Neki poslanici zaradili milione

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ja ovome ne verujem, pa gde bi to uradili neki

Neki poslanici zaradili milione
23. avgust 2007. | 07:42 | Izvor: B92
Beograd -- Od konstituisanja, prema zvaničnim podacima, osam poslanika SRS-a i dva poslanika SPS-a imali su višemilionska primanja.

Sala Skupštine Srbije (Beta)

U taj iznos uračunati su im plata, dnevnice i putni troškovi, kao i dolazak na sednice skupštinskih odbora. Naime, prosečna primanja osam poslanika Srpske radikalne stranke i dva poslanika Socijalističke partije Srbije za poslednjih šest meseci iznose preko 100.000 dinara, dok prosečna neto plata u Srbiji iznosi nešto više od 27.000 dinara.

Prvo mesto na listi tzv. najskupljih poslanika zauzeo je radikal Zvonko Mihajlović iz Štrpca, koji je sa skupštinske blagajne podigao 632.199 dinara, dok je njegov stranački kolega Predrag Stošić uzeo 548.215 dinara.

Toliki novac im je isplaćen jer su nadležnim službama Skupštine Srbije dostavili dokaze o putnim troškovima, među kojima su i hotelski računi i podaci o pređenim kilometrima.

Naime, među tih deset poslanika nalaze se, uglavnom, poslanici sa Kosova i juga Srbije. Problem je, međutim, u tome što ne postoji mogućnost provere validnosti tih dokaza.

Postavlja se pitanje kako su poslanici uspeli da naprave tolike putne troškove na osnovu kojih su podigli višemilionske iznose, kada se zna da je Skupština Srbije u periodu od 14. februara do 15. maja održala ukupno tri sednice, dok skupštinski odbori nisu nijednom zasedali.

U SPS-u, čija su samo dva poslanika podigla oko milion dinara na osnovu putnih troškova, kažu da oni ne proveravaju svoje poslanike, kao i da ne znaju da li oni zaista žive tamo gde su i prijavljeni.

"Nepojmljivo je da oni lažu i da ih proveravamo. Pa, ako nije tamo gde se prijavio, onda više neće biti naš poslanik", kaže Žarko Obradović iz SPS-a.

U Srpskoj radikalnoj stranci, čiji su poslanici podigli najviše novca sa skupštinske blagajne, B92 nije našao nikog ko bi mogao da objasni na osnovu čega je njihovih osam poslanika zaradilo višemilionske plate, kao i da li imaju dokaze o mestu prebivališta tih poslanika i o njihovim putnim troškovima.

Podsećamo da su poslanici te stranke iz prošlog saziva takođe imali višemilionske isplate po sličnom osnovu. Tada je, između ostalog, njihov poslanik Nemanja Šarović, koji - iako živi u Beogradu - mesto prebivališta prijavio u Vranju, te je na osnovu putnih troškova podigao veliku svotu novca.
 
malamargo:
postenjacine..............

Ukazuju na manjkavosti u pojedinim odredbama kroz praktičan deo.

creed-goat-tn.jpg

Nisu imali vremena za govornicom pošto ih non stop opominju za prekoračenje vremena u priči čija koza ušla u tudji kupus...
 
adem_ks:
cudi me da niko nije komentirao moj post u kome sam pitao zasto je toma bas tursku izabrao za svoj odmor, a ne rusiju npr., ali je zato imao ukusa i para da odsedne u verovatno najboljem hotelu u turskoj

Е па сада ћу ја да ти кажем. Шта ти мислиш о нама Србима. Па ми смо та непријатељства
превладали још одавно. Није све у турској владавини било лоше. Било је ту и доста добрих ствари
штитили су нам веру од католика, власти из стамбола нас некад и бранили од албаанских
дахија и кабадахија.
Кемал Ататурк и Краљ Александар су били добри пријатељи.
И где да иде у Европску унију :confused:
у Хрватску :confused:
Тома је изабрао праву ствар за национални интерес 8-)
 
