Koja gimnazija je laksa???

Koja je gimnazija laksa?

  • Sveti Sava

  • Sportska Gimnazija

  • XIV Gimnazija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
AnaBg:):
Od kada se gimnazije dele na lakse i teze...Ima samo onih kojih je lakse ili teze upisati,ali na kraju 4 godine u svedocanstvu ce ti za obrazovani profil biti prazno emsto bilo koju da zavrsis....
Ne zavrshava se shkola zbog svedochanstva, vetj zbog znanja koje tjesh da dobijesh u toj shkoli... A po tome se itekako razlikuju. Samo shto je podela na lake i teshke apsurdna...
 
AnaBg:):
Ne gresim...Necu opet da se raspravljam...Gimnazija prosirena osnovna skola...Daleko vise od tebe zna neko ko zavrsi medicinsku nego ti...I kaa zavrsisis srednju...ma ne bitno necu da se svadjam,shatices kad-tad
Uh...
Gimnazija nema veze sa osnovnom shkolom. U struchnoj shkli ti uchish najvishe, 90% onoga shto ti je preokupacija, odnosno profil, a ostali predmeti su na nekom niskom nivou.
U gimnaziji uchish u proseku 15 predmeta konstantno, na najvishem nivou, i takoretji, struchan si u odredjenom opsegu za te stvari. I na kraju se opredelish za neki fakultet, zato shto je to imperativ posle gimnazije, i sagradish potpuno obrazovanje. Zbog toga su ljudi sa gimnazijama i fakultetom ''obrazovaniji' i ''na vishem nivou''...

Osim toga, osoba koja posle struchne zavrshi fakultet je struchna samo za taj profil, a ne zna neke opshte stvari, nema bogatu opshtu kulturu, a kamo li neshto vishe, shto se u gimnaziji, veruj mi, dobija.

Tako da je apsolutno pogreshno retji da je zavrshiti gimnaziju i fakultet loshije, odnosno da se iz svega izvuche manje znanja nego od osobe koja je zavrshila samo srednju struchnu, ili, svejedno, struchnu sa fakultetom...
 
E ajde gledano u Srbiji,jeste da ti treba veza za sve,ali si sa gimn NIKO I NISTA i MORAS da studiras...Nisi si nista sa gimnazijom dok sa srednjom jesi...Nije bitan broj predmeta,vec sadrzina...Za kulturu iskreno te niko nece pitati kada budes trazio posao...

Ja samo kazem da sa zavrsenom gimnazijom si NIKO I NISTA...i to ponavljam 2000X...Ne mesajte predmete,profil,svedocanstva niti bilo sta drugo...Sa zavrsenom gimnazijom NE MOZES NISTA...Ja se secam da je moja sestra ucila iz mojih knjiga za 7.razred...i ja da sam imala 17000 bodova ne bih upisala gimnaiju..jer samo roditelji-pomdarci misle da si sa gimn Bog...
 
AnaBg:):
E ajde gledano u Srbiji,jeste da ti treba veza za sve,ali si sa gimn NIKO I NISTA i MORAS da studiras...Nisi si nista sa gimnazijom dok sa srednjom jesi...Nije bitan broj predmeta,vec sadrzina...Za kulturu iskreno te niko nece pitati kada budes trazio posao...

Ja samo kazem da sa zavrsenom gimnazijom si NIKO I NISTA...i to ponavljam 2000X...Ne mesajte predmete,profil,svedocanstva niti bilo sta drugo...Sa zavrsenom gimnazijom NE MOZES NISTA...Ja se secam da je moja sestra ucila iz mojih knjiga za 7.razred...i ja da sam imala 17000 bodova ne bih upisala gimnaiju..jer samo roditelji-pomdarci misle da si sa gimn Bog...
Pa koji kreten upisuje gimnaziju a da sigurno netje da studira? Ja da sam upisao i neku struchnu, studirao bih sigurno...
I jeste da njih za posao nije bitno da li imash opshtu kulturu, ali meni jeste, kao i poslodavcima u inostranstvu. A osim toga, u gimnaziji nauchim rad na komjuteru bolje nego u bilo kojoj drugoj shkoli, jezike takodje...
 
Za jezike i kompjutere postoje i kursevi...A neko upise gimn i nema novca za fax???

Ja sam samo rekla ne zanima mene sta ce ko posle srednje ili gimn,samo znam da onog trenutka kada zavrsis gimn-si niko i nista i ne mozes nista da radis,a sa strucnom mozes...Ja normalno da cu da studiram,i ti bilo ko...to me ne zanima...pricam o onome KADA SE ZAVRSI...
 
AnaBg:):
Za jezike i kompjutere postoje i kursevi...A neko upise gimn i nema novca za fax???

Ja sam samo rekla ne zanima mene sta ce ko posle srednje ili gimn,samo znam da onog trenutka kada zavrsis gimn-si niko i nista i ne mozes nista da radis,a sa strucnom mozes...Ja normalno da cu da studiram,i ti bilo ko...to me ne zanima...pricam o onome KADA SE ZAVRSI...
Ok, ali znaj da neki od nas ciljaju daleko vishe od zavrshene srednje shkole...
 
Opet ista prepirka.... Sa zavrsenom gimnazijom si niko i nista,slazem se, ali ne moras da zavrsis fakultet,mozes i koju god hoces visu skolu.Ali vise od 50% upisanih gimnazijalaca zna da treba da ide na fax i spremni su na to.Ko jos upisuje gimnaziju a da ne zna da je posle nje nastavak učenja,studiranja obavezan?Ma,nije obavezan,lazem...Ne moras ti da upises nista posle gimnazije ali sanse da nadjes iole dobar i vredan posao se mnoogo smanjuje.Čak sam ja mislila da zavrsim visu turisticku zajedno sa jednom drugaricom,ali se predomisljam....
 
AnaBg:):
Ja ciljam na vise...ali ne govorim o tome...rekoh NE ZANIMA ME sta ces posle...samo pitam STA SI SA ZAVRSENOM GIMN?
Pa sada bi ti da budesh selektivna i teoretna, a to tako u zhivotu ne ide.
jesi neko i neshto sa gimnazijom, ali sa umanjenim shansama. Opet zavisi shta zhelish i kakav si mozak.
Mozhesh da otvorish svoju firmu, i radish neki opsao za koji si u gimnaziji mogao da se poduchish i postignesh neshto... Ponavljam, sve zavisi od persone.
 

Back
Top