Hitno zelim da kupim spojlere

Zavisi koji automobili.

Ali kad uzmes recimo onu Hondu Civic iz sredine 1990ih koja razvija 106 hp i ulozis $10,000 u izgled, a motor ostavis isti (a to sam vidjao cesto posebno nakon The Fast And The Furious) ... ja se moram smejati.

Ajde da je u pitanju Honda S2000 (kad vec spominjem Hondu) koja ima 237 hp, i imalo bi nekog smisla.

Ako nijednu vrstu automobila ne podnosim onda su to ricerski, bez obzira iz koje drzave dolazili.
 
Ljudi se pale na taj izgled, a ne na performanse. Neko voli ovo, neko ono. Ebi ga, ja to ne bih radio, ali neko to voli. Inače, bila neka emisija na TV i lik je uložio u Saxo nekoliko desetina hiljada eura. Da, EURA. Višestruko nego cena auta koji je star bar 5 godina bio tada. Radio je i motor i izgled. I pita ga voditelj - pa jesi poludeo, mogao si uzeti vrhunski auto i za manje para, a ovaj kaže: Da, ali takvih ima mnogo, a ovakav Saxo je jedan jedini... I ima smisla i nema. Kapiraš?
 
Vecina ljudi koji se pale na takav izgled su oni koji ne znaju mnogo o autima. Jer misle ako izgleda dobro - da je brz.

Secam se jednom dok sam bio mladji bilo okupljanje ljudi sa kolima. I pojavljuje se tip sa sredjenom Hondom Prelude (poseldnja generacija). Videlo se da je bas mnogo ulozio u nju, ali ocigledno nije dirao motor (2.2L sa 200 hp) jer ga je tu vece pobedio Chevrolet Camaro IROC-Z sa 225 hp.

Mene bi bila sramota.
 

Back
Top