POLICAJAC VAS ZAUSTAVI...ma je li?

inspirion

Iskusan
Poruka
5.667
Sinoć kada sam se vraćao kući sa makiške strane ade, na standardnom mestu me zaustavili panduri. Ja nešto pregovarao sa njim da me pusti i da mu dam 1000 din.Međutim nije hteo i napiše mi kaznu jer auto nije registrovan.

Pa me stoga interesuje da čujem od iskusnijih, da li čim izađem iz auta, da mu dam neki keš ili....? Koliko? Kako? Ako mogu saveti, pa da naučim da rešavam ove gluposti.

Još jedno pitanje. Kad napišu kaznu, gde ja mogu da odem, pre nego što kazna ode kod sudije? Mislim gde ona stoji? Rekli su mi da tako ima šanse nešto da se reši.Kasno je kad ode kod sudije.

Molim za pomoć,dosta mi je kazni. :-(
 
Шинко врло си се зајебао ако си возио нерегистрован ауто!
До казне можеш да дођеш само ако имаш неку везу у полицији, иначе се помири с тим да ћеш код судије.
Што се тиче чашћавања, никад му не дај паре ''с неба па у ребра'','већ крени изокола, сереш нешто. као ''треба плата да ми легне 20-ог, па ћу тад да региструјем'', или јо'ш боље ''баш сам возио ауто код мајстора, хоћу да га средим па на регистрацију'', па кад ти он каже нешто типа ''жао ми је'', питаш га да ли можете некако да се договорите, као да платиш неку ''симболичну казну'' јер ти је ово први пут, да ти од аута зависи живот (кажеш да развозиш кућишта за рачунаре ил' слично), све у свему кењаш... Уколико је пандур неки кретен прихватиће '''симболичну казну'' и онда можеш кући. Неретко и сами дају тај предлог (као мени кад сам прошао кроз црвено у 3 ујутру на излазу са ПАРКИНГА?!), али никад им не дај паре отворено, ****** није то амерички филм, они се жешће увреде кад тако радиш.
А ако налетиш на неког поштеног пандура, врсту која је скоро изумрла, ******, стисни гаће и надај се најбољем код судије, под условом да те не пријави да си покушао да му даш мито! :wink:
 
За казну стварно не знам, питај у некој пандурској станици, и они ће ти рећи колика је казна и то оно ''од-до'', зависно да ли је учињен још неки прекршај у току вожње и сл.
То што је ауто данас регистрован, не верујем да може да има неки велики утицај, мада није лоше и то напоменути пред судијом, наравно треба још нешто накењати и мало се пренемагати. Ако ти је ово први прекршај, ко зна, ако се путање Сунца и Месеца поклопе у твом хороскопском знаку и судија буде добро расположен, можда се и извучеш само са опоменом! ;-)
Мада, ако немаш везу, шансе су мале. Најбоље покушај да нађеш некога ко ће ти исцепати ту казну, ако можеш.
 
Не, ниси разумео, у било којој станици ће ти рећи колика је оквирна висина казне, а све написане казне иду ваљда у неку њихову централу, ил' 'бем ли га како се то зове.
 
vule gs:
Шинко врло си се зајебао ако си возио нерегистрован ауто!
До казне можеш да дођеш само ако имаш неку везу у полицији, иначе се помири с тим да ћеш код судије.
Што се тиче чашћавања, никад му не дај паре ''с неба па у ребра'','већ крени изокола, сереш нешто. као ''треба плата да ми легне 20-ог, па ћу тад да региструјем'', или јо'ш боље ''баш сам возио ауто код мајстора, хоћу да га средим па на регистрацију'', па кад ти он каже нешто типа ''жао ми је'', питаш га да ли можете некако да се договорите, као да платиш неку ''симболичну казну'' јер ти је ово први пут, да ти од аута зависи живот (кажеш да развозиш кућишта за рачунаре ил' слично), све у свему кењаш... Уколико је пандур неки кретен прихватиће '''симболичну казну'' и онда можеш кући. Неретко и сами дају тај предлог (као мени кад сам прошао кроз црвено у 3 ујутру на излазу са ПАРКИНГА?!), али никад им не дај паре отворено, ****** није то амерички филм, они се жешће увреде кад тако радиш.
А ако налетиш на неког поштеног пандура, врсту која је скоро изумрла, ******, стисни гаће и надај се најбољем код судије, под условом да те не пријави да си покушао да му даш мито! :wink:

Zајebao sam žešće stvar. Nudio sam mu otvoreno pare pa se lik prilično iznervirao. Čak sam i alko test radio,pored toga što je video za registraciju. Znači da pare treba izokola nuditi.

Koliko para treba da se ponudi?

