Digitalni aparat BENQ dc c540 pravi problem (file error)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

v_slobo

Zainteresovan član
Poruka
133
Imam aparat benq dc c540 aparat nije los samo meni pravi neki problem. Koristi memoriske kartice SD. Kada sam ga kupio sve je bilo uredu slikao, prenesem na komp i sve u redu.I sutradan nakon sto sam ga kupio pocne mi praviti probleme. Uslikam nekoliko slika (50-ak) i sve dobro mogu se pregledat... Izgasim aparat i posle nekog vremena upalim i neke slike nemogu da vidim pise "FILE ERROR" i ja tu sliku ne mogu da vidim ni da je izbrisem ni da je prebacim. Ako sam ja slikao 500 slika i prva slika koja nije uspjela je bila 20. (na njoj pise file error) ja na komp mogu samo prebacit 19 slika odnosno sve do te slike koja je neka greska. Ako preko aparata dodjem do te slike pise file error i onda nemogu ni jednu sliku koju sam slikao da vidim sve dok ne izgasim pa upalim aparat.
Dali se nekome ovo desavalo, ja mislim da je to do softvera aparata. A aparat je pod garanciom tako de se nebrinem ali ako je neko imao slicnih problema neka kaze da znam dali je to do mene ( dali sam ga ja pokvario) ili je to fabricka neka greska ?
Zahvaljujem na pomoci :)
 
Zaboravio sam da kazem kada sam moju SD karticu danas stavio u kodak digitalni aparat nije mogao da prepozna te slike koje na benq aparatu predstavljaju file error ali ih je mogao izbrisat i nije bilo nikakvih problema dok na benq aparatu kada dodjem do te slike zasteka aparat i posle nekog vremena (30 sec.) kada pocne da radi nevidi se ni jedna slika dok ga ne izgasim pa ponovo upalim.
Stvarno neznam do cega je. Mada mislim da je u pitanju neka fabricka greska u softveru aparata.
 
Nikolica:
Isti problem je bio kod mene sa istim aparatom.U pitanju je SD kartica.
Ako je u garanciji samo neka ti je zamene.
Pozdrav!!!
Hvala brate !!
Odnio im ja aparat i oni tamo nesto probavali i kazu dodji za sat vremena, i ja dodjem i kaze mi lik evo formatirao sam karticu i sve je dobro bla bla bla.. A ja sam formatirao karticu 5-6 puta pa nista. Jedva cekam da opet bude greska da ga odnesem. Ima da mi zamjene karticu, ovaj put nisu htijeli :evil:
 
v_slobo:
Hvala brate !!
Odnio im ja aparat i oni tamo nesto probavali i kazu dodji za sat vremena, i ja dodjem i kaze mi lik evo formatirao sam karticu i sve je dobro bla bla bla.. A ja sam formatirao karticu 5-6 puta pa nista. Jedva cekam da opet bude greska da ga odnesem. Ima da mi zamjene karticu, ovaj put nisu htijeli :evil:

Nema na cemu!
Ja mislim da ce se greska ponoviti,zato sto i sam aparat ima opciju bas za formatiranje kartice.Nemoj samo da mi kazes da je kartica TakeMS.Meni su prvo prodali tu,a posle zamenili za Kingstone,s tim sto su bili posteni, pa su je odmah zamenili.
Pozdrav!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top