1 ruter, 3 PC-a, 1 internet konekcija necu da svi imaju internet aj pomozite ima slik

N175

Zainteresovan član
Poruka
118
Kupio sam ruter i na ruter sam prikacio 2 PC-a i radi internet bez problema. Ali kada na jedan od ta dva PC-a prikljucim jos jedan PC (na LAN karticu) nemam vise interneta na tom kompjuteru. Prikazuje mi status na obe LAN kartice (jedna je prikljucena na ruter, druga na PC) da je konektovan ali interneta nema i kada iskljucim taj PC iz mog PC-a i ostane mi samo ruter prikljucen imam internet. Valjda Windows XP ne moze da vidi na kojoj konekciji je internet ili ne znam sta. Dali mi mozete pomoci da resim ovaj problem?

Za jednostavnije objasnjenje pogledati sliku. :D

2000960865415631296_rs.jpg
 
dvr:
Da probamo ovako,a ti imaš sve....kablovski modem (KM) ruter (R) ili nešto drugo što će raditi NAT (mašina koja se ne gasi) i ako imaš više od dve(kao što je tvoj slučaj,tri) mašine switch (SW) ili hub(H)
Šema povezivanja:
Internet - KM - R - SW ili H - Mašina 1,2,3...
Druga šema:
Internet - KM - NAT - SW ili H - Mašina 1,2,3...

Kako je modem povezan sa mašinom USB ili UTP?

Hocu da "PC 1" i "PC 3" budu povezani ali da "PC 3" nema internet. Modem je povezan preko UTP-a. Ja kad ukljucim UTP kabel koji sprovodi internet ja imam internet, ali kad ukljucim drugi UTP kabel koji me povezuje sa "PC 3" nemam vise interneta. Neznam zasto windows nece da prepozna na kojem LAN-u je internet. E sad kad sherujem internet konekciju onda ima interneta ali kad unsherujem interneta opet nema.

dvr:
I da još ovo me interesuje,taj treći PC ne vidi modem kada pinguješ default gateway ili vidi?
i jesi li lepo dodelio adrese?

Neznam.
Lepo sam dodelio IP adrese.
 

Back
Top