Nacionalizam i kriza identiteta

Jedna_mala_86

Obećava
Poruka
63
Radikalni Hrvati koji bi vešali Srbe,a otac im Srbin; Mađar velikosrpski nacionalista; Hrvat Šešelj na čelu srpskih ultranacionalista; Srpkinja u Nemačkoj koja simpatiše Hitlera....

Sve su to primeri koje sam viđala što u stvarnom životu,što na ovom forumu..
Kako objašnjavate to da ljudi iz kojih izbija najveća mržnja po pravilu nisu sigurni šta su i ko su? Da li potreba za prihvatanjem od sredine u kojoj se nalazi goni čoveka da se po nečemu istakne,pa makar i po zlu?
 
Jedna_mala_86:
Radikalni Hrvati koji bi vešali Srbe,a otac im Srbin; Mađar velikosrpski nacionalista; Hrvat Šešelj na čelu srpskih ultranacionalista; Srpkinja u Nemačkoj koja simpatiše Hitlera....

Sve su to primeri koje sam viđala što u stvarnom životu,što na ovom forumu..
Kako objašnjavate to da ljudi iz kojih izbija najveća mržnja po pravilu nisu sigurni šta su i ko su? Da li potreba za prihvatanjem od sredine u kojoj se nalazi goni čoveka da se po nečemu istakne,pa makar i po zlu?
Slazem se sa tobom...Ali nazovimo stvari pravim imenom!Nacionalizam predstavlja ljubav prema svojoj naciji...
Ovde je u pitanju sovinizam i nacizam...
 
upravo zato i izbija mrznja iz takvih likova.
velikom kolicinom agresije, govora, dela i nedela i ostalih gluposti ce maskirati sopstvenu nesigurnost u to sta su i kosu (a ne mislim samo na nacionalnu pripadnost)...cim se malo dublje zagrebe isplivavaju paranoje, kompleksi i ostale stvari koje se resavaju razgovorom sa psihijatrom...
 
Па овде је прво проблем што народ није порсвећен, тако да свака будала која дигне глас може да окупи масу.
Мало им жацне плитка осећања, демагогија и тако то...''Роди ми роди ми гомилу дебила....''
 
Rujevit:
Па овде је прво проблем што народ није порсвећен, тако да свака будала која дигне глас може да окупи масу.
Мало им жацне плитка осећања, демагогија и тако то...''Роди ми роди ми гомилу дебила....''

cudo da se molba cesto uslisava :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Rujevit:
Јбг, овде је добра клима, успева то код нас...плодно тле...само кад би могли да извозимо, то би било брука

imam jednog komsiju koji i nije bas "bistar" ali veoma dobra osoba, cak se i zna nasaliti na svoj racun. elem kada su primali kadete za policijsku skolu njega odbili [nije prosao test]. kada se vratio pita nas
-a sto ste me lagali?
- sta smo lagali- upita jedan od nas
-pa ko je od vas rekao da ako hoces da budes policajac trebas biti samo glup,- rece on
i mi naravno svi u smeh
 
Obersturmfuehrer:
znas zasto vriste?
zato sto je takva izjava, tj ono "najstariji narod i najstarija civilizacija" neopevana glupost.
Vidis to sto si ti nepismen to je tvoja stvar,meni neka dokumentuju da postoji starija civilizacija i narod ja cu da prihvatim,ja mogu da dokumentujem to sto kazem,a sto su i drugi nepismeni... pa neka se opismene. :lol:
 
drbob:
Vidis to sto si ti nepismen to je tvoja stvar,meni neka dokumentuju da postoji starija civilizacija i narod ja cu da prihvatim,ja mogu da dokumentujem to sto kazem,a sto su i drugi nepismeni... pa neka se opismene. :lol:

prvi koji mi padaju na pamet su Sumeri i Haldejci.
a dokumentuj da su srbi postojali 4000 g. pne....
deder....da vidimo te pismene dokaz :):)
 
Jedna_mala_86:
Radikalni Hrvati koji bi vešali Srbe,a otac im Srbin; Mađar velikosrpski nacionalista; Hrvat Šešelj na čelu srpskih ultranacionalista; Srpkinja u Nemačkoj koja simpatiše Hitlera....

Sve su to primeri koje sam viđala što u stvarnom životu,što na ovom forumu..
Kako objašnjavate to da ljudi iz kojih izbija najveća mržnja po pravilu nisu sigurni šta su i ko su? Da li potreba za prihvatanjem od sredine u kojoj se nalazi goni čoveka da se po nečemu istakne,pa makar i po zlu?

Sve su ti to majmuni .

Nema razlike medju ljudima ,kad nas napadnu vanzemaljci shvatice da su samo ljudi i nista vise od toga.

To je posledica kucnog vaspitanja ,ako te uce da mrzis jos dok si mali ... kao sto uce one Bin Ladenove fanatike NEMA ti pomoci . Ako pokusas sam/a shvatices da su razlike medju ljudima nikakve postoje samo ljudi dobri i losi i .
 

Back
Top