Pretpostavljam da ne znaš u koju centralu idu kazne?
 
Стварно не знам за централу, знам да је ћалету неки пријатељ то сређивао кад су му писали казну да је прошао кроз црвено (а било је жуто, па се ћале посвађао са пандуром и овај му написао казну). Вероватно у ту њихову главну зграду,(јел ту је радио ћалетов пријатељ) ал 'бем ли га где се налази.
Што се пара тиче, треба дати барем 1 000, и то без много коментарисања (само кажеш ''ево, јел сад у реду''?, и то онако дупеувлакачки). Наравно ако тражи више почнеш да кукаш и богодариш, па ће да те пусти (у 98% случајева).
 
Ја сам се увек извлачио на приче ''јбг немам студент сам и блаблабла'' и тако неко кењање што већ неко напомену... у најгорим случајевима сам плаћао казне за појас, али су ме баш баш често пуштали и без казне... Никада нисам нудио мито, али знам шта се не сме радити... и због њега и због себе не сме нико да вас чује чак ни онај други полицајац!!! Али мислим да је најбоља ствар увек питати може ли каква мања казна оно јбг немаш пара итд... и на крају ако баш видиш да не иде кажеш му (опет у поверењу без сведока) да имаш 1000дин и да је то све што имаш па ако хоће да пише нешто нек' пише шта год тј будеш у ''ево ти 1000дин па ради шта хоћеш - пиши или немој'' фазону, само онако на фињака...

Што се тиче ''сређивања'' то се ради на лицу места док он није исписао онај листић... чим га је исписао он ти је практично написао пријаву судији за прекршаје и не може је повући... значи питаш га можеш ли да обавиш телефонски разговор пре него што почне да пише и онда знаш већ како даље иде...

На самом папиру који ти је дао би требало да пише код ког судије треба да идеш, а они те пријаве подносе у својим станицама па се то даље прослеђује судијама за прекршаје по општинама...

Што се тиче казне не знам колика би могла да буде, али то можеш да питаш било ког саобраћајца на улици.
 
Једини рок који постоји је месец дана да би ти остале исте таблице... ако ти истекне регистрација више од месец дана онда мораш и нове таблице да узимаш... а у моменту кад ти истекне регистрација што каже КЛЛ паркираш са стране и наставиш пешке :D
 
Slucajno vas citam pa rekoh da napisem nase iskustvo iz centra Podgorice od pre desetak dana , pri odlasku na more. Elem moj "dragi" se na semaforu prestrojio za skretanje u desno a nastavio pravo, iz neodlucnosti gde treba da skrene..i zaustavi nas pandur posle nekih 50-ak metara i bla-bla kao sve uzima u obzir da smo stranci u gradu i da ne bi pisao kaznu da nije ugrozavao saobracaj ( po njegovoj proceni) inace za takav prekrsaj ne naplacije kaznu, ali....da predje kod kolege do auta preko puta ulice, tip vec popunjava priznanicu na 30 jevreja i kaze kako treba da se plati u nekoj banci, ne na licu mesta, onda je krenulo opet bla-bla, da se nagadjaju i naravno nagodba na nekih 10 e za picence i majica firme i ostale sitnice firme gde moj "dragi" radi..dakle sve moze..... :wink:
 
Da vam pokazem ja kako razgovor sa Americkim pandurima ide. Nema nagadjanja.
Ovo je prica koja se meni desila pre 2 godine.

Zaustavlja mene pandur oko 9 uvece nakon sto sam vozio 65 mph (104 km/h) u 50 mph (80 km/h) zoni.

Ja: Dobro vece.
On: Dobro vece. Kako ste?
Ja: Dobro sam.
On: Da li znate zasto sam vas zaustavio?
Ja: Znam. Vozio sam brzo.
On: Da li znate koliko brzo ste vozili?
Ja: Oko 60 mph (96 mph).
On: Vozili ste 65 mph (104 mph). Da li znate koje je ogranicenje?
Ja: 55 mph (88 km/h).
On: 50 mph (80 km/h). Ogranicenje se menja bas na mestu gde sam vas zaustavio. Dajte mi vozacku, registraciju i dokaz da imate osiguranje.

Ja mu dajem. On ode u kola i vraca se posle 10-ak minuta sa kaznom.

On: Ovde su sve potrebne informacije. Ukoliko zelite da idete na sud pojavite se tog i tog datuma na toj i toj lokaciji. Da li imate pitanja?
Ja: Da li ce mi i koliko osiguranje skociti posle ove kazne?
On: Ne znam jer zavisi od osiguranja. Da li imate jos neko pitanje?
Ja: Ne.
On: Ugodno vece.
Ja: Takodje.

