Vanzemaljac u Nišu

floooxy

Početnik
Poruka
28
Slavica Milojković iz niškog sela Međurovo tvrdi da je u svom kukuruzištu pre nedelju dana videla vanzemaljca! Žena tvrdi da ne bi svojim očima verovala da neobično biće nije videlo još troje meštana Međurova, prenosi „Kurir”. „Bilo je rano jutro, tek je prošlo šest sati, bila sam u bašti da zalijem papriku. Prišla sam njivi i ugledala čovekoliko biće koje je klečalo na kolenima i klanjalo se ka Suncu. Ono što me je zaprepastilo je to što se uporedo s njegovim pokretima njihala i jedna stabljika kukuruza koja je bila u blizini”, kaže Milojkovićeva, priznajući da ni posle nedelju dana ne može da se oporavi od šoka.
Slavica kaže da je biće imalo sve karakteristike čoveka, osim što je blistalo neviđenim sjajem.

„Bilo je obučeno u nešto što je najsličnije hartiji za pakovanje poklona zlatnožute boje. Polako sam mu prišla i pitala ga šta radi ovde. Nije mi odgovorilo, niti se čuo bilo kakav drugi zvuk. Pitala sam ga da li je gluv kada mi ne odgovara. Kad sam shvatila da to ipak nisu čista posla, otrčala sam do jednog starca koji se nalazio u obližnjoj njivi. Pozvala sam ga da pođe sa mnom i otera tuđinca, ali je on to odbio, govoreći mi da se u mojoj bašti izgleda nešto zapalilo jer se vidi neobična svetlost”, priča Milojkovićeva.

Uplašena žena pomoć je zatražila od komšija Tomislava Živkovića i njegove supruge Vukosave, koji su odlučili da odu na njivu i provere šta se tamo dešava.

„Tomislav je poneo vilu, a ja motiku, jer smo se plašili da će nas napasti. Međutim, kad smo stigli na pola puta, videli smo da to biće počinje da se smanjuje, dok nije dostiglo veličinu i oblik nečega što bih najpribližnije opisala kao pticu koja je blistala mnoštvom boja. ´To´ se onda vinulo ka nebu, da bi se pred našim očima ponovo transformisalo u čoveka koji je ´jahao´ na nečemu nalik motociklu i nestalo put neba”, priča Slavica Milojković.

„Supruga i ja smo krenuli sa Slavicom i na njivi videli nešto što ni danas ne znamo šta je. Gornji deo tela mu je bio zlatnožute boje, dok je preko pojasa imao nešto crno, što je ličilo na kecelju. Stvorenje je klečalo, pa se uspravljalo, i kad je to uradilo treći put, odletelo je ka nebu”, kaže Tomislav Živković.

Njegova supruga Vukosava priznaje da ju je tuđinac „isterao iz pameti” i da još ne može da se pribere od ovog neobičnog doživljaja.

Meštani Međurova različito reaguju na doživljaj svojih komšija, ali se slažu u oceni da je reč o ozbiljnim ljudima koji tako nešto ne bi izmislili. Ipak, niko od njih nema objašnjenje zašto su vanzemaljci odlučili da se Srbima ukažu baš u Međurovu, s obzirom na to da je ovo moravsko selo poznato jedino po proizvodnji paprike, a ne veruju da bi vanzemaljci iz tog razloga pokazali interesovanje za njih. (Kurir)

S' obzirom da se izvanzemaljac, kako kaže baba, molio ka Suncu, ja imam teoriju jednu. Elem. Usled greške u koordinatam izvanzemaljskog broda prilikom preleta Srbije (zbog tajnog Teslinog oružja koje posedujemo), kolegu su greškom spustili u Međurovo. E sad. Ovaj, kada se opasuljio malo.... ustvari.... izvanzemaljci ne mogu da se opasulje, ako nemaju pasulj na matičnoj im planeti???? Nema veze. Dakle, kada se ovaj o(neko bobičasto voće čudnog imena)io malo, pogledao u nebo, uz rečenicu prepunu onih čudnih znakova po stripovima kada čitamo, i lepo zamolio drugare da dođu po njega.

Prosto
 
Izvor: Politika

Profesor na tragu vanzemaljaca

Niš - Meštani sela Gornje Međurovo, pored Južne Morave, na samo pet kilometara od centra Niša, prijavili su ovih dana posetu vanzemaljaca. Zaklinje se njih nekoliko u najmilije da je reč o istinitom događaju: da je u njihovim njivama jednog jutra boravio vanzemaljac, koji je bio u liku čoveka, sa jarkim i jakim svetlima oko glave, ali da se, kada su mu seljani prišli na desetak metara, pretvorio u pticu velikih i širokih krila i vinuo, pobegao u nebo. Za njim je ostao trag na nebu, koji je kao mlazni avion, obeležio putanju odlaska...
Juče, povodom ovih i ovakvih tvrdnji, prof. dr Pavle Premović, univerzitetski radnik i naučnik, odlučio je da sve proveri. Upotrebio je svoje znanje i umeće, ali i aparate: merio je nivo radijacije na mestu gde su meštani Međurova imali „bliski susret” sa vanzemaljcem. Prema prvim nalazima, radijacije nema. Zvanični izveštaj će biti naknadno objavljen.
 
