Trikovi za prepisivanje, puskice...

Ja prvi put napisao pushkicu u prvom gimnazije sto ce reci ove godine i to iz Informatike, posto nam profesor trazi da bubamo sve moguce podatke koje se ticu od istorije racunara sto ce reci npr. ko je izmislio prvi analogni komp do eterneta itd. tako da ja nabubao sve to a poslednju lekciju nikako nisam mogo pa je napisem puskicu i stavim u pernicu. i bilo jedno pitanje iz te lekcije i ja ga znao!
Ali ipak hocu ja to da proverim i izvadim puskicu i stavim ispod papira. I proverim al sad ne mogu da je vratim kad mi prof. visi iznad glave, ja se unervozio mislim da se iz aviona videlo da nesto krijem... Kad on kaze- Da vidim Aleksandre sta si ti uradio. i podigne on papir a puskica ispade... I dade mi keca... Od tad vise puskice ne konzumiram... To mi bio prvi i jedini put.
 
Uuu,da wam ja prepricham...
Poshto nam je nemica dawala pitanja&odg. pre pismenog (pamet :roll: ),mi swi nosili 2 wezbanke,jednu praznu,da ona widi i drugu ispisanu....Mada,wi nikad to necete doziweti sa swojim profanima... :)
A moja fora (koju nisu prowalili ni na republickom iz biosa (koji wid :-D ),(a koristim je zadnje 2 god. konstantno), :D ) je da napishesh pushkicu na papir i zalepish je na hemijsku. Pozzeljno je da papir bude boje hemijske,da oruzzje kojim pishesh bude grafitna i shto bledja i da imash wece znanje iz te oblasti ali u swakom sluchaju je dobro...
Ili bolje,da pushkicu gurnesh unutar hemijske ali je za to potreban supersonichni wid...


Mi smo pisali po zidowima,podu,panoima,tabli...nema gde nismo...
Narawno i pisanje na zadnjoj strani papira ili wezbanke,pisanje po nemoj karti,atlasu,PSE-u,.........farmerke,patike,stomak,nokti.....boli me glawa!
Ima puno bolesnih stwari kojih ne mogu da se setim ali u swakom slucaju,bolje nauciti za 2,3 nego pokushati da prepishesh za 5 a dobijesh 1.....
Pamet in d hed... :wink:
 
Ma najbolje je da kazete pre pocetka kontrolnog profesoru da vas boli glava i onda naslonite se na desnu ruku ili na levu u zavisnosti gde vam drug sedi al' pre morate da kazete drugu da malo pomakne ruku kada bude pisao i onda naslonite se i pisete al malo morate glavu da nagnete dole da vam ne vidi oci a pokrijete ih sa strane rukom na koju ste se nageli. Moj najbolji metod i nikada me nisu otkrili ;) Srecno i nadam se da ste me razumeli ?
 
Ma najbolje je da kazete pre pocetka kontrolnog profesoru da vas boli glava i onda naslonite se na desnu ruku ili na levu u zavisnosti gde vam drug sedi al' pre morate da kazete drugu da malo pomakne ruku kada bude pisao i onda naslonite se i pisete al malo morate glavu da nagnete dole da vam ne vidi oci a pokrijete ih sa strane rukom na koju ste se nageli. Moj najbolji metod i nikada me nisu otkrili ;) Srecno i nadam se da ste me razumeli ?

:think: A znači TAKO se prepisuje :eek:
Strašno kako se u moje vreme toga niko nije dosetio :dash:

:hahaha::rotf:

Tog nastavnika koji vam svima daje ISTU grupu na kontrolnom boli uvo da li ste prepisivali ili niste

Sve te fore tipa "okrenem se pa gledam od onoga iza sebe" i "držim knjigu/mobilni ispod klupe", spadaju u osnove početničkog kursa prepisivanja i primenjuju ih samo oni koji ne znaju ni za 2 (i najčešće pola sata pilje u knjigu/mobilni/tuđi kontrolni jer ne znaju šta tamo piše i kojim redom treba spelovati slova u odgovoru, a posle kad ih uhvate bune se još pola sata kako NISU prepisivali).
Mislim da stvarno nikad sebi ne smeš da dozvoliš da ne znaš BAŠ NIŠTA. Treba da znaš bar šemu lekcije (tj. šta uopšte spada u gradivo) jer inače ne možeš ni da prepišeš kako treba. Tj. ako te pitanje zbuni toliko da ne znaš šta da prepišeš, prso si.
 