Dikan:
Е па сада ћу ја да ти кажем. Шта ти мислиш о нама Србима. Па ми смо та непријатељства
превладали још одавно. Није све у турској владавини било лоше. Било је ту и доста добрих ствари
штитили су нам веру од католика, власти из стамбола нас некад и бранили од албаанских
дахија и кабадахија
.
Кемал Ататурк и Краљ Александар су били добри пријатељи.
И где да иде у Европску унију :confused:
у Хрватску :confused:
Тома је изабрао праву ствар за национални интерес 8-)

a da ... cuo sam i da ste plakali kada su otisli, mislim ostavili vas na nasu mislot i nemilost :lol: :lol: :lol: :lol:
 
adem_ks:
a da ... cuo sam i da ste plakali kada su otisli, mislim ostavili vas na nasu mislot i nemilost :lol: :lol: :lol: :lol:

Добро Адеме не мој се спрдаш. Није да смо били дупеувлакачи ко ви па сви у царску
веру.
Али не може се рећи ни да је било страшно лоше.Давао нам је наш падишах и верску аутономију
у односу на Грке, и буле и фермане о привилегијама, борили смо се са царском војском
против крџалија.
Било је и много зла, али немојмо правити ђаволе о Турака.
Кемо и Аца су били масони, а то ти је вишо од браће.
Кад је дошло време да имамо своју државу узели смо је оружјем а нису нам на тацни поклонили ко неким
Пуно елемената за једно фино српско'турско пријатељство.Нарочито у туризму. 8-)
 
Dikan:
Добро Адеме не мој се спрдаш. Није да смо били дупеувлакачи ко ви па сви у царску
веру.
Али не може се рећи ни да је било страшно лоше.Давао нам је наш падишах и верску аутономију
у односу на Грке, и буле и фермане о привилегијама, борили смо се са царском војском
против крџалија.
Било је и много зла, али немојмо правити ђаволе о Турака.
Кемо и Аца су били масони, а то ти је вишо од браће.
Кад је дошло време да имамо своју државу узели смо је оружјем а нису нам на тацни поклонили ко неким
Пуно елемената за једно фино српско'турско пријатељство.Нарочито у туризму. 8-)

mada moram priznati da mi se dopao i tvoj prvi post u kojem pricas o prijateljstvu dva naroda koji su nekad bili protivnici ili neprijatelji. cenim takav odnos. hocu reci da je zlata vredn bilo koji razlog koji moze povezati dva naroda
 
adem_ks:
mada moram priznati da mi se dopao i tvoj prvi post u kojem pricas o prijateljstvu dva naroda koji su nekad bili protivnici ili neprijatelji. cenim takav odnos. hocu reci da je zlata vredn bilo koji razlog koji moze povezati dva naroda

Националну ревилуцију смо дигли кад нисмо хтели више да имамо статус раје.
Значи борили смо се за демократију и изборили. Сад је остало српско-турско пријатељство. Од Турака убирамо највише друмарине на ауто путу.
и Тома је направио патриотски чин одлазком на летовање у Турску.
 
Dikan:
Добро Адеме не мој се спрдаш. Није да смо били дупеувлакачи ко ви па сви у царску
веру.
Али не може се рећи ни да је било страшно лоше.Давао нам је наш падишах и верску аутономију
у односу на Грке, и буле и фермане о привилегијама, борили смо се са царском војском
против крџалија.
Било је и много зла, али немојмо правити ђаволе о Турака.
Кемо и Аца су били масони, а то ти је вишо од браће.
Кад је дошло време да имамо своју државу узели смо је оружјем а нису нам на тацни поклонили ко неким
Пуно елемената за једно фино српско'турско пријатељство.Нарочито у туризму. 8-)
Strah je stvorio srpsku drzavu...nema to veze s vremenom...
 

Back
Top