I na tome se zavrsava. Sve vreme je bio bas prijatan i razgovarao je samnom kao da sam neka jako vazna licnost. Ni najmanjih problema. Na moju srecu, pogresno mi je napisao prezime (za jedno slovo) tako da kompanija za osiguranje nikad nije saznala za kaznu tako da mi cene osiguranja nikada nisu skocile.
 
У нормалној земљи се нормално ради. Проблем у Србији је тај што је држави, када је њесра пут, најлакше да одвали знак 40 (да скине одговорност са себе), него да поправи пут. И то онда стоји двадесет година тако, а керови пандурски се набију ту са радаром и ето ти проблема.
Па човече, платим дебело путарину а они нон-стоп брљају са неким радовима и ограничењима 60... па ја да сам хтео да возим 60 не би плаћао путарину. Мајмуни. И наравно увек си ти крив а не они.
Зато људи и морају да муљају ако хоће да живе, раде и возе нормално. Наравно, то не значи да одобравам јурцање клинаца, сулуду вожњу и сл. Алли сви знате да јее било и сваки дан има тих злоупотреба полиције по питању неких радова на путу и ограничења...
Недостижни, ајде реци овим људима овде, ако знаш, колико пара се плаћа НИС-у за литар горива, а колико држава узима за "путеве", таксе и којешта. А што се тиче одржавања путева, само пређите у Хрватску, која има најсличнији стандард нама и научите шта је пут и ккако се одржава.
 
Ево вам пример:
Возим из правца Кањиже, према Кикинди. Пар км пре Кикинде има мали мостић, где су радови били пре, цирка 6-7 година, на санацији, и ограничење (под углом од 60 степени) "40" стоји делимично у каналу поред пута. Значи, видиш га, ако се загледаш баш, јер је коров поред пута једно метар висине (обашка, што не косе траву поред).
Наравно, мост је сада скроз ок и радова нема. Пошто сам пар минута пре тога стајао због телефонирања, кренуо сам из места, једно 100м пре мостића. На врху мостића сам достигао довољну брзину да пребацим у 4. брзину (возим дизела) без форсирања, кад угледам патролу иза моста, једно 200м. Наравно, заустављају ме и кажу да сам возио 96км/х. Пази, слажем се да сам возио више од 40, али 96 нисам возио, јер само идиот силује дизела трећом 100 на сат. Муркан ми показује радар (без слике, наравно) и каже да мора да пише пријаву.
Обзиром да сам на путу сваки дан (послом) и ппрелазим 30-40 хиљада годишње, видим да ми набацује омчу за коју реално нисам крив. Е, сад... како ти лепо да комуницираш са њима, кад си шљамови и хоће да те одеру. Питања која се отварају сама су:
1. Зашто нико не одговара за траву (не одржавање пута);
2. Зашто путари не одговарају јер нису склонили знак после санације;
3. Зашто полицајци злоупотребљавају ситуацију а знају право стање ствари?

Коначно, губим стрпљење и тражим да ми да број значке пре писања казне јер желим да пријавим случај унутрашњој контроли. Пандур се моментално окреће на "кант" да не видим знаачку и каже "па нећемо ваљда ђоном?".

Шта рећи даље?
 
Постоји један универзалан одговор на твоја питања:

Неће нико да се зајебава! За прва два питања одговорни су путари, а за друго полиција. Као што сви знамо то су две независне фирме. У нормалној држави полиција треба да пријави такву ситуацију надлежном предузећу за путеве. Даље, грађани тј возачи треба да пријаве све али нико неће тиме да се бакће јер сви знају да ће већ код суда та ствар застати... недавно је био и прилог на РТС-у како су људи у Мије Ковачевића код Застава Промета опуцали у неке рупе које наравно нису биле обележене... шта се заправо десило... троје-четворо колега-адвоката су кренули некуда и сви колективно спуцали у те рупе. Пошто људи познају закон, тиме се баве и имају времена да се прегањају са стоком на суду они то пријаве тј позову полицију да изврши увиђај да би касније тужили надлежно предузеће за путеве... иначе ја сам у то време пролазио баш често туда и знао сам за те рупе. Већ сутрадан (откако су ти адвокати спуцали) те рупе су перфектно биле закрпљене! Пошто имам неке колеге који живе у студентском дому прекопута сазнао сам да су се путари појавили 2 сата након што је полиција извршила увиђај овим адвокатима!!!

Наравоученије: никада више не журим и за најмању ситницу ћу позвати полицију да прави записник да тражим одштету јер другачије не може... ако ја могу да платим сваку казну, или да идем у затвор ако је не платим, могу и они мени да плате штету коју сам претрпео њиховим глупирањем.
 

Back
Top