Da li oprostiti prevaru? A ako jeste zasto?

Prevara kao sama pomisao i rec,zvuci porazavajuce i ocajnicki,ali da li je oprostiti,moje je misljenje da zavisi od razloga,situacije i nacina.Ukoliko se npr.jedna veza,odrzava na daljinu,gde se dvoje ljudi vrlo retko vidjaju,sasvim je i normalno da svako od njih ima svoje potrebe,ali ta prevara i kada bih se dogodila,moze da izazove razlicite reakcije kod mene.Ukoliko je prevara,bila samo na jedno vece,cisto radi tih nekih ljudskih potreba,tada bih progledala kroz prste i na to ne bih toliko,obracala paznju.Medjutim ukoliko bih ta prevara,podrazumevala cesce vidjanje tih dveju osoba,i na neki nacin potajnu vezu,tada bih bez razmisljanja,donela jasnu odluku,bez oprosta,ma koliko mi neko znacio.A prevare tipa,da su dvoje zajedno u istom mestu,gradu ili u nekoj blizini,ne bih nikada oprostila,bez obzira sta je bio uzrok tome.Ne bih zbog toga sto smatram da sve sto pozeli,muskarac moze,pored mene da ima,a ukoliko je napravio prevaru,znaci da mu to sve ne znaci nista,ili to sve ne zna da ceni.
 
Ja glasam za to da se prevara oprosti. Ukoliko je decko/devojka onaj/ona pravi/a onda sigurno da. I ako se prevara desila jednom.Ne bih mogla oprostiti da se to desava kontinuirano.Zasto razlog je jednostavan po meni ukoliko je stvarno velika ljubav u pitanju nista ne bi trebalo da je prekine. Ukoliko nema hemije, poverenja i sl. ne vidim razloga da se prevara i oprosti.
 
saska_bgd:
Ja glasam za to da se prevara oprosti. Ukoliko je decko/devojka onaj/ona pravi/a onda sigurno da. I ako se prevara desila jednom.Ne bih mogla oprostiti da se to desava kontinuirano.Zasto razlog je jednostavan po meni ukoliko je stvarno velika ljubav u pitanju nista ne bi trebalo da je prekine. Ukoliko nema hemije, poverenja i sl. ne vidim razloga da se prevara i oprosti.


Saska, ako je decko devojka onaj ona prava , do prevare nece ni doci.Tj, onom ko vara , sigurno nije pravi/prava.
Ljudi koji su u velikoj ljubavi ni ne vide druge ljude oko sebe , tj, ne na taj nacin , a kamoli da varaju jer im je partner tada jedini bitan.

Vara se onda kada tu nema ni ljubavi ni hemije a najmanje poverenja a nema se hrabrosti za prekid.

I jos nesto, onaj ko to uradi jednom uradice i svakom sledecom prilikom ako onaj ko je prevaren legne na rudu i oprosti.

Mislim, sta je u stvari prevara? Fizicki kontakt? Nije u tome stvar, nije to potrosna stvar pa ce se istopiti od upotrebe. Sustina cele price je izigrano poverenje a to je ono sto najvise boli.
 
Zloca:
Da li ste u stanju oprostiti prevaru voljenoj osobi???


Znate sta ja nikada ne bih oprosrio devojci zato sto, kako su vec neki odgovorili:Ako jednom prevaris prevarice te opet, mada ne mora da znaci
ZASTO?! Uvek postoji ono ali ali to je ono sto sve menja u vezi.
Sto se mog licnog iskustva tice ja ne bih nikada oprostio jer kako kaze jedan kmoj ortak.
"Brate ona moze da zatrudni a ja ne" mada nije ni to poenta cele price, poenta je sta ako ti rodi tudje dete i posle kaze da je tvoje,to je ono sto boli i nista vise i normalno gubi se poverenje!!!!!!!!!!!!
Ja licno glasam za ne jer ako te jednom prevari znaci da ce opet mozda ne sa istim ali sigurno sa nekim ko je zanimljiv na isti nacin kao i onaj prvvi i tako redom prvi, drugi, treci, i u nedogled!!!!!!
Glasam za ne oprostiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ukoliko se to odnosi samo na seks (fizicku prevaru)to bih lako oprostila.Ali,ukoliko bih saznala ili osetila da je moj partner ravnodusan prema meni ili da je sa mnom iz nekog interesa(popularnost u drustvu i slicno)veza sigurno ne bi mogla da funkcionise i to nikada ne bih mogla da oprostim :!:
 
izvini ali kkao mozes da kazes da muskarcu treba da se oprosti a zeni ne?????u cemu je razlika??ako muskarac ima pravo da prevari onda ima i zena.sto se mene licno tice prevaru bih oprostila ako mi je bas stalo do te osobe ali bi njoj trebalo vremena da opset stekne moje poverenje. :!:
 

Back
Top