Otkazati gostoprimstvo gostima iz SPC-a

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
umesto da se radilo na resavanju osnovnog problema izmedju crkava, neki su hteli da se taj jaz produbi, i onda pocinje iznosenje istine

Otkazati gostoprimstvo gostima iz SPC-a

Petak, 24.08.2007

Cetinje - Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) ocijenila je danas da se samo "otkazivanjem gostoprimstva nezvanim gostima iz Srpske pravoslavne crkve (SPC)", Crna Gora može učvrstiti u humanoj, demokratskoj i hrišćanskoj volji i slobodi.

»Posredstvom SPC, Crna Gora je prepuna raznih Filareta, Ilariona, Pahomija, Amfilohija i njima sličnih, za koje nije ni znala da postoje dok nijesu na njeno tle donijeli strane običaje i amoralna djela«, saopšteno je iz CPC.

Navodi se da SPC »nije imuna na krize koje potresaju srpsko društvo, pa se suočava sa korupcijom, sukobom interesa i degradacijom hrišćanskog morala, što potvrđuju primjeri pedofilije njenog klira i rušilački odnos prema svakom ko ne prihvata njenu misiju«.

»SPC je sama generator krize jer, kao ideološki stub agresivnog očuvanja velikosrpstva i velikodržavlja i reduktor pravoslavlja na nacionalizovano svetosavlje - izvozi i nameće svoj politizovani obrazac misionarenja u okruženju«, smatraju u CPC-u.

SPC, kako se navodi, teži da Crnu Goru degradira i devastira »u sakralnom i moralnom smislu, kao i u svim pravcima ljudskog postojanja i trajanja«.

»Slučaj sa episkopom Filaretom najbolja je potvrda za to. Dok ispisuje stranice sudskih dosijea, istovremeno traži crnogorsko državljanstvo, iako ne priznaje njenu državnost«, kaže se u saopštenju.

CPC navodi da »na sve to, njegov brat po Hristu Amfilohije ćuti, svjestan da je i on lice sa optužnice Haškog tribunala«

verujem da ce se nakon nekog vreme naci pametnjakovici koji ce predlagati solomonska resenja, koja bi u ovom trenutku bila prihvacena, ali bice mozda kasno. ovo me podseca na nesto, nego zaboravio sam sta je u pitanju, tj. o kojoj se situaciji radi, ali seticu se....
 
"Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) ocijenila je danas da se samo "otkazivanjem gostoprimstva nezvanim gostima iz Srpske pravoslavne crkve (SPC)", Crna Gora može učvrstiti u humanoj, demokratskoj i hrišćanskoj volji i slobodi."
Kakva recenica, sunce ti zarko. :shock:

A ne znas ko je gori, ovi delikventi iz CPC-a, koji se svaki prvi u mesecu makljaju sa panduracijom na Cetinju, ili Afilohije koji vojnim helikopterom spusta limenu crkvu na Rumiju.

A pricaju stari & mudri da su popovi za vreme komunizma bili normalni. Aj' da im verujem...
 
jomini:
Pa šta ako i jesmo na ''srpskoj'' teritoriji ako je to uopšte ispravno reći kad je u pitanju internet?

Treba da furamo samo svoju filozofiju i svoje viđenje stvari?

Da...kao što se radi i u drugim državama. Ne dozvoljava se strancima da nesmetano vređaju zemlju i Ustav, u kojoj su, što je ovde vidim dozvoljeno...a naročito ovima sa strane.

Nego, ako nije isuviše "nepristojno" pitanje...na kojoj iliti na čijoj smo trenutno teritoriji..?
 
SANDRINAbg:
Da...kao što se radi i u drugim državama. Ne dozvoljava se strancima da nesmetano vređaju zemlju i Ustav, u kojoj su, što je ovde vidim dozvoljeno...a naročito ovima sa strane.

Nego, ako nije isuviše "nepristojno" pitanje...na kojoj iliti na čijoj smo trenutno teritoriji..?
Eto. Otud i sva frka na ovim prstorima. Korak po korak i eto ratova i netrepeljivosti...

Trenutno smo na ničijoj zemlji. Znaš onu seriju Složna braća? :D

A jomini KFOR (ili šta već).
 
jomini:
Eto. Otud i sva frka na ovim prstorima. Korak po korak i eto ratova i netrepeljivosti...

Trenutno smo na ničijoj zemlji. Znaš onu seriju Složna braća? :D

A jomini KFOR (ili šta već).

Jok...ti mi ličiš na onu Helgu...ne...zove se drugačije...ona švabica, š'o joj se Fiko shlihta... :lol:

p.s. Ničija zemlja... :shock: ...A kako onda piše da je ovo najveći srpski provajder...š'a ako sam uplatila sate za internet...ququ...a ja to mujama plaćam, aaa' :? :confused:
 
*BILJA*:
KO nas sprecava?!
Ne mogu ti odgovoriti kako bih htela- jednom si bio nefer prema meni, ali, drugi put kad mi je to bilo potrebno bio si izuzetno FER, zato cu radije ocutati.
Ja pamtim dobro, i necu zlim da vracam, radije cu ga progutati!
Toliko!


KukuMajko.png

 

Back
Top