Uh...ima raznih fora. Mi smo u gimnaziji radili svašta...dok smo imali uniforme bio je raj. Uniforme, hvala bogu ižvrljane sa milion potpisa, a onda izmedju tih potpisa umetnemo svašta nešto sitnim slovima i nema šanse da provale...mislim, kako koga, mene nisu ni oni koji su proveravali uniforme pre pismenog :D
E onda ukinuše unifrme, a mi počeli da pišemo po stomaku(valjda navikli još od uniforma da nam se negde na tom delu tela nalaze puškice)...mada to je glupo, nije profesor lud, vidi gde gledaš :D
Ovako kod različitih profesora prolaze različite stvari...sms-ovi, bubice, zamena grupa, zamena radova, raznorazne puškice(meni su omiljene ove na rolanje sa čačkalicama koje su pominjane na početku), ona hemijska sa uštekanim papirićem što sada ima i da se kupi, a mi smo jadnici sami pravili...suknjice i pisanje po nogama (-Nisam prepisivala! Dokažite! - Da vidim tog koji će da kaže -Digni suknju- :lol:) ...
A kod onih zajebanih, koji motre da slucajno ne prepises slovce, ne smes glavu da mrdnes ja sam imala foru sa nacrtanim leptirom na klupi za latinski i cvetom za hemiju. I sad kao unutar tog leptira/cveta neke sare, zavrzlame ...a meni svaka šara znači nešto :D) Na kraju gimnazije kada sam latinki rekla(a stvarno je bila profa policajac što se prepisivanja tiče) rekla je da je sve proveravala, ali da joj taj leptir nikada nije bio sumnjiv :D
Eto, raspisah se ja ...možda neko ugrabi koristan savet...ali nadam se da neće...jer nekako od kako sam na fakultetu skontala sam da je prepisivanje jedna velika KRADJA, što od drugih što od sebe i da je to najgora osobina koju čovek može da poseduje...želju da se lažno predstavi, jer se prepisivanjem upravo to radi. Ali vas srednjoskolce, verujem, boli uvo za ovo što sam ja tu sad nafilozofirala...pa onda isprobavajte tehnike...i pazite, možda neki profesor čita forum :lol:
 
Najgore je kad neko od tebe prepisuje, ali ne pročita dobro šta piše. xD Tako sam ja jednom pisao sastav na pismenom zadatku, i drugarica nije imala pojma šta da napiše ni za jednu temu, pa je uzela istu koju sam i ja uzeo da bi nešto prepisala. xD I sad ja pišem: "I u tome je lepota davanja", a ona napiše kod sebe u radu: "I u tome je lepota davljenja". xD Dobila je jedan. xD
 
Prodajem bezicne bubice, cena 85 eura. U Beogradu preuzimanje licno, a za ostatak Srbije zbog troskova dostave cena je 90 eura, a saljemo vam post expressom, i bubica je kod vas vec dan nakon narucivanja.
Iznajmljujem bezicne bubice u Beogradu, 15 eura/ dan. U cenu je uracunat i telefon sa odgovarajucim prikljuckom.
065 4702 202 Dragan
 
Poslednja izmena:
Najbolji nacin za prepisivanje je koriscenje bezicnih bubica. Narocito u srednjoj skoli jer tu skoro da nema sanse da vas provale. Moj drug je na taj nacin prolazio odlican, nista nije ucio, i cutao je sve vreme o tome, tek kad smo zavrsili srednju nam je rekao.
U moje vreme su se koristile bubice sa žicom, i svi su znali, jer je morao neko iz zadnje klupe da čita odgovore iz sveske
a baš me zanima kako u tvom primeru znaju koje pitanje ili potpitanje je postavljeno, ne možeš samo da deklamuješ šta bilo

Evo i anegdote: Jednom jedna hevimetalka isplanira da odgovara tri predmeta istog dana, tj. ovaj predmet na srednjem času zna a ova dva druga se neće javljati, ali ako je prozovu da bude spremna. I sad da ne bi stalno stavljala i skidala sluške, ona ostavi sve na sebi tog srednjeg časa. Zaglavi se nešto taj prijemnik na nekoj radio frekvenciji i njoj krene neka narodna muzika u uši dok odgovara, a ne može da ga isključi, i to je načisto zbuni ali se nekako uspinje da održi koncentraciju a da ne počne da se smeje
:rotf:
 

Back
Top