Igrač X vs Igrač Y

Koji vam se igrac vise dopada?

  • Lionel Messi

  • Cristiano Ronaldo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Na osnovu prvog linka slažem se da je nemoguće odrediti ko je bolji jer jednostavno pripadaju istom tipu igrača što po poziciji što po konstituciji i karakteristikama...No, Messi će na kraju karijere imati više trofeja i golova tako da će on verovatno biti proglašen za boljeg.

- - - - - - - - - -

ajmo dalje, mada možda je već bilo - Ronaldo Lima Vs Ronaldo Portugalac.

Ovaj prvi ima najbolji dribling koji sam u životu video ( https://www.youtube.com/watch?v=uVueW6X7TM0 ), a ovaj drugi je kompletniji igrač, više golova je dao i više titula ( ako se ne varam ) osvojio s klubovima...
 
Na osnovu prvog linka slažem se da je nemoguće odrediti ko je bolji jer jednostavno pripadaju istom tipu igrača što po poziciji što po konstituciji i karakteristikama...No, Messi će na kraju karijere imati više trofeja i golova tako da će on verovatno biti proglašen za boljeg.

- - - - - - - - - -

ajmo dalje, mada možda je već bilo - Ronaldo Lima Vs Ronaldo Portugalac.

Ovaj prvi ima najbolji dribling koji sam u životu video (
), a ovaj drugi je kompletniji igrač, više golova je dao i više titula ( ako se ne varam ) osvojio s klubovima...

Ronalda pravog su sprecavale povrede da odigra u najboljim godinama na najvisem nivou....tu je odgovor oko tih golova,a titule zavise i od ekipe i od trenera i od dosta drugih faktora ,recimo Ronaldo je vrhunac svoje karijere proveo u 'prosecnom' Interu, CR7 je igrao u nekako boljim kolektivima...e dobro mogao je Ronaldo sa galaktikosima mnogo vise,ali su se nekako zasitili fudbala.....opet reprezentativno ne mogu da se porede, ali tu pa ide kontra smer price o vaznosti ostatka ekipe.....
 
No, Messi će na kraju karijere imati više trofeja i golova tako da će on verovatno biti proglašen za boljeg.
Na kraju karijere Mesi će se pridružiti Peleu i Maradoni i teško će se među njima trojcom odrediti najbolji, bez obzira na broj golova i trofeja ...

Treba uzeti u obzir i okolnosti njihovih karijera kad upoređujemo trofeje i golove ... Messi je rano otišao iz Argentine i od početka karijere ima optimalne uslove ... Ušao je u prvi tim kao čudo od deteta, ali je tu bio i Ronaldinjo da ga uči i da podeli taj pritisak pod kojim su mnoge "nove Maradone" pokle, poput Saviole, Rikelmea ili Aimara ... I sam Messi kaže da je Ronaldinjo jedan od najzaslužnijih za njegovu karijeru ... Čim je Ronaldinjo otišao iz Barse, Mesi je uspešno preuzeo ulogu vođe ekipe, ali sigurno bi to teže išlo da nije bilo Ronaldinja, jer u tom tranzitnom periodu za Messija (sezone 2006/2007 i 2007/2008), kad je od talenta trebao da postane superzvezda, mediji nisu radili toliki pritisak na njega, jer je Ronaldinjo i dalje bio u Barsi i još je lošije igrao nego inače, pa je to bilo skoncentrisano na njega ... Messi je to potpuno iskoristio i sam je vukao i držao Barsu (uz Etoa takođe) i da nije imao problema sa povredama imao bi sigurno koji trofej više ...


Slična je paralela sa kao i Maradona - Messi, jer i CR je imao dosta bolje uslove od Ronalda kao i Mesi od Maradone ... Došao je u najbolju ekipu u PL, sa vrhunskim trenerom i sjajnim saigračima gde nije imao toliki pritisak (iako se znalo da će biti najbolji igrač na svetu) a kasnije je otišao u najveći klub na svetu gde mu je sve podređeno, gde ima apsolutnu podršku uprave, navijača i gde ceo tim igra za njega i njegove golove, te im zato i manjka trofeja ... Kad je CR igrao za tim a ne obrnuto (kao u Mančesteru) bio je korisniji ekipi i više trofeja je uzeo ...
 
