Kako bolje upoznati osobu?

Mlad&N

Početnik
Poruka
34
Recimo svidja vam se neko..i naravno zelite malo bolje da je/ga upoznate.

Koja su to pitanja koja vredi postaviti, prvi put kada pricate sa tom osobom, ili recimo na prvom sastanku? Mozda cak i kasnije, kada ste vec u kakvoj-takvoj "vezi"..

Imate li vi neka omiljena pitanja, teme za razgovor, male "trikove" ili "testove" koje ubacujete u razgovor, pokusavajuci da navedete sagovornika na odredjene reakcije? Napisite to ovde!

Kako izlazite na kraj sa sagovornikom koji stalno "vraca loptu", ili je suvise neodredjen, ili bas na SVAKO pitanje odmah nakon odgovora kaze "A ti?" Nervira li vas to??
 
nemam nikakve trikove, spontana sam. jedino sto mislim da dosta govori o osobi je nacin na koji prica o svojim bivsim. to mi je uvek bitno da cujem. volim da cujem njegovo misljenje o prethodnim vezama, onako celokupno. nekako, iz toga mnogo saznam, ali najmanje iz toga sto je receno.
 
NovaIsta:
nemam nikakve trikove, spontana sam. jedino sto mislim da dosta govori o osobi je nacin na koji prica o svojim bivsim. to mi je uvek bitno da cujem. volim da cujem njegovo misljenje o prethodnim vezama, onako celokupno. nekako, iz toga mnogo saznam, ali najmanje iz toga sto je receno.
nikako ne volim da postavljam pitanja tj da doticem teme o bivsima,jer je to mac sa dve ostrice...

decku se, koliko god ti vodila racuna ili nemala sta da krijes,nikada nece svidjati prica o bivsima...
ja licno uvek izbegavam tako nesto...kako se kaze,i onako cu sve to isto kako on funkcionise u vezi saznati kad tad....
knjiga nije zanimljiva ako joj prvo procitas kraj,a onda krenes ispocetka...
 
Lusy Lusy:
nikako ne volim da postavljam pitanja tj da doticem teme o bivsima,jer je to mac sa dve ostrice...

decku se, koliko god ti vodila racuna ili nemala sta da krijes,nikada nece svidjati prica o bivsima...
ja licno uvek izbegavam tako nesto...kako se kaze,i onako cu sve to isto kako on funkcionise u vezi saznati kad tad....
knjiga nije zanimljiva ako joj prvo procitas kraj,a onda krenes ispocetka...

Milsim da je malo naivan ovakav nachin razmishljanja....
Necesh prochitati knjigu ako saznash proshlost svog dechka. Naprotiv, smatram da svako treba da zna sa kim ulazi u vezu, ako iole planira neshto ozbiljnije. Zbog xy razloga...
Na kraju krajeva valjda bi trebalo svakom da bude bitno sa koliko i kakvim partnerima je sadashnji dechko bio u vezi, pa makar i zbog ko zna kakvih boleshtina...
U tu prichu se ne ulazi sa pitanjima, i ciljano, vec spontano.
 
Lusy Lusy:
nikako ne volim da postavljam pitanja tj da doticem teme o bivsima,jer je to mac sa dve ostrice...

decku se, koliko god ti vodila racuna ili nemala sta da krijes,nikada nece svidjati prica o bivsima...
ja licno uvek izbegavam tako nesto...kako se kaze,i onako cu sve to isto kako on funkcionise u vezi saznati kad tad....
knjiga nije zanimljiva ako joj prvo procitas kraj,a onda krenes ispocetka...

:roll:
 
Butterflies And Hurricane:
Milsim da je malo naivan ovakav nachin razmishljanja....
Necesh prochitati knjigu ako saznash proshlost svog dechka. Naprotiv, smatram da svako treba da zna sa kim ulazi u vezu, ako iole planira neshto ozbiljnije. Zbog xy razloga...
Na kraju krajeva valjda bi trebalo svakom da bude bitno sa koliko i kakvim partnerima je sadashnji dechko bio u vezi, pa makar i zbog ko zna kakvih boleshtina...
U tu prichu se ne ulazi sa pitanjima, i ciljano, vec spontano
.
Sa ovim se bas ne slazem...Nije mi bitno sa koliko njih je bio,pa ni zbog raznih bolestina...Mislim sta ce ti znaciti ako ti kaze da je sa njih 5 i sve su bile fine ti ces znati da on nema neku bolestinu...Ovo je malo naivno...
 
tara623:
Sa ovim se bas ne slazem...Nije mi bitno sa koliko njih je bio,pa ni zbog raznih bolestina...Mislim sta ce ti znaciti ako ti kaze da je sa njih 5 i sve su bile fine ti ces znati da on nema neku bolestinu...Ovo je malo naivno...


