Мишљења неких познатих личности о исламу

Spencer

Ističe se
Poruka
2.035
Џон Квинси Адамс, председник САД од 1825 до 1829:

"У седмом веку хришћанске ере лутајући Арапин, потекао из Хагарове лозе комбинујући моћи трансцедентног генија са неприродном енергијом фанатика и духом преваранта, прогласио се за гласника неба и донео је пустош и илузије великом делу земаљске кугле. Усвојивши од мојсијевског закона, доктрину једног, свемоћног Бога, са којом је нераскидиво повезао смелу неистину да је пророк и апостол. Усвојивши нова отрковења Исусова, веру и наду вечног живота и спасења, бацио их је у прашину и прилагодио је казне и награде своје религије задовољењу сексуалних страсти. Затровао је људску срећу на самом извору деградиравши жене и дозволивши многоженство ; и објавио је рат до истребљења целом човечанству као део своје религије. Суштина његове доктрине је пожуда и насиље, уздизање бруталног над духовним делом људске природе. Све док немилосрдна и окрутна доктрина овог лажног пророка буде налазила мотиве за акцију неће бити мира и добре воље међу људима. Рука Исмаилова ће бити против свих осталих људи и сви остали људи против њега.
....
Основа Курана је стални рат против свих који поричу да је Мухамед пророк од Бога послат. Верни пророков следбеник се може привремено повиновати стварности пораза: али наредба да се муслиманска вера шири мачем је увек ту да се извршава, кад год је то могуће.'
...
Како је основни принцип Мухамедове вере потчињавање других само се силом његове лажне доктрине могу раскринкати и и њихова моћ уништити.


Винстон Черчил :

Какву само одвратну судбину Мухамеданизам намењује својим поданицима! Осим фанатичне заслепљености, која је за човека опасна као хидрофобија за пса, усађује и страшљиву, фаталистичку апатију. Ефекти су очигледни у многим земљама, нерадништво, примитивна пољопривреда, спори методи трговине и несигурност имовине постоје свуда где следбеници Пророка живе и владају. Његов деградирани сензуализам лишава живот отмености и рафинираности, достојанства и светости. Чињеница да у мухамеданском закону мора припадати неком мушкарцу као његово апсолутно власништво, било као дете, жена или конкубина одлаже изумирање ропства све док исламска вера не престане да има утицај на људе.

Алексис де Токвил:

Дуго сам проучавао Куран и на основу тога могу само да закључим да је мало религија било тако смртоносно за људе као Мухамедова. Онолико колико ја видим, она је основни узрок декаденције толико видљиве данас у муслиманском свету и иако је мање апсурдна од старог политеизма, треба зазирати од њених друштвених и политичких тенденција и стога је сматрам декадентнијом од политеизма који јој је претходио.

Генерал Џорџ Патон:

Сигуран сам да су Мухамедова фаталистичка учења и деградација арапских жена основни узрок заустављеног развоја Арапа. Они су исти као и 700-те године, а ми смо се у међувремену развили.”

Бертран Расел:

"Бољшевизам комбинује Француску револуцију са уздизањем ислама. Маркс је учио да је комунизам судбински предодређен; овакав став ствара духовно стање слично ономе као код Мухамедових наследника. Бољшевизам, ако би га посматрали као религију, је сличнији мухамеданизму него хришћанству или будизму. Хришћанство и будизам су првенствено личне религије са мистичним доктринама. Мухамеданизам и бољшевизам су практичне, друштвене и недуховне, концентрисане на стварање овоземаљског царства".
 
Само наводим шта се говорило некада пре моралног релативизма који је захватио цивилизовани свет. Данас ко хорски не понавља да је ислам "религија мира" бива означен као "расиста", "фашиста", "ратни хушкач" и шта све не...
 
Бољшевизам комбинује Француску револуцију са уздизањем ислама. Маркс је учио да је комунизам судбински предодређен; овакав став ствара духовно стање слично ономе као код Мухамедових наследника. Бољшевизам, ако би га посматрали као религију, је сличнији мухамеданизму него хришћанству или будизму. Хришћанство и будизам су првенствено личне религије са мистичним доктринама. Мухамеданизам и бољшевизам су практичне, друштвене и недуховне, концентрисане на стварање овоземаљског царства

ovo nema veze sa mozgom
jos fali da su stavili jevreje i srbe u isti kos pa da naprave mix onoga sto im ne odgovara :)
 
Jeste, Boga ti...
Islam je zlo, a mi smo zlatni.
I to ko priča? Potomci onih koji su u ime Hrista istrebljavali narode, pa se naseljavali na "očišćene" teritorije...