Walken sta si se prerusio niko te ne prepoznaje :D Sto se tice posta iznad meni uvek Zidan ispred Ronaldinja i Piksi ispred Deje, ali cekamo strucnu analizu... inace kad smo kod Zube ovaj klip mi je daleko omiljeni, ne zbog toga kako izbacuje golmane u svakom napadu nego koji je to osecaj bio za utrcavanje u prostor i kretanje bez lopte :worth:

 
Walken sta si se prerusio niko te ne prepoznaje :D
Ovo mi je pravi nik i alter-ego, Walken sam slučajno izabrao pa sam bio navikao, no dosadilo mi konačno :D ...


Zarezi objasnio...sve potpisujem...Ronaldinjo ili Zidan?...da cujem malo dublju analizu brate milina te citati majkemi...
Teško je odrediti između Zidana i Ronaldinja, pre svega jer nisu isti tip igrača i nisu imali iste uloge na terenu ...

Što se tiče čisto individualnih kvaliteta, za mene nema dileme da je Ronaldinjo bolji, ne samo od Zidana nego je možda najgenijalniji igrač kog sam gledao kad uporedim maksimum svih igrača ... U kontroli lopte, pregledu igre i šutu su podjednaki (mada se Zidan malo bolje služio levom, te je najlepše golove u karijeri dao slabijom nogom), sve im je to bilo na najvišem mogućem nivou, a i bili su majstori u slobodnjacima ...

, bukvalno isto kao Mesi sada protiv Švajcarske kad je Di Marija da gol, i to je okrenulo utakmicu u korist Brazila ...


Suma sumarum, za mene su jednaki, ne mogu reći da jedan definitivno bolji od drugog, sve su to finese


Dejo ili Piksi?
Bar tu nema dileme, Dejo jeste genije, ali za mene je Piksi uz Krojfa najtalentovaniji igrač kog je Evropa dala, savršen plejmejker, koji može da dribla 10 igrača u punom trku, koji čuva loptu, koji sjajno puca slobodnjake, perfektno deli lopte a i u stanju je da izvede ono što niko ne očekuje ... Najveća šteta za fudbal uopšte je što su ga povrede uništile da pokaže da je daleko najbolji igrač u Evropi i uz rame Maradoni ...
 
Aferim Walken ili po novom Zarezi :D sve si lepo rekao, mene u poslednje vreme mrzi da bilo sta opsirno pisem, tako da cu se sloziti s tobom,svaka cast za detaljnu uporednu analizu, samo mi se ne dopada ovo za Ronaldinja ad hoc, mislim razumem u potpunosti sta si zeleo da kazes,ali silu i energiju obicno vezujem za igrace tipa CR7 ,a Ronaldinjo je magija :D

Rivaldo vs del Piero?
 
Aferim Walken ili po novom Zarezi :D sve si lepo rekao, mene u poslednje vreme mrzi da bilo sta opsirno pisem, tako da cu se sloziti s tobom,svaka cast za detaljnu uporednu analizu, samo mi se ne dopada ovo za Ronaldinja ad hoc, mislim razumem u potpunosti sta si zeleo da kazes,ali silu i energiju obicno vezujem za igrace tipa CR7 ,a Ronaldinjo je magija :D
Ad hoc u najboljem mogućem smislu, odmah u napad bez kalkulisanja, sila i energija povezana sa najfinijom mogućom tehnikom i genijalnošću, kao Maradona ... Ronaldinjo jeste magija, ta sila i energija mu je dodatan plus, jer kad krene u napad niko mu ništa ne može niti fizički niti da predvidi šta će da uradi ... Kod CRa to deluje usiljeno, jer je čovek trenira do maksimuma i radna etika mu je daleko jača nego kod bilo kog drugog, ali to ne deluje profinjeno kao Ronaldinjo ili Mesi koji su talenat u najčistijoj formi ...
 
