odlazak iz Srbije

U

USA

Gost
Imam 20 godina zavrsila sam srednju turisticku skolu i volela bih da odem iz srbije i da pokusam da dodjem u USA.....kazite mi i objasnite sta mi sve treba od papira i svemu tome slicno....
Unapred hvala
 
SUNCE1:
USA:
Imam 20 godina zavrsila sam srednju turisticku skolu i volela bih da odem iz srbije i da pokusam da dodjem u USA.....kazite mi i objasnite sta mi sve treba od papira i svemu tome slicno....
Unapred hvala
i ja bih volio da podjem za USA samo ne znam kako ako neko rjesenje pronadjes javi mi :(

ja sam bila vec u USA,i sta da vam kazem.Tesko tamo ziveti,zato sam se vratila kuci.
 
JA SAM OTISLA ZA AUSTRIJU PRE MESEC DANA,SAMO DA ZNAS KAKO MI NEDOSTAJE SRBIJA,ZNAM DA U SRBIJI NEMA ZIVOTA AL'TAMO SAM PROVELA 20-GODINA I NISTA NEMOZE DA JE ZAMENI,JUCE SAM DOBILA BORAVNU VIZU NA GODINU DANA,A GODISNJI CU DOBITI U NOVEMBRU-TADA CU MOCI DA VIDIM FAMILIJU-NEMOJ MISLITI DA SAM PUKLA SAMO ZELIM DA TI KAZEM DA NEMA NISTA BEZ SRBIJE!!!
 
Hej M.K. jesi li ti ona sto je odvalila onom iz NS da "ljudi samo rade svoj posao"(pauk nosi auto,dete bolesno itd.)?
Ako jesi,razmisli malo o tome...

E,da.Tema... Super je ako u USA imas nekog svog da te primi(bar privremeno dok se snadjes).
Inace,...
 
Arhangel NS:
Hej M.K. jesi li ti ona sto je odvalila onom iz NS da "ljudi samo rade svoj posao"(pauk nosi auto,dete bolesno itd.)?
Ako jesi,razmisli malo o tome...

E,da.Tema... Super je ako u USA imas nekog svog da te primi(bar privremeno dok se snadjes).
Inace,...
Da ja sam ta,imas nesto protiv sta znace one tri tacke???
 
Dobro vece,
Znam da je tesko ostaviti deo svog zivota,ali vi ste mladi,pametni i verujem da ce te u zivotu uspeti.Vazno je izdrzati period adaptacije a ako je s vama jos neko ko vas voli...Srbija je jedna,ostaje u nasim srcima i mi smo s njom uvek u mislima,ali nas covek mi fali punja sam u ceskoj,ah mogla bih napisati memoare.Moj sin mi je davao i daje snagu da izdrzim,pocetak je bio grozan.Drzim vam palceve i verujem da ce te uspeti.Mi smo svuda profesionalci!!!
 
Dobro vece,
Znam da je tesko ostaviti deo svog zivota,ali vi ste mladi,pametni i verujem da ce te u zivotu uspeti.Vazno je izdrzati period adaptacije a ako je s vama jos neko ko vas voli...Srbija je jedna,ostaje u nasim srcima i mi smo s njom uvek u mislima,ali nas covek mi fali puno.Ja sam u Ceskoj,ah, mogla bih napisati memoare.Moj sin mi je davao i daje snagu da izdrzim,pocetak je bio grozan.Drzim vam palceve i verujem da ce te uspeti.Mi smo svuda profesionalci!!!
 
"mozda gresim ali mislim da ljudi samo rade svoj posao" :shock:

Tvoje reci.Protiv kojih sam "protiv",naravno. Vrati se i procitaj covekovu muku,pa mozda uvidis da "mozda gresis".

Povratak na temu - tri tacke znace,da ako nemas nekog svog u USA, onda je sve mnogo teze (od dobijanja papira do samog snalazenja preko).Cisto dobronameran savet da ljudi potraze "nekog preko nekog" da bi im bilo lakse.

"No hard feelings,o.k.?" :wink:

Pozdrav iz Srbije!
 
