100 m

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
Znači, upoznali ste neku osobu, ona je lepa, šarmantna, inteligentna, zanimljiv sagovonik, jednom rečiju, zaljubili ste se u nju... dosta kvalitetnog vremena provodite zajedno, mada, niste u vezi, ali stvar je u sledećem - ona je paralisana.

Koliko je pametno započinjati vezu sa takvom osobom? :(

Mislim, postoje i ostali aspekti, kao da bi mogla pomisliti da je to iz nekog sažaljenja, ili nešto slično, kao i da je ta veza pre ili kasnije osuđena na propast, ali da li može, možda bi i moglo, da li bi vi ikad bili sa paralisanom osobom?

Heck, da proširim listu, da li bi vi ikad bili sa osobom koja je defektna u nekom pogledu?
 
Paralisana...da li to podrazumeva da ne moze da upraznjava sex?
Ako je tako...a sve ostalo onako kako hocu...paaa razmislio bih..shto da ne...ako je to to zabole me,uvek mogu da ga izdrkam.
Znachi: DA.
 
Silent Bob:
Znači, upoznali ste neku osobu, ona je lepa, šarmantna, inteligentna, zanimljiv sagovonik, jednom rečiju, zaljubili ste se u nju... dosta kvalitetnog vremena provodite zajedno, mada, niste u vezi, ali stvar je u sledećem - ona je paralisana.

Koliko je pametno započinjati vezu sa takvom osobom? :(

Mislim, postoje i ostali aspekti, kao da bi mogla pomisliti da je to iz nekog sažaljenja, ili nešto slično, kao i da je ta veza pre ili kasnije osuđena na propast, ali da li može, možda bi i moglo, da li bi vi ikad bili sa paralisanom osobom?

Heck, da proširim listu, da li bi vi ikad bili sa osobom koja je defektna u nekom pogledu?

bih. bila sam sa defektnima u mozak :roll:
khm..nego, ovo kako si opisao nju, divno zvuci. a, s druge strane, zasto ne biti srecan, makar na tren, pod ovim nebom bez kraja i pocetka, pod ovim zvezdama sto traju..a mi, zasijamo i ugasimo se tako brzo, tako kratko traje nas sjaj......zasto ne biti srecan...
 
Nije problem da je paralisana syebana u viggla ruku nogu nos .....itd.,itd.
Problem je shto takva da ti odgovara ne postoji,bar za mene ne.
Tako da meni to i nije neka dilema.
 
Problem nastaje ako ste u vezi, volite se... i u jednom trenutku ti je vishe ne volih... raskinesh, a ona moze umisliti da si je ostavio zato shto je paralisana i to moze sebi prebacivati.... Biti sa takvom osobom zahteva vishe paznje prema njoj od osobe koja nije paralisana....
 
Kako to mislish paralisana? Paralizovana?

Silent jel si ti to opet gledao neki film, pa si dobio inspiraciju, ili shta?
 
Warden_Assasin:
Problem nastaje ako ste u vezi, volite se... i u jednom trenutku ti je vishe ne volih... raskinesh, a ona moze umisliti da si je ostavio zato shto je paralisana i to moze sebi prebacivati.... Biti sa takvom osobom zahteva vishe paznje prema njoj od osobe koja nije paralisana....

ma i kad nije paralisana moze da mu preti samoubistvom posle raskida, ili ubistvom, ili da mu pravi najrazlicitije probleme. to nema veze sa paralizom
 
Silent Bob:
Znači, upoznali ste neku osobu, ona je lepa, šarmantna, inteligentna, zanimljiv sagovonik, jednom rečiju, zaljubili ste se u nju... dosta kvalitetnog vremena provodite zajedno, mada, niste u vezi, ali stvar je u sledećem - ona je paralisana.

Koliko je pametno započinjati vezu sa takvom osobom? :(

Mislim, postoje i ostali aspekti, kao da bi mogla pomisliti da je to iz nekog sažaljenja, ili nešto slično, kao i da je ta veza pre ili kasnije osuđena na propast, ali da li može, možda bi i moglo, da li bi vi ikad bili sa paralisanom osobom?

Heck, da proširim listu, da li bi vi ikad bili sa osobom koja je defektna u nekom pogledu?
Petica za temu.....
Samo onaj ko je prošao užas rehabilitacije.....vežbi do iznemoglost i nazad...ko je zategao svu svoju snagu....do maksimuma...urlao od bolova.....i terao sebe dalje i više......
Samo onaj ko je jednom bio među takvim....ti kažeš defektnim ...ja kažem drugačijim ljudima....zna kako je kada nepoznati ljudi zure u tebe.....kada te gledaju sažaljivo...ili ti se rugaju.....
Samo onaj ko je bio u Paklu i vratio se odatle.....razume o čemu ja govorim.....
Upoznala sam mnogo ljudi...neki su bili u kolicima..neki na štakama....lica...ispijene oči.... priče sa osmehom....priče kroz suze... Neki su imali sreće kao ja..... Neki nisu......
I svi su posebni...Posebni jer su otkrili ko su im pravi prijatelji a ko ne.... Posebni jer život vrednuju dublje od drugih..... Posebni...jer su položili test hrabrosti....I oni i njihove porodice....
 
Butterflies And Hurricane:
Kako to mislish paralisana? Paralizovana?

Silent jel si ti to opet gledao neki film, pa si dobio inspiraciju, ili shta?
Ne nego paralisana. Isto kao što neko kaže doktorica, a neko doktorka.

Mislim, ono, ko fol, ne zna šta znači paralisana pa sad kao ispravlja, nije slomljena šija nego vrat, ovo ono, iš...
 
Poshto vidim da je tema ozbiljna, i vrlo tuzna, a silent je otvorio, ne mogu a da ne pomislim da je u pitanju jedna velika sprdachina...(u tom sluchaju vrlo ruzna)
Neko ko zaista ima takav problem, sigurno ne bi otvarao temu na internetu.
 
Butterflies And Hurricane:
Poshto vidim da je tema ozbiljna, i vrlo tuzna, a silent je otvorio, ne mogu a da ne pomislim da je u pitanju jedna velika sprdachina...(u tom sluchaju vrlo ruzna)
Neko ko zaista ima takav problem, sigurno ne bi otvarao temu na internetu.
Imam takav slučaj u komšiluku, skoro su se venčali, a sretoh ih malopre tako da ne, ova tema nije sprdačina.
 
Silent Bob:
Imam takav slučaj u komšiluku, skoro su se venčali, a sretoh ih malopre tako da ne, ova tema nije sprdačina.

Ok, u tom sluchaju se izvinjavam...
A shto se tiche izrazavanja, nisam ti uopshte prebacila za to, vec zaista nisam razumela. Nikada takav sluchaj nisam videla uzivo, i pri prvom chitanju mi uopshte nije palo na pamet da mislish na pravu paralizovanu osobu, vec da si mislio "paralisana u psihichkom smislu".
Sve u svemu nemam shta da kazem na temi, sem da ne zelim nikome tako neshto.
 
Dala sam skroz iskrene odgovore.... To je tuzno, ali je chinjenica da se chesto deshava....

A prvo sam pomislila na fizichki paralisanu osobu... sa psihicki paralisanom osobom bi zivot bio pretezak... ne verujem da bi bilo kakva ljubav tu mogla da potraje, samo neko sazaljenje.... A i verovatno bi smestili tu osobu u neku ustanovu za poremecene...
 

Back
Top