Aferim Walken ili po novom Zarezi :D sve si lepo rekao, mene u poslednje vreme mrzi da bilo sta opsirno pisem, tako da cu se sloziti s tobom,svaka cast za detaljnu uporednu analizu, samo mi se ne dopada ovo za Ronaldinja ad hoc, mislim razumem u potpunosti sta si zeleo da kazes,ali silu i energiju obicno vezujem za igrace tipa CR7 ,a Ronaldinjo je magija :D

Rivaldo vs del Piero?

Rivaldo je po meni jednostavno veci igrac medju 10 najboljih ikad koje pamtim otkad gledam fudbal tj s kraja 90tih...Del Piero je odlican igrac al nekako kad se ona Barsa raspadala u jednom trenutku...a Real imo sve one galaktikose pa su se opet klali u LS...Rivaldo je bio igrac s kojim si mogo da sanjas i kad imas prosecan tim on te tera da verujes da mozes do kraja...Kao sto je Piksi kod nas bio igrac... pomeni poslednji veliki igrac s kojim smo mogli da mastamo da uzmemo neki trofej....razumes sta ocu da kazem...Del Piero je bio extra nemoj me pogresno svatiti ali ga nikad nisam dozivljavo kao takvu velicinu...

- - - - - - - - - -

Zola ili Badjo?...Rivaldo ili Del Piero...Ajde Zarezi cekamo strucnu analizu ja sam svoje onako napiso na brzaka na neki osecaj...mozda i pristrasno
 
Poslednja izmena:
kako ne uzimate u obzir razvoj i promenu koju je doziveo fudbal u medjuvremenu.

pele kada je sevao niko nije startovao na njega , samo na loptu.maradonu su vec vise lomili mada i tu je bilo cistijih startova.mesi i neimar su u svakom napadu faulirani.

drugi aspekt je robotizacija fudbala.time mislim na fizicku spremnost koju imaju sadasnji fudbaleri.dok je igrao pele bilo je mnogo vise amaterski.nakon utakmica islo se na nekontrolisanu klopu i bilo je i debeljuca na terenu.

maradona je vec igrao sa fizicki spremnijim protivnicima mada tada ipak nije bio sadasnji nivo fizicke spremnosti.sada svaki igrac ima svoju dijetu,radi specificne vezbe .

sve ovo moje pisanje ide ka tome da pele kada bi igrao u sadasnjem vremenu ne bi bio nista vise nego malo iznad proseka.on je i pobegao od fudbala kad je fudbal poceo da biva ostriji.

maradona bi bio klasa vise ali mislim da ne bi bio na nivou sadasnjih fudbalera.

nije isto predriblati debeljka koji nece da te lomi,igraca slicnog tebi i vrhunski pripremljenog protivnika.
 
kako ne uzimate u obzir razvoj i promenu koju je doziveo fudbal u medjuvremenu.

pele kada je sevao niko nije startovao na njega , samo na loptu.
Najveća promena je da su defanzivci blaži u startovima u odnosu na prethodne generacije, jer su danas igrači zaštićeniji nego Maradona i Pele u svoje vreme ...



I taj Pele bi se prilagodio i fizički ojačao...bitan je talenat.
Ne bi uopšte Pele morao da se prilagođava ili da ojača ... Pre svega jer je bio savršen atleta, imao je neverovatan odraz a na 100 metara je trčao ispod 11 sekundi ... Tada nije bilo prava zamene, a Pele je u proseku igrao oko 60 utakmica godišnje (uklučujući prijateljske) ...

Odbrane su bile brutalnije 60-ih, jer nije bilo žutih i crvenih kartona, tako da bi u današnjem fudbalu (kad bi bio zaštićen od strane sudija, i kad bi protivnici manje startovali iz straha od žutog ili crvenog) Pele verovatno bio i dominantniji, jer naspram Inieste (a svi znamo kako on dominira danas) Pele je izgledao kao mešavina Bolta i Tajsona, a imao je savršenu tehniku i fudbalsku inteligenciju ...

- - - - - - - - - -

Piksi ili Modrić?
Nijedan igrač sa ovih prostora ne može da se meri sa Piksijem i njegovim talentom i kvalitetom ... Modrić je odilčan igrač, ali ni 50% onoga kakav je bio Piksi ...
 
