Muskarci u zene a zene u muskarce...

Jeste tako i zalosno je, prolazis ulicom i ne znas vise dal je musko ili zensko :sad2:
A ovo sa studentima medicine, ne razumem, to vec nije neki reprezentativan primer sto si naveo...
Malo je prostacko pitanje, nije seljacko, ali sta znam, meni ne bi smetalo da cujem da sam na njihovom mestu, mozda vise nacin na koji se kaze... :)

Pa ja kad sam završavao fakultet, igrom slučaja upoznam neke buduće doktorke. Žalile su se na to da u Novom Sadu, studenti medicine ili su gejevi ili su feminizirani. Tako su one meni rekle. E sad, jesu li one bile ogorčene, zato što po izgledu nisu bile onako - lepotice, ili nešto drugo, to već ne znam. Jedna od njih je od mene bila viša za dve glave, jedna mala i gojazna, a jedna poprilično mršava, izgledom neupadljiva u prvi mah i povučena i uzdržana. Sve u svemu, za mene je tu bilo dosta upotrebljivog materijala :per: tako da može biti da u moru studentkinja medicine, onih pet-šest studenata po generaciji su stvarno mogli stati i birati...
 
Neko ce reci, emancipacija i jacanje radikalnog feministickog pokreta koji se trudi da neutralise razliku izmedju polova.
Nisu ni svi muskarci grdosije koji cepaju metar drva da se ne umore ili sta znam. Nesto ne volim feminizirani izgled previse i ponasanje, mada to moze biti i individualna percepcija, ali ne vidim nista lose u tome da muskarac nije neka testostoronska grdosija, mrkog pogleda koga ne sme niko da pogleda u oci.
I muskarci imaju osecanja, i muskarci znaju da kuvaju, neki se depiliraju, briju druge telova osim brade, cupaju obrve, sminkaju se, vode racuna o izgledu a da li ih to cini manje muskarcima, zavisi od licne percepcije pojedinca.
Vecina mojih prijatelja se sminka, licka, kako vec, i niko od njih nije manje musko zbog toga, barem ih ja tako ne vidim, jer ne prelaze neke moje granice pristojnosti i ukusa.

A ni blago muskobanjaste devojke nisu problem, nema nista loseg u tome sto zna da popravi nesto sto ja ne znam, ili sta znam, da isprica neki masni vic, ili da opsuje.
Bolje i to nego da je neka umisljena princezica koja spava do 3, onda ide u solarijum, pa na fitnes, pa u stan, pa izlazak do 5.
Naravno ako je muskobanjasta, ne mora nuzno da znaci da je agresivna i da je spremna da se bije, i da moze da popije 4l piva k'o od sale i da podriguje smrdeci na beli luk, ali eto, neke primese tj. muske crte mogu biti privlacne, isto kao sto neke blage zenske crte mogu biti privlacne zenskom polu.
Jednostavno, prisustvo tih crta, budi osecaj neceg poznatog, neku vrstu sigurnosti.
 
Evo jedne slike sa kumove slave. Primetićete na slici da je samo jedna alkoholna čaša i to je u pitanju vino u čašici za rakiju. Moj kum se setio da vozače posluži sa ovakvim vidom alkohola :) Na slici nismo ni kum ni ja nego njegova braća i prijatelji neženje.

Sve jedan od njih zdrav i jak srpski seljak.

100_3142.jpg
 
Evo jedne slike sa kumove slave. Primetićete na slici da je samo jedna alkoholna čaša i to je u pitanju vino u čašici za rakiju. Moj kum se setio da vozače posluži sa ovakvim vidom alkohola :) Na slici nismo ni kum ni ja nego njegova braća i prijatelji neženje.

Sve jedan od njih zdrav i jak srpski seljak.

Pogledajte prilog 272982

shiroko rodjaci, pa ja iz ovog ni dzek denijels ne posluzzujem :))))
 
Sve mi se cini - muskarci omeksali, postali feminizirani, od smoga, stresa, ekonomskih frustracija... - otupjelih nagonskih potreba, bez zelja i potreba za zenama i djevojkama. Zenska strana popunjava vakum sve agresivnija u ponasanju, inicijativi, pristupu i upoznavanju, sve se vise prikazuju a ovi sve manje zainteresovani...kada se dvoje vode za ruku ona vodi i vuce njega kroz masu...Koliko god bile atraktivne i provokativne sve su manje interesantne ovim nezainteresovanim... Postujuci svaciju privatnost na nacin da nezelim vise da cujem i pitam nego sto je neko sam spreman da kaze - namjerno sam prekrsio to pravilo ponasanja i momke studente medicine zavrsnih godina koje srecem kod prijateljice - bez djevojaka ' upitah onako otvoreno i vulgarno pojednostavljeno da bi bilo lakse shvaceno:*jel Vi jeb...e sta**? Dobio sam odgovor da to rade samo seljaci i da nisam upucen u tokove savremenog ponasanja. Pristajem da budem i ostanem seljak i da mi to jos strasno godi...

Ово било и пре 5-6 година, хехе, истина је да су пасивнији него што би требало, страх од пораза или самодовољни.
 
Muškarci koji su po tom osnovu muškarci su se danas našli na ivici egzistencije po pitanju prilike da osnuju porodicu. Stisli su zube i ne bave se šarenim lažama. Teško ih je prepoznati, a još teže je od njih očekivati da bezuslovno prihvate sve moderne tokove, od kojih se neki kose sa naučenim i stečenim.

