(Ne) radnici iz Zastave bi jos nekoliko godina da ih placamo za nerad.....

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
........"U anketi na nekoj od televizija pitali su jednog od radnika famoznog Zastavinog preduzeća za proizvodnju ničega, ZZO, šta misli o tome što je vlada odlučila da to čudo od firme ukine posle šest godina plaćanja nerada i četiri hiljade i kusur radnika uz neku otpremninu pošalje na tranzicionu ulicu, a ovaj je odgovorio da to nije u redu, jer je njega država dovela iz sela i zaposlila ga u "toj Zastavi".

Sest godina, poreski obveznici u Srbiji placaju nerad u "Zastavi".........
Ajde da se onda placa nerad svim radnicima cije firme ne rade nista.........Po cemu je to "Zastava " specificna???.......i Kragujevac??????

Sto je on vazniji od Bora, Leskovca, Subotice???...........

Ja bi im dao kitu, da se zakite, pa lepo na selo , da se razvija domaca poljoprivreda, u koju se svi toliko kumu
 
Za mene je, blago rečeno, bio čudan odgovor jednog radnika fabrike koji je rekao da je 7500 € mala para, kaže to će potrošiti, pa šta će posle...

Stvarno sam bila frapirana da je to za njega mala para. Pa neka izračuna koliko meseci on mora da radi da zaradi tih 7500 €.

A o tome da eventualno s tim novcem nešto počne da radi, naravno nije ni pomislio.

Apsolutno nemam milosti prema takvim slučajevima - IMT, Beobanka, Jugobanka, Kragujevac.... lezilebovići koji se ne bune kad dobijaju novac za nerad. To je onda ok, a kad izvor presuši, onda je problem.

Žao mi je, ali nigde na svetu ne postoji situacija da ideš na posao, ne radiš ništa, a neko te za to još i plaća. Stvarno mi je žao.
 
minos:
Mogao bi ti prvi na selo...a za kitu...stavi je tamo gde je obicno stavljas kada ti dodju istomisljenici...

Ja , bre, nemam generacijama nikoga na selu..........pa i nemam razlog da idem tamo :wink:
Bre, pa ja kada stanem na neasfaltiranu zemlju, iskrenem nogu.......nisam navikao...

Ali, zato bi Srbija procvetala, kada bi se svi vi, gejaci vratili na svoja vekovna ognjista, pa malo prasici, malo pilici, malo cvarci, rakija........milina jedna....... :-D

A kitu stavljam i neistomisljenicima i istomisljenicima, samo ako su dobre ribe :D :D :D
 
@ Registra.

A o tome da eventualno s tim novcem nešto počne da radi, naravno nije ni pomislio.

Najjace, je , kada je pre godinu dana bila emisija o nekoj fabrici , gde su radnici dobili po 5-6 hiljada evricha, za otpremninu............negde u istocnoj Srbiji.......

I SVI , ali SVI.......kupili polovne mercedese.........samo jedan otvorio muchenik neku birtiju, malu..........gde sada ovi sa mechkama, dolaze da piju na crtu, jer nemaju ni kinte, ni za pivo..................

Covek kuka, sto je bio glup , pa otvorio birtiju, umesto da je i on kupio mercedesa.....:)
 
Registra.:
Žao mi je, ali nigde na svetu ne postoji situacija da ideš na posao, ne radiš ništa, a neko te za to još i plaća. Stvarno mi je žao.
Ама, да су ишли на посао, још би и било...

Него, били на тзв "принудном".

Знам из прве руке. И гледала то годинама, чудом се чудила.

Једна моја пријатељица, радила је у њиховом представништву овде у БГД.

Додуше, то стварно није била плата довољна за живот, већ више "џепарац", доиста.

Али главна ствар је што су њима редовно - уплаћивали пензијско и здравствено, а зна се да у многим другим фирмама људи не могу да остваре пензију, јер није уплаћивано.

Ова моја пријатељица, наравно, што би рекли "није се бунила", што би - будимо искрени, ко би се бунио?

Али се у међувремену сасвим "прешалтовала" на неки други посао, приватно, хонорарно, и у њему доста ради, али и зарађује. (Мислим, и иначе је вредна, није ни случајно од нерадника, да се разумемо).

А сад, наравно, није међу овим "бунџијама".

Својевремено је код неких "главоња" (између осталих, код Влаховића), с којима се у неким приликама , кад оде до "Заставе", сусретала, управо - распитивала, докле мисле тако, и зар то није у ствари - лоше по државу. А они су само слегали раменима и правили се луди.
 
Znate kako izgleda kad kupujete novog Yuga (ili ti Koral In)???
lično iskustvo
Popust važi do 01.08.2007. u visini PDV-a
zovnemo ovlaštenog distributera, popust neće biti produžen, nema kapare, nema nikakvih pogodnosti, cela svota mora da "legne" do kraja radnog vremena 01.08.
tražimo teget, metalik, sa gasom, antenom, maglenkama.
PRODAVAC
nemoj teget, pusti teget...crveni ili trula višnja, kakav je Yugo ako nisu te dve boje...
šta će ti metalik, ogrebe ti ga neko, bolja je obična boja, jeftiniji 100E
gas, čuj gas...to ne može...ugradiće ga naš ovlašteni servis posle pređenih 1500km sa garancijom od godinu dana, ugradnja je 22000+PDV
antena i maglenke može
rok dostave 14 dana...ni dana duže. obećavate...ma ne brini!
15 dan; ej, otišla cela firma na kolektivan godišnji odmor, biće ovih dana
21. dan; ma vidiš sada ovi nešto štrajkuju (nema veze sa Zastavom automobili) a i naručili ste sa antenom
tako danas posluje naša bajna fabrika automobila....
i neko se čudi što niko neće da ih kupi.
 

Back
Top