Najveća promena je da su defanzivci blaži u startovima u odnosu na prethodne generacije, jer su danas igrači zaštićeniji nego Maradona i Pele u svoje vreme ...



Ne bi uopšte Pele morao da se prilagođava ili da ojača ... Pre svega jer je bio savršen atleta, imao je neverovatan odraz a na 100 metara je trčao ispod 11 sekundi ... Tada nije bilo prava zamene, a Pele je u proseku igrao oko 60 utakmica godišnje (uklučujući prijateljske) ...

Odbrane su bile brutalnije 60-ih, jer nije bilo žutih i crvenih kartona, tako da bi u današnjem fudbalu (kad bi bio zaštićen od strane sudija, i kad bi protivnici manje startovali iz straha od žutog ili crvenog) Pele verovatno bio i dominantniji, jer naspram Inieste (a svi znamo kako on dominira danas) Pele je izgledao kao mešavina Bolta i Tajsona, a imao je savršenu tehniku i fudbalsku inteligenciju ...

- - - - - - - - - -

Nijedan igrač sa ovih prostora ne može da se meri sa Piksijem i njegovim talentom i kvalitetom ... Modrić je odilčan igrač, ali ni 50% onoga kakav je bio Piksi ...

gledao sam odavno neki dokumentarac gde je navedeno da je fudbal postao grublji oko 1968 i da je pele poceo da muci muku sa povredama i da se brzo nakon toga povukao.
 
fudbal je kolektivna igra i mesija kada bi sada stavili u zvezdu ili partizan nista od njega ne bi bilo.ni od kog drugog.

ronaldinjo ima brzinu i za dribling mu treba vise mesta.
ronaldo(pravi) je sporiji i slican kao mesi i njih dvojica su tu negde samo mesiju mozda treba malo manji prostor.
ronaldo (sadasnji)ima samo brzinu i frljoku sut koji mu sada slabije uspeva zbog lopte jer brazuka ima vecu stabilnost u vazduhu i njegovi
kilavi sutevi vise ne dobijaju onaj spoljni fels kad sutne unutrasnjom
 
Rikelme veci talenat, Cavi veci igrac

Ali sad se vracam na ono svoje poredjenje, Klopov Dortmund vs Simeoneov Atletiko, poslednjih par godina

Kad se sve sabere i oduzme, ipak je Atletiko malcice bio bolji. Oba kluba su igrala finale LS, ali je Atletiko osvojio kup UEFA, plus osvojio ligu gde su mu rivali Real i Barsa (Dortmund je osvojio u konkurenciji samo Bajerna)

Ali mislim da odavno nismo imali dva kluba koja su skoro identicna, isti nacin vodjenja, isto razmisljanje
 
Dijegov Atletiko :D hahahah lakse sada reci...Atletko je discilinovanija ekipa koja zna bolje igrat na rezultat takav je i Simeone trener ali meni to malo ide na ***** slicno je Murinju daleko od toga da Atletiko nema utakmica gde pokida treba samo poledat sta realu prave ali ocu da kazem da se Colo nece libiti da skroz zatvori utakmicu i unisti fudbal ako ce mu doneti rezulat...Dok je Borusija s druge strane bio totalni fudbal i meni se to jako svidjalo zato mnogo gotivim Klopa sad su se raspali mislim i dobro je kako su posrnuli ove sezone nadam se da ce se vratiti sledece i opet biti oni stari...
 
Nejmar mi je obican zongler, za sad, a Suarez je ipak formiran igrac... e sad Nejmar je jos mlad, videcemo kad bude Suarezovih godina koliko ce biti dobar, ali za sada, Suarez... inace ta Barsa ima veliki problem sa zavrsnicom, ljudi kazu, Hart dobro branio protiv Barse, Kasiljas dobro branio protiv Barse, nije, nego ne znaju zavrsiti akciju, Nejmar pogotovo. Daj toliki broj broj sansi PSG-u ili Celsiju, Kosta ili Kavani bi to sve pakovali u mrezu... treba Suareza na centralnog napadaca staviti, on je prirodni centarfor, a Mesija iza njega, bar ja tako vidim...
 

Back
Top