Da li oprostiti prevaru? A ako jeste zasto?

Ja ne verujem u seks bez emocija. Cak i kada sam bila u kres varijanti emocija je postojala sto se dokazalo i pokazalo kasnije... Prevaru ne bih oprostila ni sebi ni bilo kome drugom ne zbog samog cina, vec zato jer je taj cin pokazatelj da mi zapravo ne postojimo vise kao par, ne funkcionisemo, ne nadopunjujemo se... jednostavno to je dokaz da je veza/brak stagod pukla. A ni osecaj ponizenosti koji neminovno ide uz prevaru ne bih mogla da prevazidjem. Onaj ko me prevari prestane da postoji za mene.
 
Ne bi mogla nikada jer kada bi oprostila taj put dosao bi i sledeci put i sledeci a stvarno to ne bi mogla izdrzati.A i kada bi oprostila prevaru uvek bi se u sebi pitala da li me je jos koji put prevario a stvarno mi to ne treba,tako da je bolje odma na vreme to zaustaviti.Kako ljudi kazu:,,Bolje spreciti nego leciti'' :p
 
Hm?
Prevara.
=Fizicka zelja za nekim.
=Pozuda.
=Strast.

Boli sama pomisao da neko do koga ti je stalo moze da pozeli nekog drugog, cak i bez ljubavi.Prije samog tog cina morala je postojati zelja.

E sad...
Pitanje je koliko ko moze da podnese, koliki je neciji prag tolerancije, koliko nesto vrijedi
...

Ja licno bih mogla da oprostim prevaru,al naravno prije toga bih dobro izvagala sta gubim ,a sta dobijam, i onda donijela odluku.
 
Ako je u pitanju sex bez emocija, oprostila bih.

Meni je seks isto tako bitan kao i emocije tako da ne kapiram u cemu je poenta oprastanja seksa bez emocija.
Ne verujem u ljubav bez seksa tako da se ovde ne radi o oprastanju nego o mojoj odluci da budem u vezi sa nekim ko me (kao) voli ali me ne zeli.
Ne bih pristala na to jer je to onda prijateljstvo a ne veza.
 
kakav sex bez emocija, to je samo muška fora da pokriju svoje prevare
i ne mogućnost držanja zakopčanog šlica.....:thumbdown:pa ako on
nije u stanju da ispoštuje mene...zašto bi ja imala srca pa mu opraštala,
neka sam sebi prašta doživotno što je napravio glupost svog života i
nije umeo da se iskontroliše.....:think:

bi li oni to nama oprostili....ma nema šanse, kad čujem priče tipa, ja bi
mojoj ženi oprostio.....to su gluposti....njih ništa na svetu ne boli kao ta
žeska prevara.....(ili isto kao i nas) samo što oni to NE PRAŠTAJU...i
zašto bi se to onda od nas očekivalo.......:dontunderstand:
 
Nista od seksa pre braka ili
nista od braka/veze pre seksa?????

Onda postaje jasno da druga grupa konstruise vezu/brak na seksu kao osnovi svog zadovoljenja.
Onda postaje jasno da je prevara ustvari pokusaj kradje ili priprema za kradju.
Onda postaje jasna razlika izmedju duhovnog orgazma uparenih dusa i seksualnog orgazma erotskih tacaka.
Onda postaje jasno zasto neko moze lako da oprosti prevaru jer svoju vezu zasniva i na duhovnim, ekonomskim, emotivnim orgazmima sa tom osobom, ne samo na seksualnim orgazmima....

I na kraju, zahtev za seksualnim orgazmom zahteva uskladjenost nase seksualnosti sa opste drustvenom , inace nastupaju "nesinhronizacije u seksu" na pocetku kad je sustinski vazno danasnjim osobama da seks ima "ono".
Tako je to kad se zahteva izgradjivanje seksualnog pre izgradjivanja emotivnog odnosa , a za koji je ipak vazno emotivno poznavanje "zirija".

Robovi karmicke ljubavi ili ko zna kakvih jos savremeno popularnih gluposti.....>>>>necu da ulazim u to!!!!
 
na sav. mooškarcu bila vaka večna tema...i neka foroomašica jenapisala da je je ženska prevara u v e k p r o m i š lj e n a....za razliku od mooške...i to je istina...i zbog te ženske promišljenosti .........ja ne bih mogo da zaboravim da me je ona prevarila...pa ne bih mogo i da boodem sa takvom personom.....promišljeno nek vara nekog droogog....
 
PA ima milion razloga za.....

Koliko puta ste naleteli na zenu koja bi bas da proba nesto novo, ne zbog toga sto joj postojece neodgovara, vec iz znatizelje i neke ucmalosti , samopouzdanja sigurnosti....pa da se unese dinamika.
PA i bez toga, stavi na tas koga izabrati , da moras, osobu koja te toliko inspirise, cini ti zivot pravednijim, neizvesnijim jer ne cekas da se jedna pa druga radnja zavrsi ili da prodje dan ili osobu sa kojom imas savrseni seks......
Zato postoji izraz medena nedelja, medeni mesec.....i onda sta....i dalje je seks idealan , ali dusa trazi kod nekoga rad, zadovoljstvo kreativnog delovanja, a kod nekog flert, izazove nadmudrivanja....

Zar je moguce da me pitas ovakva pitanja sa toliko godina?
Zar mislis da je covekovo osecanje i ponasanje linearno i uskladjeno sa potrebama i namerama , cak i da se covek apsolutno poznaje u dusu (sam sebe)?????
 
Ne postoji muskarac koji nece prevariti, bar jednom, cisto radi promene i razbijanja monotonije (kazem za muskarce, jer sam zensko),.


Super ako je njemu monotono onda moze da KAZE, NE DA ME PREVARI !!!!
Uvek postoji bolje resenje, a njemu ako je nas sex dosadan nek ode u sex shop, nek pusti mastu na volju, moze da me iznenadi, ili predlozi nesto.
ALI ako mu nisam dovoljna nek ima drugu MENE NE!
Mogu da oprostim, da zaboravim nikad, i da raskinem verovatno. Ne dao mu Bog da saznam od nekog drugog a ne od njega jer ga kolima gazim istog trenutka, sta ja gubim vreme sa njim kad njemu treba nova. Nek mu je sa sreceom, i moze da bude pravi i da ga volim vise nego sebe AL DA ME GAZI NE DAM!!!!!
 

Back
Top