Kako da tinejdzeri zarade za dzeparac?

Radio sam i u avio kompaniji, a i na gradilištu....

Radio sam i u pozorištu, turističkoj agenciji, kao moler, nosio nameštaj, pekao rakiju, prskao i brao voće, kao novinar, vozač, na benzinskoj pumpi, prodavac na pijaci...

SVI od tih poslova su bili D O S T O J A N S T V E N I

A ti ako misliš drugačije, pravac u teretanu, pa postani svetski prvak u boksu, ili uradi plastičnu operaciju pa postani najplaćeniji glumac na svetu,,,,
 
ne pitam ja za sebe, ova tema je za one tinejdzer kojima treba novac-meni ne treba... a znam da vecina njih zeli da na lak nacin zaradi novac... lako je ponuditi nekome da radi na pumpi... a licno nisam za plasticne operacije i kada meni bude trebao kes radicu B I LO G D E I B I L O S T A...dajte ponudite deci neki interesantan posao koji mogu da rade preko leta...
 
Za one sa 14 godina stvarno nisam sigurna......jedino kod nekih poznanika.
Za ove malo starije najbolje je da pokusaju u nekoj lokalnoj proizvodnji i to direktnim kontaktom.
(za razno razna pakovanja i slicno, znaci ne previse strucan i tezak fiz. posao)
Jer sezona je god. odmora i skoro svi trenutno kubure sa radnicima i necija part time pomoc bi im dobro dosla.
Ne bi bilo lose otkucati neki mini rezime.
Znaci.....izbegavati velike privatne firme tipa Polimark.....vec traziti malo manje proizvodnje.

Ne znam kako je preko omladinskih zadruga.
Znam samo poznanike preduzetnike koji su uzimali radnike preko tih zadruga. Retko ko se zadrzi duze od dan dva...???.....iako je posao smesno lagan i jednostavan.
 
sch:
Radio sam i u avio kompaniji, a i na gradilištu....

Radio sam i u pozorištu, turističkoj agenciji, kao moler, nosio nameštaj, pekao rakiju, prskao i brao voće, kao novinar, vozač, na benzinskoj pumpi, prodavac na pijaci...

SVI od tih poslova su bili D O S T O J A N S T V E N I

A ti ako misliš drugačije, pravac u teretanu, pa postani svetski prvak u boksu, ili uradi plastičnu operaciju pa postani najplaćeniji glumac na svetu,,,,


moj komsija pece za dz............
 
ne pitam ja za sebe, ova tema je za one tinejdzer kojima treba novac-meni ne treba... a znam da vecina njih zeli da na lak nacin zaradi novac... lako je ponuditi nekome da radi na pumpi... a licno nisam za plasticne operacije i kada meni bude trebao kes radicu B I LO G D E I B I L O S T A...dajte ponudite deci neki interesantan posao koji mogu da rade preko leta...

Laka zarada ne postoji...
Klinci za svoj dzeparac treba da kopaju, beru voce na nekoj plantazi, da rade sve sto ce od njih da stvori ljude koji postuju svaciji trud, svaki posao i svaki zaradjeni dinar.
 
Pitanje je jednostavno za one koji znaju odgovor ili mogu da ponude posao.. Dakle,kako da tinejdzeri od 14-18 godina koji jos nisu punoletni da zarade za dzeparac na dostojanstven nacin (dakle ne da delim neke letke ili da brisem sofersajbne)?

Brate, najdostojanstvenije je da drzis neka predavanja iz oblasti u kojoj si expert, da li ce to biti racunarske tehnologije, marketing, predavanja iz matematike, kao neka matematicka olimpijada, a ti si predavac, zakazes predavanja u nekom hotelu sa min.4 zvjezdice, kongresna sala, novinari, televizija, ti dolazis sa laptopom i u svecanom odijelu, popijes sokic u foajeu hotela dok opusteno caskas sa predstavnicima sedme sile...

A onda u septembru opet u skolsku klupu i dodatno usavrsis svoja znanja i vjestine...
 
ja sam kao srednjoskolac radio na gradjevini, brao sljive, jabuke, maline, visnje, kopao, kosio :) Kad sam upisao faks, celo to leto sam sljakao i Novom Sadu na izgradnji mosta i onih nesrecnih zgrada koje nikad nisu zavrsene... kad sam krenuo na faks, drzao sam casove iz programiranja i matematike, i tako skoro ceo faks, drzao vezbe na faksu, kurseve...

sada nemam potrebe za tim, ali znam da ako ikad struka zapadne u krizu, sam sposoban da radim i zaradim... a svaki od poslova je bio dobro iskustvo... pored toga svega, smatram da je deljenje letaka izrazito lep, lagan i opusten posao... nikako nedostojanstven...
 
danas posaljem klinca od kolege da mi kupi cigare i kazem mu casticu te 200 dindzi preko .....a on : 300? ...ja : a zasto 300 ? a on : Zasto 200 ? plako sam yebes mi sve ...a klinac ima 9 god . eto kakav nam omladina :-))))))

ego ...pa sta da ti kazem .....oglasi ...i sta smatras da mozes to sljakaj ...
 
Pitanje je jednostavno za one koji znaju odgovor ili mogu da ponude posao.. Dakle,kako da tinejdzeri od 14-18 godina koji jos nisu punoletni da zarade za dzeparac na dostojanstven nacin (dakle ne da delim neke letke ili da brisem sofersajbne)?

Pa izvini molim te , takvi kao ti sto traze 'dostojanstven posao' ga ustvari nikad ni ne nadju. A sta fali brisanje sofersajbni? Ja sam taj posao radila 4 leta zaredom, od zavrsetka osnovne i jako dobre pare sam zaradjivala i uopste se toga ne sramim, sramila bih se da sam moljakla roditelje za sladoled,izlaske i garderobu preko leta..tako da ako hoces da radis onda ne treba da budes toliko probirljiva. Uvek mozes da radis i promocije u supermarketima , samo treba malo da se vise da se potrudis i da se snadjes jer dzeparac nece sam od sebe da ti padne sa neba.
 

Back
Top