Omladino, ostanite kuci. Ako hocete da radite tamo isto sto cete raditi u Americi, zarada ce biti ista (u relativnom smislu prema standardu) , a zivot ce vam biti neuporedivo lepsi. Mladost je samo jednom i nemojte je traciti u emigraciji kao tudje sluge. Emigracija je omca oko vrata, patnja i kako neki tip rece imas u dzepu a nemas u dusi. Ja bih citirala jednog naseg pisca, zaboravila sam kako se zove. Junak romana koji izgovara ove reci bio je emigrant u Americi i o zivotu u Americi je zapisao u svom dnevniku pred kraj zivota "Zadovoljan, a nikad srecan"
A o Srbiji je zapisao "Srecan, nikad zadovoljan". Potpuno se slazem sa ovim. Zivela sam u Srbiji 30 godina i zivim u Americi 18.
 
Goste ti govoris omladino ostani kod kuce,ali ta kuci vise nije ono sto je bila.Verovatno dugo Goste tamo nisi bila.Kada bi se svi Srbi ujedinili mozda bi ta kuca i bila kao nekad,ali momentalna situacija nije dobra.
 
Goste ti govoris omladino ostani kod kuce,ali ta kuci vise nije ono sto je bila.Verovatno dugo Goste tamo nisi bila.Kada bi se svi Srbi ujedinili mozda bi ta kuca i bila kao nekad,ali momentalna situacija nije dobra.
 
da pokusa da nadje srecu na drugoj strani. Tako isto i ti. Ja neznam koji je put da ti dodjes ovde ili u Ameriku. Ali ako bih ti mogla pomoci pomogla bih ti. Jer bilo sta da mi kazemo ti to nemozes da razumes. Prema tome pitaj raspitaj se pa pisi. Ima nas koji cemo rado da ti pomognemo.
 
Za sada sto znam za odlazak za USA jedini nacin i pravi kojim mozez da odes USA je preko neke agencije koje rade to.Ima ih vise u Srbiji a siguran sam za jednu jer su mi prijatelji otisli pre nekih 15 dana.Agencija je iz Knjazevca nemam trenutno mail ali naci cu ga pa cu ti ostaviti ovde.Program koji radi ova agencija je vezana za poslove vezane za spasioce na bazenima .Imas papire 6 meseci sa njihovim socijalnim osiguranjem sto je veoma bitno.Malo je skupo oko 1800e kosta sve to ali je sigurno 100%.Ako si zainteresovana za nesto ovako javi mi se na softy102001@yahoo.com pa cu ti pomoci koliko mogu.Posto i ja planiram neki ufur u USA ali za ovu godinu je zavrsen program ,tek za sledecu mozes da se prijavis oko nove godine.Drugi nacin postoji isto preko neke agencije koje rade neke obilazke ali nemas socijalno osiguranje(na zalost) pa ti nebi preporucio to jer bez njega nista ne mozes.Treci nacin je da se prijavljujes na Green Card Lotary pa ako imas srece mozda i upali.Za sad toliko i ako nesto saznas javi.
 
softy:
Za sada sto znam za odlazak za USA jedini nacin i pravi kojim mozez da odes USA je preko neke agencije koje rade to.Ima ih vise u Srbiji a siguran sam za jednu jer su mi prijatelji otisli pre nekih 15 dana.Agencija je iz Knjazevca nemam trenutno mail ali naci cu ga pa cu ti ostaviti ovde.Program koji radi ova agencija je vezana za poslove vezane za spasioce na bazenima .Imas papire 6 meseci sa njihovim socijalnim osiguranjem sto je veoma bitno.Malo je skupo oko 1800e kosta sve to ali je sigurno 100%.Ako si zainteresovana za nesto ovako javi mi se na softi102001@yahoo.com pa cu ti pomoci koliko mogu.Posto i ja planiram neki ufur u USA ali za ovu godinu je zavrsen program ,tek za sledecu mozes da se prijavis oko nove godine.Drugi nacin postoji isto preko neke agencije koje rade neke obilazke ali nemas socijalno osiguranje(na zalost) pa ti nebi preporucio to jer bez njega nista ne mozes.Treci nacin je da se prijavljujes na Green Card Lotary pa ako imas srece mozda i upali.Za sad toliko i ako nesto saznas javi.
 