Čovek je dobar ili zao. A kojoj veri pripada, to je manje bitno. Onaj musliman ko je iskreni vernik, mnogo je bolji čovek od nekog hrišćanina koji je samo deklarativno hrišćanin, a ne srcem.

Pitajte te iste Arape šta misle o hrišćanstvu, a oni će vam pričati kroz prizmu krstaških ratova, kolonizacije, današnjih pritisaka SAD na njih...
 
rdeki:
Jeste, Boga ti...
Islam je zlo, a mi smo zlatni.
I to ko priča? Potomci onih koji su u ime Hrista istrebljavali narode, pa se naseljavali na "očišćene" teritorije...

Čovek je dobar ili zao. A kojoj veri pripada, to je manje bitno. Onaj musliman ko je iskreni vernik, mnogo je bolji čovek od nekog hrišćanina koji je samo deklarativno hrišćanin, a ne srcem.

Pitajte te iste Arape šta misle o hrišćanstvu, a oni će vam pričati kroz prizmu krstaških ratova, kolonizacije, današnjih pritisaka SAD na njih...

Очигледно је да Куран, Суну и Хадите ниси прочитао...
 
Spencer:
Šta kažeš na ovaj deo:

4. Мојсијева, глава 31

1. Опет рече Господ Мојсију говорећи:

2. Освети синове Израиљеве на Мадијанима, па ћеш се онда прибрати к роду свом.

3. И Мојсије рече народу говорећи: Опремите између себе људе на војску да иду на Мадијане да учине освету Господњу на Мадијанима,

4. По хиљаду од племена, од сваког племена Израиљевог опремите на војску.

5. И дадоше од хиљада Израиљевих по хиљаду од сваког племена, дванаест хиљада опремише на војску.

6. И посла Мојсије по хиљаду од сваког племена на војску, и с њима Финеса, сина Елеазара свештеника, и у њега беху судови свети и трубе.

7. И завојштише на Мадијане, како заповеди Господ Мојсију, и побише све мушкиње.

8. Побише и цареве мадијанске, с другима које им побише, Евина и Рокома и Сура и Ура и Ровока, пет царева мадијанских, и Валама сина Веоровог убише мачем.

9. И заробише синови Израиљеви жене Мадијанке и децу њихову, и запленише сву стоку њихову, крупну и ситну, и све благо њихово.

10. А места њихова у којима живљаху и градове њихове све попалише огњем.

11. И све робље и сав плен, људе и стоку, узеше;

12. И поведоше к Мојсију и Елеазару свештенику и ка збору синова Израиљевих, и робље и остали плен и добит у логор на пољу моавском, које је на Јордану према Јерихону.

13. А Мојсије и Елеазар свештеник и сви кнезови од збора изиђоше им на сусрет из логора.

14. И Мојсије се разгневи на војводе, на хиљаднике и стотинаре, који се враћаху с војске;

15. И рече им Мојсије: А што остависте у животу све жене?

16. Та оне по речи Валамовој навратише синове Израиљеве да згреше Господу с Фегора, те дође она погибија на народ Господњи.

17. Зато сада побијте сву децу мушку, и све жене побијте, које су познале човека.

18. А девојке, које не познаше човека, оставите у животу.
 
Тај део описује конкретан догађај, у свом контексту. Насилне суре у Курану превазилазе временски и историјски оквир, оне су универзалне, тако сматрају све исламске теолошке школе. Поред тога, сматра се да је Мухамед узор који треба следити и опонашати га у свему чиме су и догађаји уско везани за Мухамеда постали универзално правило. Свето писмо и каснији теолози, било хришћански, било јудаистички, нигде не говоре да треба опонашати догађаје из Библије нити пророке.
 
Spencer:
Тај део описује конкретан догађај, у свом контексту. Насилне суре у Курану превазилазе временски и историјски оквир, оне су универзалне, тако сматрају све исламске теолошке школе. Поред тога, сматра се да је Мухамед узор који треба следити и опонашати га у свему чиме су и догађаји уско везани за Мухамеда постали универзално правило. Свето писмо и каснији теолози, било хришћански, било јудаистички, нигде не говоре да треба опонашати догађаје из Библије нити пророке.
U svakom slučaju, nasilja ima...
Postoji i stih u Bibliji koji kaže: "Veštici ne daj da živi.", a koji su koristili vekovima kasnije u lovu na veštice, u ime Hrista.

