Zakon o drzanju zivotinja u stanu

Ma sta ima da ih obavestavas kad ce se sigurno naci neki baxuz koji u inat nece hteti da da saglasnost. Samo ti uzmi psa, budi korektna prema komsijama, a kome se ne svidi moze da se seli. U mojoj zgradi je bilo dosta baxuza koji su me popreko gledali kad sam uzela psa, i izvodili besne gliste, ali su se vremenom promenili jer kad vidim da se neko plasi ja ga sklonim, sva deca iz ulaza ga obozavaju pa ne mogu da mi kazu da je opasan, plus ne laje, i jednostavno nemaju na sta da se zakace. Jeste da se jednom pokakio u hodniku kad je bio mali, ali sam to pocistila pa opet nije niko imao na sta da se zali.
 
Po zakonu je dozvoljeno drzati 2 psa i dve macke i za to ti ne treba nicija saglasnost. AKo hoces preko, e onda je potrebno. Mada ne znam da li bas svi treba da se sloze. Ma u svakom slucaju ima i onih koji ih imaju po 20 pa im niko ne moze nista.
Pusti ti komsije, mogu da se bune, zvocaju al u principu ne smeju ti nista. Ti samo budi ljubazna, drzi psa na lancu da ne zavrsi otrovan. Mislim ovo je vec krajnost ali ne znamo ti komsije:-) Mozda su neki super ljudi.
 
Код мене у дворишту (које је заједничко) су усвојили пса, мислиш да су неког питали? Убеђена сам да их има који су против, али ћуте. И ја сам држала маце, па се нико није бунио. Наравно, увек ће се наћи неки баксуз, али питање је ко ће да се млати тиме што ће да те пријављује? И ко уопште поштује закон?
 
meni se komshinica do mene buni sto imam dva psa....svi cute,samo ona sere.....ali,opet ko nju sta pita...ako mi stanodavac dozvoljava da imam zirafu ako hocu,onda.....cak nece ni u lift sa mnom kada me vidi....bolesni baksuz...
Ali to sta mi radimo u nashim stanovima,je nas problem a ne komshijski....
 
Mislim da pored Zakona, postoje i uredbe, statuti ili kako se već zovu, koji se donose na nivou opštine.
Novosadska skupština je nedavno izglasala prilično rigorozan zakon o držanju kućnih ljubimaca, ali, koliko se sećam (moguće je da nisam dobro zapamtila) saglasnost stanara potrebna je samo ukoliko držiš neku od rasa deklarisanih kao opasne: rotvajlera, dobermana, nemačkog ovčara... Pitovi su zabranjeni.
Inače, Mačkić je potpuno u pravu: budite odgovorni i prema svojim ljubimcima, ali i prema ljudima koji se plaše ili jednostavno ne vole pse i neće biti problema.
 
Mislim da treba imati obzira na komsiluk.Imam zlatnog retrivera starog 3 i po meseca,ali je lijepo vaspitan.Zivim u zgradi i ima par baksuza,ali sam mnogo truda ulozila u vaspitanju,tako da nema ko sta da prigovori...Po zakonu ako se pas uprlja na stepenistu zgrade mora se ocistiti i dezinfikovati,pa i u dvoriste zgrade.
 
E mene je bas briga sta ce ko da misli i da li ce se buniti zbog mojih 7 ljubimaca koje cuvam u stanu,i meni smeta sto ovim gradom seta gomila monstruma,ubica,pedofila i raznorazna ljudska gamad koje ima cak i u mojoj zgradi,kome ja da se pozalim na konstantnu vrisku i tucu u komsiluku od koje moji ljubimci dozivljavaju stres,a da ne govorim o zapisanim liftovima i stepenicama,ni gas maska vam ne bi pomogla.Pritom,iz susednih stanova bube istrcavaju maraton,dobro je da moj zaobilaze u sirokom luku,ne znam da li je to sto se boje pasa,macaka ili mozda cistoce.I da se nadovezem Mico na tvoju pricu da komsinica nece da udje u lift sa tvojom kucom,ja nekim od komsija ne dozvoljavam da udju u lift sa mojim kucama jer su te komsije isuvise agresivne pa se bojim za svoje pse,to jest ne znam da li su komsije vakcinisane protiv besnila pa necu da rizikujem.
 
U pravu si,ali na zalost,za sve njih ne postoji adekvatan zakon.Mnogi ne vide koliko pas pomaze ljudima u raznim djelatnostima,a tek nemocni ljudi,sta bi oni bez psa,ipak je on najbolji covekov prijatelj.Kazu da se od ujeda coveka vise mozes zaraziti nego od ujeda psa.Mozda ce izaci vakcina za zastitu od komsija ha,ha,ha.
 
Između ostalog što ste nabrojali, po zakonu se pas teži od 5 kg ne sme voditi bez kratkog povoca i korpe, tamo gde ima ljudi. Odgovaramo i ako pas uplaši nekoga, ne samo ako ga povredi... Ako je pas u dvorištu, mogu vas kazniti ako trči pored ograde i laje na prolaznike! Svuda gde dolaze ljudi da se kupaju, psima je zabranjeno, čak i kada nema ljudi. A mi ovde kukamo na zakone i niko od nas (uključujući i mene) nije ništa preduzeo da se izbori za neki komadić plaže u Beogradu recimo, koji bi se ogradio i ako treba naplaćivao ulaz, da i psi leti imaju mesto da se rashlade...
 

Back
Top