gost1:
Omladino, ostanite kuci. Ako hocete da radite tamo isto sto cete raditi u Americi, zarada ce biti ista (u relativnom smislu prema standardu) , a zivot ce vam biti neuporedivo lepsi. Mladost je samo jednom i nemojte je traciti u emigraciji kao tudje sluge. Emigracija je omca oko vrata, patnja i kako neki tip rece imas u dzepu a nemas u dusi. Ja bih citirala jednog naseg pisca, zaboravila sam kako se zove. Junak romana koji izgovara ove reci bio je emigrant u Americi i o zivotu u Americi je zapisao u svom dnevniku pred kraj zivota "Zadovoljan, a nikad srecan"
A o Srbiji je zapisao "Srecan, nikad zadovoljan". Potpuno se slazem sa ovim. Zivela sam u Srbiji 30 godina i zivim u Americi 18.
ok neko je rekao emigracija je smrt bey groba ima nesto u tome ali ovde je skroz LOSE
 
gost1:
Omladino, ostanite kuci. Ako hocete da radite tamo isto sto cete raditi u Americi, zarada ce biti ista (u relativnom smislu prema standardu) , a zivot ce vam biti neuporedivo lepsi. Mladost je samo jednom i nemojte je traciti u emigraciji kao tudje sluge. Emigracija je omca oko vrata, patnja i kako neki tip rece imas u dzepu a nemas u dusi. Ja bih citirala jednog naseg pisca, zaboravila sam kako se zove. Junak romana koji izgovara ove reci bio je emigrant u Americi i o zivotu u Americi je zapisao u svom dnevniku pred kraj zivota "Zadovoljan, a nikad srecan"
A o Srbiji je zapisao "Srecan, nikad zadovoljan". Potpuno se slazem sa ovim. Zivela sam u Srbiji 30 godina i zivim u Americi 18.
ok neko je rekao emigracija je smrt bey groba ima nesto u tome ali ovde je skroz LOSE
 
kanadjanka:
da pokusa da nadje srecu na drugoj strani. Tako isto i ti. Ja neznam koji je put da ti dodjes ovde ili u Ameriku. Ali ako bih ti mogla pomoci pomogla bih ti. Jer bilo sta da mi kazemo ti to nemozes da razumes. Prema tome pitaj raspitaj se pa pisi. Ima nas koji cemo rado da ti pomognemo.
KOREKTAN ODGOVOR,U PRINCIPU KOLIKO SMO MI SPREMNI DA POMAZEMO JEDNI DRUGIMA .BOJIM SE ZARAZLIKU OD OTSALIH NARODA MALO
 
kanadjanka:
da pokusa da nadje srecu na drugoj strani. Tako isto i ti. Ja neznam koji je put da ti dodjes ovde ili u Ameriku. Ali ako bih ti mogla pomoci pomogla bih ti. Jer bilo sta da mi kazemo ti to nemozes da razumes. Prema tome pitaj raspitaj se pa pisi. Ima nas koji cemo rado da ti pomognemo.



Postovana gospodjo,

da li bi mi poslala e-mai, interesuju me neke cinjenice nevezane za temu, ali vezane za odlazak u Kanadu, obzirom da sam procitala da si u Kanadi i da zelis pomoci da i drugi odu?

Pozdrav!
 
Anonymous:
softy:
Za sada sto znam za odlazak za USA jedini nacin i pravi kojim mozez da odes USA je preko neke agencije koje rade to.Ima ih vise u Srbiji a siguran sam za jednu jer su mi prijatelji otisli pre nekih 15 dana.Agencija je iz Knjazevca nemam trenutno mail ali naci cu ga pa cu ti ostaviti ovde.Program koji radi ova agencija je vezana za poslove vezane za spasioce na bazenima .Imas papire 6 meseci sa njihovim socijalnim osiguranjem sto je veoma bitno.Malo je skupo oko 1800e kosta sve to ali je sigurno 100%.Ako si zainteresovana za nesto ovako javi mi se na softi102001@yahoo.com pa cu ti pomoci koliko mogu.Posto i ja planiram neki ufur u USA ali za ovu godinu je zavrsen program ,tek za sledecu mozes da se prijavis oko nove godine.Drugi nacin postoji isto preko neke agencije koje rade neke obilazke ali nemas socijalno osiguranje(na zalost) pa ti nebi preporucio to jer bez njega nista ne mozes.Treci nacin je da se prijavljujes na Green Card Lotary pa ako imas srece mozda i upali.Za sad toliko i ako nesto saznas javi.
Da,ja sam takodje cula i upoznala jednu devojku koja je dosla preko te agencije i mislim da nije losa kombinacija.Ako planiras da dodjes moraces ili preko agencije ili da ti neko posalje garantno pismo!!Ja sad vec godinu dana zivim u Vasingonu i nije bas sve tako savrseno ko sto svi misle,ali vredi probati!!1 :D
 

Back
Top