DVD RW

gladiolica

Zainteresovan član
Poruka
282
Da li neko moze da mi objasni sta znaci kad na cd-u pise da je DVD + RW a sta kad pise DVD - RW ili oba u kombinaciji?
Koja je svrha ta dva znaka kod CD-ova?
 
Davno sam prestao da se cudim. Prosle nedelje izmedju ostalog je bio jedan post sad ne mogu da nadjem. Lik se cudio zasto dobija velik racun kad koristi dial-up, nije mu bilo jasno da se i to placa :) :) :) :) :) :)
 
na sajtu ne pise svrha + i - oznaka vec samo njihov istorijat i nesto malo teorije o tome kako rade diskovi i citaci.u svakom slucaju vec sam naucila sta znaci koja oznaka...
izvinjavam se ako vas je moja glupost zapanjila, i hvala na trudu da mi objasnite...
 
gladiolica:
Da li neko moze da mi objasni sta znaci kad na cd-u pise da je DVD + RW a sta kad pise DVD - RW ili oba u kombinaciji?
Koja je svrha ta dva znaka kod CD-ova?
Ako ovo mozes razumeti,onda imas odgovor na svoje pitanje :
-CD-ROM............................(Compact Disc Read-Only Memory).................................. -DVD-ROM..........................(Digital Versatile Disc ROM)............................................. -CD-RW Recorder................(CD-Rewriteable Recorder)............................................... -DVD-+RW DL Recorder.......(DVD-+RW Double Layer Recorder).................................. -Combo....................................................................................................................
Toliko od mene ;-)
 

Back
Top