседне школе да би заједно имали потребан број ученика.
Као што неко већ рече, верско је изборни предмет и нико није обавезан да га похађа ако неће, може да изабере грађанско.

(П. С. Мађари су католици. )
 
srećica:
uce gradjansko. jednostavno, oni su nacionalna manjina, a nasa vera je pravoslavna, pa njima nazalost nema veronauke

Ниси добро информисана. За ту децу има веронауке, у Србији се не изучава само православна веронаука!
 
Hellen:
Верска настава се организује за све припаднике званичих цркава, наравно, ако се јави довољан број ученика (да ли је 5 или 7 у генерацији - сад нисам сигурна). Значи, уколико се у једној школи, на нивоу једне генерације, 7 ђака изјасни да жели исламску верску наставу и уколико исламска верска заједница има могућности да је организује (да да предавача, јер је организација верске наставе поверена верским заједницама а не Министарству просвете), онда ће та деца имати своју верску наставу. Исто важи ио за остале вероисповести. Често се, чак, ако је недовољан број деце изјашњен за одређену верску наставу, спајају деца из две суседне школе да би заједно имали потребан број ученика.
Као што неко већ рече, верско је изборни предмет и нико није обавезан да га похађа ако неће, може да изабере грађанско.

(П. С. Мађари су католици. )


znam da su madjari katolici.........samo sam cekala da me prozoves.......... :lol: :lol: :lol: :lol:




znaci toj deci nista od njihove veronauke? .ebem ti boga......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
maricicak:
znam da su madjari katolici.........samo sam cekala da me prozoves.......... :lol: :lol: :lol: :lol:




znaci toj deci nista od njihove veronauke? .ebem ti boga......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ах, нисам прозрела твој лукави трик, признајем!

Ништа, ко их шиша, нек поцркају без веронауке!
 
srećica:
zar ne?

glupo je da imaju toliko, ubice ih sve to!

koji od ovih predmeta izbornih ces izabrati ti za tvog sina?

Moja devojcica izabrala je gradjansko, a za ostalo... Do sada je bilo da pedagog u dogovoru sa direktorom, valjda, napravi listu predmeta koji se nude, pa onda roditelji imaju izbor. Npr. u prvom razredu "preporuceni" su nam cuvari prirode, ruke u testu, i jos nesto, vise se ne secam, pa su odabrani cuvari prirode i gradjansko. To su imali do kraja 4.razreda.
Sad nemam pojma sta ce biti u ponudi, ali pretpostavljam da ce ponuditi nesto manje nego sto je navedeno u tom spisku. Drugo, zavisi valjda i od opremljenosti skole da li mogu da im nude, npr, informatiku i racunarstvo, a skola nema vise od 3 kompa!
Zato i rekoh, u ponedeljak cemo cuti novosti vezane za izborne predmete.
I nisam neki optimista, deca su nam pravi zamorcici po novom programu...
 
Izborni predmeti su im jako lepi. Izbacila bih veronauku (ili opciono, naravno) i fizičko ILI sport. Besmisleno je imati oba.
Sama sam imala 2 obavezna strana jezika i nije mi predstvljalo neki problem, ali OK, mislim, nećemo propasti ako ne naučimo one dve reči na Ruskom, pošto se više i ne zapamti, inače. Od ostalih predmeta stvarno ne vidim šta bi se još moglo izbaciti?
Kako biste vi uredili program?
 
izbacio bih tehničko.....to je ionako domaćinstvo...pa ko hoće da delje..nek delje na domaćinstvu.... : .........opcioni predmeti deluju fino..........neko pomenuo dva obavezna jezika.....ja sam imao od prvog eng i od 5. još i nemački pored eng.....i to je vrlo lepo...i svakome je bilo od koristi..........uveo bih i vratio istoriju kao obavezan predmet.......ovo "svakodnevni život u prošlosti"...kako se zove taj predmet je u stvari privatna istorija........npr. privatni život u srednjem veku.....to je okej........ali nema opšte kulture bez poznavanja opšte istorije..... i likovno mu je crtkanje......uveo bih osnove istorije umetnosti.....muzike posebno....... ( : .....sve u svemu...meni taj ceo raspored za petake izgleda da ništa neće da nauče.........sve nešto pomalo....a dooplo golo........ a sad sam video pa edit.......ima istorije...1 čas nedeljno.......a 2 tehičkog........tendenciozno........1 geos i 1 ist. nedeljno, a 2 tapiserija, heklanje i deljanje.......
 
ej...ne kokodači!......
skola ponudi 4 od ovih navedenih : cuvari prirode, svakodnevni yivot u proslosti, crtanje, slikanje i vajanje, hor i orkestar, informatika, sah i domacinstvo i dete mora da izabere jedan koji ce uciti (1)


ne postoji kao opcioni?.......pa devojka je napisala da postoji......na to sam i mislio........fuuck površne nastavnike........ ( :
 

Back
Top