specijalni savjetnik Borut Grgic

ca-mu47

Primećen član
Banovan
Poruka
686
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=51262&Itemid=51
Kosovo će do decembra proglasiti nezavisnost!

Kosovska vlada je svjesna da je kriza u zemlji svakim danom sve veća, a da povjerenje u vladu pada, pa je i to jedan od razloga za odlučniji korak Prištine

Nakon što protekne 120 dana najnovijeg kruga pregovora o budućem statusu Kosova, parlament u Prištini će jednostrano proglasiti nezavisnost, najavio je u Ljubljani Borut Grgič, direktor Instituta za strateške studije i lični savjetnik kosovskog premijera Agima Čekua.

Kako je javila STA, politički analitičar i čovjek od posebnog povjerenja kosovskog premijera je istakao da kosovsko rukovodstvo gubi strpljenje i da će preuzeti inicijativu ukoliko međunarodna zajednica u pomenutom roku ne nađe rješenje.

Borut Grgič je ocijenio da su aktuelni razgovori na relaciji SAD-EU-Rusija s predstavnicima Srbije i Kosova “taktička igra diplomacije“ i vjerovatno posljednji pokušaj postizanja dogovora uoči konačne odluke o priznavanju nezavisnosti Kosova. Za razliku od Rusije koja je naklonjena Beogradu, u Evropi je prisutno tiho razumijevanje za kosovsku samostalnost, dok je SAD spreman na priznavanje jednostranog poteza Prištine u pravcu nezavisnosti, kaže Grgič. On upozorava da svako odugovlačenje rješenja statusa samo dodatno komplicira situaciju, jer u međuvremenu stižu stalno nove a neprihvatljive ideje o raspletu krize, kakva je recimo ona o podjeli Kosova.

Istovremeno, odr­žavanje postojećeg stanja voda je na mlin i srpskim i albanskim ekstremistima, što bi na kraju moglo dovesti do novog vala nasilja.

“Čistog rješenja, onog koje će biti prihvatljivo za obje strane, nema i neće ga ni biti, i što prije ta činjenica bude shvaćena, brže će problem biti riješen“, smatra Grgič, dodajući da razmišljanja sada treba više usmjeravati ka “ublažavanju posljedica zbog odugovlačenja i nečinjenja, jer pometnje će biti u svakom slučaju“. Po njemu, od velikog značaja je rješavanje ekonomskog pitanja, i to ne samo Kosova već kompletne regije, jer ukoliko na Kosovo dođe do neprilika, biće ugrožene privrede i Srbije i Makedonije i Albanije.

A do neprilika, i to oružane prirode će sasvim sigurno doći ukoliko Kosovo ne postane nezavisno, uvjeren je.

Grgič je pojasnio stav kosovskog rukovodstva kako pusto čekanje na međunarodnu zajednicu Kosovu samo po sebi sigurno neće donijeti samostalnost i da je stoga prisiljeno preuzeti korake kako bi se napokon izašlo iz pat-pozicije.

A što se tiče njegovog “pretpostavljenog“, kaže da je Čeku svjestan da je kriza na Kosovu svakim danom veća, a povjerenje u njegovu vladu sve manje, tako da je i to jedan od razloga koji ne dopušta oklijevanje, zapravo traži konkretne poteze.
 
donji citat trebaju neki procitati vise puta, sa odugovlacenjem, kratkorocno kosovo gubi vise, ali dugorocno srbija ce tek placati "kaznu" za ovakvo stanje

Čistog rješenja, onog koje će biti prihvatljivo za obje strane, nema i neće ga ni biti, i što prije ta činjenica bude shvaćena, brže će problem biti riješen“, smatra Grgič
 
ca-mu47:
nije!

ti i neznas gdje je Cazin.

da ti pomognem,

nalazi se u sjeverozapadnom dijelu Bosne,i

skoro da ima status Islamska Republika cazinska Krajina.

Ja sam student elektrotehnike
Volim sve što vole mladi
Želja mi je da razvijam nove tehnologije u sferi bežičnih telekomunikacija

Ne želim da znam ništa o ljudima koji žele da žive u sredjem veku
u sultanatima, džamahirijama, kalifatima......
Štaviše strah me je od njih....
Eto priznao sam.

A tebi bi preporučio da se upoznaš sa ličnošću Kemala Ataturka
 
Dikan:
Ja sam student elektrotehnike
Volim sve što vole mladi
Želja mi je da razvijam nove tehnologije u sferi bežičnih telekomunikacija

Ne želim da znam ništa o ljudima koji žele da žive u sredjem veku
u sultanatima, džamahirijama, kalifatima......
Štaviše strah me je od njih....
Eto priznao sam.

A tebi bi preporučio da se upoznaš sa ličnošću Kemala Ataturka
citao sam nesto o njemu,Djikane.
 
Dikan:
Ja sam student elektrotehnike
Volim sve što vole mladi
Želja mi je da razvijam nove tehnologije u sferi bežičnih telekomunikacija

Ne želim da znam ništa o ljudima koji žele da žive u sredjem veku
u sultanatima, džamahirijama, kalifatima......
Štaviše strah me je od njih....
Eto priznao sam.

A tebi bi preporučio da se upoznaš sa ličnošću Kemala Ataturka

Laze...jedina njegova zelja je da postane Brazilac... :grin:
 
Jedna_mala_86:
Misliš da je građane Srbije toliko briga za Kosovo koliko ih u to ubeđuju oni koji od kosovskog problema žive?


n as je briga za kosovo i spremni smo za njega da ratujemo, ginemo, krvarimo a ti si srpska izdajica.

kako bese ona kletva cara lazara

"Ko je Srbin i srpskoga roda,
i od srpske krvi i kolena,
a ne došo na boj na Kosovo,
od ruke mu ništa ne rodilo:
rujno vino ni šenica bela!
Ne imao poljskog berićeta,
ni u domu od srca poroda!
Rđom kapo dok mu je kolena!"


DABOGDA i tebe ova kletva cara Lazara da snadje!
 

Back
Top