domaca medicina!!

orhideya

Početnik
Poruka
20
Necete verovati sta sam cula nedavno - zena godinama jednom nedeljno (ili mesecno, nisam sigurna) umoci prste u rakiju i gurne u piiiip... I kaze da nikada nije imala problema sa bakterijama, a to joj je preporucio ginekolog.
Interesuje me da li ste vi culi za te domace, babske 'lekove', tipa soda-bikarbona, rakija i med i sl??
 
orhideya:
Necete verovati sta sam cula nedavno - zena godinama jednom nedeljno (ili mesecno, nisam sigurna) umoci prste u rakiju i gurne u piiiip... I kaze da nikada nije imala problema sa bakterijama, a to joj je preporucio ginekolog.
Interesuje me da li ste vi culi za te domace, babske 'lekove', tipa soda-bikarbona, rakija i med i sl??

Jedini domaci "lek" za koji sam ja cula je da se u slucaju potrebe ispishkish na posekotinu, ako nema nicega drugog za ciscenje rane :lol: Jos nisam probala. A neki tamo shamani (nisu shamani, ali ti likovi koji se loze na zdravlje bez doktora) preporucuju i ispijanje iste, s vremena na vreme...
 
muvalo:
Jedini domaci "lek" za koji sam ja cula je da se u slucaju potrebe ispishkish na posekotinu, ako nema nicega drugog za ciscenje rane :lol: Jos nisam probala. A neki tamo shamani (nisu shamani, ali ti likovi koji se loze na zdravlje bez doktora) preporucuju i ispijanje iste, s vremena na vreme...
To za piškenje je tačno, ali otkud ti to za ispijanje ... ?! ... :confused:
 
Za kantarion sam cula - on stvarno pomaze...
A da, jos nesto - kod upale jajnika, mokracnih puteva staviti oblogu (kao ulozak) od rakije i meda. Kazu isusi se za par sati i zvuce upalu (cula od rodjene majke - ali ne bih da probam)!!
 
orhideya:
Necete verovati sta sam cula nedavno - zena godinama jednom nedeljno (ili mesecno, nisam sigurna) umoci prste u rakiju i gurne u piiiip... I kaze da nikada nije imala problema sa bakterijama, a to joj je preporucio ginekolog.
Interesuje me da li ste vi culi za te domace, babske 'lekove', tipa soda-bikarbona, rakija i med i sl??

Сода бикарбона није бапски лек... Њу препоручују и гинеколози (и неонатолози за мале бебе) јер регулише пе-ха вредност вагине...
Канатарион такође није бапско средство, у апотекама се могу купити вагиналете од кантариона које делују код неких благих упала...
За остало не знам. Нисам чула ништа од тих правих ''бапских прича'' нити имам жељу да експериментишем...
 
muvalo:
Jedini domaci "lek" za koji sam ja cula je da se u slucaju potrebe ispishkish na posekotinu, ako nema nicega drugog za ciscenje rane :lol: Jos nisam probala. A neki tamo shamani (nisu shamani, ali ti likovi koji se loze na zdravlje bez doktora) preporucuju i ispijanje iste, s vremena na vreme...


:) Ma to si videla u CSI Las Vegas, kada nadju neku ribu sto je ispijala velike kolicine svog urina... ali nije riknula od toga nego od nekog otrova...

Secam se kad sam bila klinka, a mama mi stavljala neke obloge od sirceta kad imam temperaturu... fuj...
 
Kantarionovo ulje za sunčanje i posekotine,
Maslinovo takođe za sunčanje
Ružino sirće protiv visoke temperature - sirće se pravi od majskih ruža - mama me masirala njime, nikad nisam išla kod lekara, uvek je uspevalo da mi pomogne i skine mi skroz temperaturu.
Takođe se sok pravi od tih ruža.
Koren biljke gavez, koji je odličan za prelome kostiju - mnogo brže zarastaju, zatim za nagnječena i udarena mesta.
 
Hellen:
Канатарион такође није бапско средство, у апотекама се могу купити вагиналете од кантариона које делују код неких благих упала...
Tačno, a s obzirom na to da je prirodni antidepresiv, kantarion vaginalete ublažavaju depresivne simptome zagorelih i zapečenih (jednom mi je jedan drugar objašnjavao razliq al se sad ne sećam koja je koja). :lol:

bug.gif
 
orhideya:
Necete verovati sta sam cula nedavno - zena godinama jednom nedeljno (ili mesecno, nisam sigurna) umoci prste u rakiju i gurne u piiiip... I kaze da nikada nije imala problema sa bakterijama, a to joj je preporucio ginekolog.
Interesuje me da li ste vi culi za te domace, babske 'lekove', tipa soda-bikarbona, rakija i med i sl??
Ja to ne rachunam u bapske lekove. Alkohol iz radzhe dezinfikuje, soda koriguje pH... sve legitimno.
Ja sam ochekivao da chujem ovde neke prave bapske lekove. Npr, turite shiju od petla you know where, i dobicete mushko dete... Tako neshto.
 

Back
Top