Naravno da moze da te slaze. Treba biti poprilichno ispraksiran da ga provalish kad te laze
, i da mu pokazesh da ne moze to da radi sa tobom...
Vremenom kako upoznajesh njegov zivot, potvrdjujesh ili ne njegovu prichu.

Shto se tiche osoba koje ne zele da prichaju o proshlosti,sa njima ne zelim da imam nishta. Za jedan normalan odnos izmedju dvoje ljudi je potrebna otvorenost i iskrenost.
 
Butterflies And Hurricane:
Naravno da moze da te slaze. Treba biti poprilichno ispraksiran da ga provalish kad te laze
, i da mu pokazesh da ne moze to da radi sa tobom...
Vremenom kako upoznajesh njegov zivot, potvrdjujesh ili ne njegovu prichu.

Shto se tiche osoba koje ne zele da prichaju o proshlosti,sa njima ne zelim da imam nishta. Za jedan normalan odnos izmedju dvoje ljudi je potrebna otvorenost i iskrenost.


jako bitno!!
 
Butterflies And Hurricane:
Naravno da moze da te slaze. Treba biti poprilichno ispraksiran da ga provalish kad te laze
, i da mu pokazesh da ne moze to da radi sa tobom...
Vremenom kako upoznajesh njegov zivot, potvrdjujesh ili ne njegovu prichu.

Shto se tiche osoba koje ne zele da prichaju o proshlosti,sa njima ne zelim da imam nishta. Za jedan normalan odnos izmedju dvoje ljudi je potrebna otvorenost i iskrenost.

Vidim da se ovde svi slazemo samo se lose razumemo :) Nisam ni mislila da ne treba pricati o proslosti,samo sam htela reci da ta proslost ne mora da bude presudna...Poverenje i iskrenost drze vezu i sticu se upravo kroz razgovor..
 
MYOB:
da ali postoje razne proslosti. nisu svi imali bajno detinjstvo i zivot bez problema, nekih vecim. mozda ne zele o proslosti sa bilo kim, vec kada zele nesto posebno sa tom osobom. ne prica se sa svakim o svemu.

Pa ako bi me neko pitao da definishem ljubav mislim da bi najpribliznija definicija glasila: "Ljubav je kada prihvatimo i zavolimo najcrnji deo nechije lichnosti".
Onaj ko ne zeli da zna ko si ti u pravom svetlu i ne treba da bude sa tobom. Chemu gluma, i sakrivanje?
Ti si sklop svih osobina koje si vremenom stekla i izgradila izmedju ostalog. Ta proshlost ima vrlo bitnu ulogu u tome.
 
MYOB:
a kako znas ko je ta osoba tacno na pocetku? ipak svi pocinjemo veze prvenstveno na osnovu utiska koji ta osoba ostavlja, a ne zato sto ga/je zaista poznajemo. price o proslosti treba "zasluziti".

Ima istine u tome shto si napisala. Mada zavisi od karaktera osoba koje su u vezi kojim ce tempom da se razvija upoznavanje.Ja sam poprilichno definisala sebi shta zelim od choveka sa kojim sam,i od veze uopshte, tako da u vezu ulazim sa tim stavom. Samim tim, ne volim kada neko pokushava da mi zamaze ochi, ili da taktizira. Kada neshto zelim da saznam, to zelim sada i odmah. U skladu sa tim se i ponasham. Nemam vremena niti strpljenja za bilo kakve igrice...Kontam da ce neko poloziti karte na sto ukoliko zeli neshto sa tobom, ukoliko ne zdravo - dovidjenja.
 

Back
Top