Baš sam pre neki dan video čoveka, za kojeg su svi naši zajednički prijatelji rekli da je odličan otac i da je bio odličan muž svojoj ženi. Razmenili smo nekoliko rečenica. Onakva strvina, pa sa pojavom ostavlja utisak kratko ošišanog siledžije, je i na mene i na suprugu ostavila pozitivan utisak. Negde potom smo čuli kako ga je žena ostavila jer nije htela da prihvati borbu za bolje sutra, nego se okrenula i otišla, zgrabivši prvu pogodnu priliku (drugog momka), koji ju je odveo u Nemačku. Razvedeni su i on živi sa sinom na selu. Dečak je vredan i dobro uči. On ga lično tera da održava kontakt sa majkom, da dete ne bi zaboravilo ko je ona. Videli su se tek kada je dete krenulo u školu. Sinu je teško da prihvati svoju majku, ali on se trudi da mu objasni da je ona važna osoba u njegovom životu.

Za mene je to dobar primer muškarca.
 
Sve mi se cini - muskarci omeksali, postali feminizirani, od smoga, stresa, ekonomskih frustracija... - otupjelih nagonskih potreba, bez zelja i potreba za zenama i djevojkama. Zenska strana popunjava vakum sve agresivnija u ponasanju, inicijativi, pristupu i upoznavanju, sve se vise prikazuju a ovi sve manje zainteresovani...kada se dvoje vode za ruku ona vodi i vuce njega kroz masu...Koliko god bile atraktivne i provokativne sve su manje interesantne ovim nezainteresovanim... Postujuci svaciju privatnost na nacin da nezelim vise da cujem i pitam nego sto je neko sam spreman da kaze - namjerno sam prekrsio to pravilo ponasanja i momke studente medicine zavrsnih godina koje srecem kod prijateljice - bez djevojaka ' upitah onako otvoreno i vulgarno pojednostavljeno da bi bilo lakse shvaceno:*jel Vi jeb...e sta**? Dobio sam odgovor da to rade samo seljaci i da nisam upucen u tokove savremenog ponasanja. Pristajem da budem i ostanem seljak i da mi to jos strasno godi...
to što su žene agresivnije u nastupu, ne tumačim neaktivnošću muškaraca...
a ako biram dal da budem fensi i da ne jebbem il da budem ljakse a da jebbem, biram da budem ljakse i da jebbem...mada sam ljakse i ovako, bez seksa...
a i jak si mi uzorak za ispitivanje našo...misim em studenti još pa i medicine...:I
ćuti kad nisu sa filozofskog...
 
to što su žene agresivnije u nastupu, ne tumačim neaktivnošću muškaraca...
a ako biram dal da budem fensi i da ne jebbem il da budem ljakse a da jebbem, biram da budem ljakse i da jebbem...mada sam ljakse i ovako, bez seksa...
a i jak si mi uzorak za ispitivanje našo...misim em studenti još pa i medicine...:I
ćuti kad nisu sa filozofskog...

E to kažem i ja ovoj mojoj svaki put kad mi kaže da sam seljak: "E ja i jesam seljak, ljakse, kako god hoćeš, ali ti se ložiš na to, a ne sad da me tu farbaš". Odmah se smiri. Nekad se i nasmeje, jer odmah i nastavim: vidim da si počela i ti tako da se ponašaš, lepo sam te pokvario :heart:

Pa vagina mu materina, nećemo valjda da se farbamo?
 
Evo jedne slike sa kumove slave. Primetićete na slici da je samo jedna alkoholna čaša i to je u pitanju vino u čašici za rakiju. Moj kum se setio da vozače posluži sa ovakvim vidom alkohola :) Na slici nismo ni kum ni ja nego njegova braća i prijatelji neženje.

Sve jedan od njih zdrav i jak srpski seljak.

Pogledajte prilog 272982

De vam je rakija srpski domaćini? :roll:
 
Evo jedne slike sa kumove slave. Primetićete na slici da je samo jedna alkoholna čaša i to je u pitanju vino u čašici za rakiju. Moj kum se setio da vozače posluži sa ovakvim vidom alkohola :) Na slici nismo ni kum ni ja nego njegova braća i prijatelji neženje.Sve jedan od njih zdrav i jak srpski seljak.Pogledajte prilog 272982
..baš vam je zanimljiva slava! Nema šta !hehehe
 
Sve mi se cini - muskarci omeksali, postali feminizirani, od smoga, stresa, ekonomskih frustracija... - otupjelih nagonskih potreba, bez zelja i potreba za zenama i djevojkama. Zenska strana popunjava vakum sve agresivnija u ponasanju, inicijativi, pristupu i upoznavanju, sve se vise prikazuju a ovi sve manje zainteresovani...kada se dvoje vode za ruku ona vodi i vuce njega kroz masu...Koliko god bile atraktivne i provokativne sve su manje interesantne ovim nezainteresovanim... Postujuci svaciju privatnost na nacin da nezelim vise da cujem i pitam nego sto je neko sam spreman da kaze - namjerno sam prekrsio to pravilo ponasanja i momke studente medicine zavrsnih godina koje srecem kod prijateljice - bez djevojaka ' upitah onako otvoreno i vulgarno pojednostavljeno da bi bilo lakse shvaceno:*jel Vi jeb...e sta**? Dobio sam odgovor da to rade samo seljaci i da nisam upucen u tokove savremenog ponasanja. Pristajem da budem i ostanem seljak i da mi to jos strasno godi...

treba uhvatiti ženu kao bika za rogove i upravljati gde želiš da ide...neki to umeju, neki ne...
 

Back
Top