Како "ДОКАЗАТИ" љубав ???

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Чиме се љубав доказује ?

Како се за љубав "БОРИ" ?

Шта је уопште љубав ?

bobanap:
Prije nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i prije nego sto se pocne misliti lose, GLEDAJ sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!

U zivotu postoji 5 stvari koje se ne mogu vratiti:
- Kamen kada je bacen;
- Rijec nakon sto je recena;
- Mogucnost nakon sto je izgubljena;
- Vrijeme kada je proslo;
- Ljubav za koju se NE BORI.
 
mar_comm:
Чиме се љубав доказује ?

Како се за љубав "БОРИ" ?

Шта је уопште љубав ?

Љубав се доказује речима и делима.

За љубав се бори искреношћу.

Љубав је осећање које је немогуће описати, бар не речима. Љубав је смисао постојања.
 
Odgovor nije lak.Sve zavisi od osobe kojoj treba dokazati ljubav.Jedna misao koju sam čula me vrlo zamislila "Ne postoji ljubav postoje samo dokazi ljubavi".
Ja nisam bila dobar čitač dokaza,a izgleda da sam i sa svojim dokazima preterala jer je moja "dvonožna" Ljubav u jednom trenutku rekla da sam joj do grla došla sa ljubavlju i potražila novu,uzdržaniju... :-) Alhemija je to...
 
Чиме се љубав доказује ?

Како се за љубав "БОРИ" ?

Шта је уопште љубав ?


ljubav se dokazuje ljubavlju...

za ljubav se bori ljubavlju...

ljubav je strpljiva, ljubav je dobrostiva...
ljubav ne zavidi, ne hvali se, ne oholi...
Nije nepristojna, ne trazi svoje...
ne ljuti se, zaboravlja i prasta zlo...
ne raduje se nepravdi, a raduje se istini...
Sve opravdava, sve veruje...
svemu se nada, sve podnosi....
 
Dokazuje se slobodom!A sloboda postoji jedino kada je prisutna ljubav! onaj ko se potpuno predaje ko se oseca slobodnim, taj voli celim bicem. u ljubavi niko nikoga ne moze da povredi, svako od nas je odgovoran za ono sto oseca i ne mozemo drugog da krivimo za to. niko nikoga ne gubi jer niko nikoga ne poseduje. kolika je to ljubav, imati najvazniju stvar na svetu a ne posedovati je.
 
6 klasičnih tipova ljubavi
Pokušajte se zato prepoznti u ovih 6 klasičnih tipova ljubavi:

1. Eros – kada ljubavnici tragaju za nekim specifičnim fizičkim karakteristikama, strastvena i romantična ljubav

2. Pragma – kada se potraga za potencijalnim objektom naše ljubavi racionalno razmatra

3. Agape – temeljno načelna ljubav koja ne očekuje uzvraćanje, nesebična ljubav

4. Ludus – ljubav prema ljubavi, ljubav je igra

5. Storge – sličan dubokom saosećanju, mešavina prijateljstva i ljubavi

6. Mania – oblik ovisnosti kojeg karakteriše opsesija i ekstremne promene u raspoloženju koje se kreću od duboke depresije do euforije
 
Ljubav se ne dokazuje, ljubav se pokazuje. Neguje. Menja. Evoluira. Raste, postaje potpunija, sveobuhvatnija. Ako je ima. Oseti se to kod zainteresovanih. ;) Kao što se oseti i nedostatak te emocije. Na žalost, retke su situacije u životu kada se sretnu dvoje koji istovremeno osete tu snažnu emociju. Ljubav je najjači pokretač. Jer, zašto bismo, inače, bili tako bezvoljni, tromi, prazni, bez nje? :p
 

Back
Top