Ovako... Menismešna pomisao da su vanzemaljci od svih mesta na Zemlji izabrali baš Gornje Međurovo... Hi, hi...
Druga stvar... Pre dve, tri nedelje, moja drugarica mi je poslala poruku kako joj se čini da je videla leteći tanjir... Nije potrebno da pričam kako smo joj dušu vadili zbog toga... Ja sam je još zezala, pitam je što nije zvala televiziju, a ona ozbiljno odgovara da se to odigravalo tolikom brzinom, da dok je shvatila šta je, on je odleteo... :)
Posle smo mi pravili konferenciju. Kao, kakav je bio leteći tanjir? ''Ljubazan je bio''...
''Ima tu nekih preferekcija''...
Devojka je stvarno lik, ali mi smo je napravili na idiota... Kad međutim... posle nekoliko dana izašla je i ova vest... :)
''Na ovome svetu to što se dešava, to nije istina''... :D
 
Ovako...ako imate predstavu o vanzemaljcima kao čovekolikim bićima koji ne žive na Zemlji onda je najverovatnije (mada ne i nemoguće) da takva bića ne postoje.
Ne znam da li znate definiciju kosmosa (ne znam je ni ja) ali kosmos je beskrajan prostor.
Ova naša planeta Zemlja je samo sićušni deo kosmosa, koji je, kao neograničen, veći od svega sto se u njemu nalazi.
I ako mi verujemo da samo u toj sićušnoj tački (i tačka je velika za poredjenje Zemlje i kosmosa) koju nazivamo Zemljom, postoji život onda smo veoma prepotentna bića.
Kolike su šanse, razmislite malo, da na nekoj od bezbroj planeta slicnih našoj postoji život. Ako mene pitate VELIKE.
A to da li su, kada i zašto ta bića stupila na Zemlju mogu samo da nagadjam.
 
Postoje bića na drugim planetama, odnosno u drugim sistemima, i ja sam tog mišljenja da su to civilizacije naprednije od nas u svakom pogledu, a najviše u razvijenoj svesti... msilim na globalnu politiku... na jedinstvo, očuvanje mira, negovanje planete i slično... Mislim da oni imaju šansu da posmatraju nas...
Ovo nisam pokupila iz knjiga, reći ću da je opet to moja neka lična logika i unutrašnji oseća.
Ja verujem da Zemlja drugim planetama i živim bćima na njima služi samo kao pokazatelj zla, onoga šta ne treba činiti...
Bla, bla, bla...
Odoh u drugu temu, ali šta ću, privlačna mi je ova tematika...
 
Dobro bre, ljudi, šta smo mi na kraj srca, što bi pa bilo nemoguće da vanzemaljci slete u Gornje Međurovo? K'o da oni pa znaju kako se koje mesto na Zemlji tretira i da će svi biti ismejavani (uključujući i njih same) što od svih tačaka na Zemlji izabrali tu... :)

Opet, kažem, neki dan pre nego da se vest objavi u novinama, drugarica mi poslala poruku da misli da je videla leteći tanjir... Ona jeste ćaknuta, ali ne pije, ne puši, ne drogira se... samo uči za ispite sada... :)
 
Ma ljudi kazem vam ja to je neki nebeski jahac na nekom svemirskom Harly-u popio par piva viska pa omasio put i umesto na Mars sleti na Zemlju. Tu ga docekaju nasi seljaci sa pogacom i domacom rakijom i bude opstenarodno veselje. E, kad se probudio, onako mamuran, zakurblao motor par puta ali nista, ovozemaljsko gorivo je loseg kvaliteta, pa su medjugalaksijski motorcikl morali da pale na gurku. Posto je bilo jako vruce svemirac je seo malo medju kukuruznim poljima da se odmori. Kada je to videla mestanka Donjeg Medjurova, koja je predhodne noci ranije otisla na spavanje pa nije cula sletanje vanzemaljaca, desilo se upravo ovo. Cak su i neki profesori isli na licu mesta, kao da se to ne digadja svakog dana.... izvinite upravo mi jedna plavusa sa Venere zvoni na vrata, drzi mi privatne casove astronomije.


p.s. Probajte burek sa Jupitera, skoro da je bolji od niskog.
 

Back
Top