Hoću reći, ne možeš generalizovati. Svuda ima i ovakvih i onakvih. Lično, upoznao sam mnogo iskrenih vernika različitih veroispovesti, a zajedničko za sve je da su dobri ljudi.
S druge strane, upoznao sam one deklarativne vernike koji se busaju u grudi, koji hvale svoje a kude tuđe, ali su mnogo daleko od same suštine.

Današnji problem sa islamom vidim u poprilično ekstremnom otporu muslimana pritisku svetskog policajca broj 1, SAD.
 
M-Smiley:
mada ima istine u prve 3 stavke

mislim da je pravoslavlje neka zlatna sredina

nije zagubljena u proslosti kao Islam a nije ni komercijalizovana kao Katolicizam nije ni hard core kao budizam

dakle OKET

For goddess saken o čemu ti pričaš.Po čemu je to budizam HC?Ako neka religija ima malo umerenosti onda je to budizam.Inače prvobitni budizam je koncipiran kao životna filozofija.Postoje 2 osnovna pravca u budizmu i mnogo podpravaca.Ne znam da li si konkretnno mislio na zen budizam u Japanu?Ipak Japan je specifican jer je vekovima bio prilično zatvorena sredina tako da..

Što se tiče islama nemam pojma šta da kažem.Donekle se slažem sa rdekijem , ali kada pročitam neki članak tipa silovana žena osuđena na smrt zgrozim sei počinjem lagano da menjam mišljenje.Sve u svemu žena je nešto između objekta i ljudskog bića,tek mehanizam za radjanje.Ali kao što je rdeki rekao u svakom kukolju ima žita.Nadam se da nije sve tako crno.
 
rdeki:
U svakom slučaju, nasilja ima...
Postoji i stih u Bibliji koji kaže: "Veštici ne daj da živi.", a koji su koristili vekovima kasnije u lovu na veštice, u ime Hrista.

Hoću reći, ne možeš generalizovati. Svuda ima i ovakvih i onakvih. Lično, upoznao sam mnogo iskrenih vernika različitih veroispovesti, a zajedničko za sve je da su dobri ljudi.
S druge strane, upoznao sam one deklarativne vernike koji se busaju u grudi, koji hvale svoje a kude tuđe, ali su mnogo daleko od same suštine.

Današnji problem sa islamom vidim u poprilično ekstremnom otporu muslimana pritisku svetskog policajca broj 1, SAD.

Znas kako, ovo sto sam naveo je vrh ledenog brega. Mogu nasiroko da objasnim razlike izmedju Boga i Alaha, o tome kako se gleda u hriscanstvu i islamu na filozofske kategorije kao sto su, razum, sloboda izbora, sudbina kao i kako jedni gledaju na svoje svete knjige. Naravno da postoje muslimani koji su miroljubivi ljudi ali oni nisu takvi zbog onoga sto pise u Kuranu vec uprkos tome.

Ako ti neko pocne pricati o vrlinama islama pitaj ih nesto od sledeceg:

1) Da li je istina da Kuran 5:51 izricito zabranjuje muslimanima da budu prijatelji sa Jevrejima i hriscanima?

2) Da li je istina da Kuran 9:29 zahteva da se druge religije pokore i placaju danak?

3) Da li je Muhamed u jednoj od Bukarijevih hadita izjavio da mu je "Alah naredio da se bori protiv svih ljudi sve dok vera ne bude samo u Alaha i njegovog poslanika"?

4) Da li je istina da je kazna za onoga ko napusti islam i predje u drugu religiju smrt?

Toliko za pocetak. A ovaj idiotski racunar nece da promeni tastaturu pa zato koristim latinicu. :wink:
 
neka boginja:
For goddess saken o čemu ti pričaš.Po čemu je to budizam HC?Ako neka religija ima malo umerenosti onda je to budizam

ok znam da te je pogodilo
i meni se svidja sto budisti ne zele ni gore ni dole ni levo ni desno
njima je vrlina skromnost i to dosta potenciraju
ALI TO I DRUGE STVARI VISHE NEGO SHTO TREBA

mada nemam loshe misljenje o budizmu onako "iz prve ruke" ipak niti znam njegove vrste niti teritorije gde se "konzumira"

mislim da je ipak PRAVOSLAVLJE NAJ-COOL
 
Колико знам, свети рат против неверника, џихад, је само једно од три тумачења Курана.
И није ми јасно одакле толика фрка око ислама? Само погледајте колико је хришћанство ''чисто'' и ''чедно'', и шта су невине овце урадиле.
 

Back
Top