Sveti Sava??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je nekadasnja III gimnazija... (Sada je nekadasnja VIII postala III) Once upon a time bila je uzasno stroga, ali to je stvarno bilo once upon a time... A onda je sve prekrio snjeg... Totalno bez veze gimnazija... U odnosu na ono sto je bila...
 
Ja sam ove godine zavrshila Savu.. te 4 godine su najlepshi period mog zivota i ne bih ih menjala ni za shta.
Ima i lakih i teshkih profesora, kao i u svakoj shkoli, od nekih se stvarno dobija odlichno znanje, dok kod drugih ne morash ni da idesh na chasove...al Sava se po tome ne razlikuje ni od koje druge gimnazije, i kao i u svakoj zavisi ko ti zapadne...
drushtvo je takodje raznovrsno.
shto se tiche jachine shkole, stvarno ne mogu da komentarishem, meni je najjacha :p
ako se gleda moje odeljenje, od 30ak ljudi chini mi se da je nas 10ak otishlo na privatne fakultete, ostatak je upisao drzavne, niko ne pauzira godinu, niko nije pao prijemni.
Volim Savu.
 
šta je ovo??? niko se ne javlja..... :? ova gimnazija je baš toliko bzvz :-( ili svi moraju da štrebaju, pa ne stignu da se jave? :shock: užas. :shock: :-?
 
ne znam..necu da sudim..ali mi je gomila ljudi rekla da je zaobidjem u sirokom luku....ali opet sigurno nisu svi isti...to su bar po mojoj nekoj logici prazne price...realno-u svakoj skoli ima narkomana ali i normalnih ljudi...
 
Pre jedno 6 godina [mislim da je 6, nisam sigurna] su se dvoje iz Save ubili... e sad, ljudi su za to krivili i sektu, i narkomaniju, i josh dosta toga... i tada je shkola bila na loshem glasu, stvarno se raspadala, na chasove ljudi nisu uopshte ishli...ali promenili su se i direktorka, i osoblje, i situacija je stvarno drugachija.
A shto se tiche narkomana, ima ih koliko i u svakoj drugoj gimnaziji...svojim ochima sam videla naduvane&pijane ljude [za vreme nastave] u prvoj beogradskoj gimnaziji,a ona vazi za elitnu shkolu. Samo shto Savu bije losh glas od ranije.
<3
 
Slucajno naleteh na ovu temu, pa sam se ulogovao samo da bih novim generacijama rekao koju rec vise o gimnaziji Sveti Sava.
Ovu gimnaziju sam zavrsio pre 4 godine, a sada sam apsolvent - sto znaci da sam sve ispite polozio u predvidjenom roku. Ovo ne pisem da bih se hvalio, vec zato sto mi je muka od te hajke na ovu gimnaziju, koja je po kvalitetu i vise nego dobra. Vecina ljudi iz ove gimnazije upisuje drzavne fakultete i zavrsava ih u roku i svi su ponosni na znanje koje su iz nje poneli. Bar je takav slucaj sa mojom generacijom, a realno bilo je i boljih od nas. Pritom socijalni zivot mije bio ugrozen nikome od nas, svi smo normalno ziveli i nismo morali da se odreknemo svih zivotnih zadovoljstava da bi imali neki normalni uspeh : ) E sad, za sve petice treba bas dosta truda...
Definitivno je sigurno da su zuti mediji kreirali takvu sliku ove gimnazije, a sve zarad vecih tiraza. Nisam siguran da li je cak i 10% tih stvari bilo istinito! Stoji da je dvoje ljudi izvrsilo samoubistvo, ali to nije iamlo apsolutno nikakve veze sa ovom skolom, to se moglo desiti bilo gde. Ali o njima ne bih, stvarno je degutantno reci vise i jednu rec o tom slucaju/slucajevima.
posle toga je popularnost ove gimnazije naglo opala, cak su se i profesori zalili da ucenici, dakle prva generacija upisana posle tih desavanja, u globalu nije bila ni prineti prethodnim generacijama. Medjutim, od nekih mladjih ljudi sam cuo da je sada i sto se ucenika tice situacija mnogo bolja i da interesovanje za ovu gimnaziju ponovo raste.
Sto se strukture profesora tice, kao i u svakoj skoli ima onih koji su manje i onih koji su vise zahtevni, a korumpirani profesori su otpusteni jos pre 5 - 6 godina, tako da nikog vise iz te garniture tamo nema.
Svakom buducem srednjoskolcu bih od srca preporucio ovu gimnaziju, pogotovo prirodni smer, jer je ekipa profesora stvarno izuzetno jaka, a to je dobar preduslov za dobar prolaz na fakultetima. Ne kazem ni da je drustveni smer los, imao sam i profesore engleskog, srpskog, francuskog, filozofije, psihologije i ostalih predmeta koji su zaista izuzetno dobri.
U Beogradu je na glasu Treca beogradska gimnazija, za koju ja ne bih imao mnogo toga lepog da kazem, s obzirom da poznajem ljude koji su je zavrsili i koji nisu bas toliko "naoruzani" znanjem kao sto se prica. Ona jeste na lepom mestu i ima lepsu zgradu od ostalih gimnazija, ali definitivno nije sve u tome. Jedini predmeti u kojima imaju bolje znanje od ostalih beogradskih gimnazijalaca, moram priznati, su likovno i muzicko.
Pored "Save", preporucio bih Desetu gimnaziju i eventualno Prvu i Petu, a sve ovo pricam na osnovu znanja i mjisljenja ljudi koje poznajem, a koji su bili djaci ovih gimnazija.
Koliko se secam, u moje vreme je u " Savi " negde krajem maja ili pocetkom juna bio organizovan prijem buducih ucenika, koji su tom prilikom mogli da saznaju nesto vise o skoli. Mislim da su tu praksu nastavili, ali u svakom slucaju je bolje da se o tome malo vise informisete na sajtu gimnazije, ciju adresu nazalost ne znam.
Bilo bi mi drago ako sam pomogao buducim gimnazijalcima u izboru one najbolje za njih.
Puno srece i upisite " Savu ", necete se pokajati, samo ne slusajte glasine.

Pozz,
Nikola
 
Mislim da narkomanija i samoubistva nemaju,ama bas nikakve veze sa ovom skolom...Niti laki i teski profesori,niti da postoje lake i teske gimnazije,ako ucis sve ti je lako,nego smo mi lenji pa mlatimo tesko i lako,ustvari mislimo treba da se uci i ne treba...Sve za visi od NAS,a ne od skole...
 
citajuci ovu temu sva sam se najezila.zavrsila sam prvu godinu u sv. savi i mogu vam reci da bolju gimnaziju nisam mogla da izaberem.kao 1.profesori su mi maximalno korektni,moras da ucis,ali nikad nece da te zajebu za ocenu.drustvo je super,sto se tice narkomana,toga ima u svakoj skoli,ovu skolu uglavnom upisuju deca iz centra,iz osnovnih kralj petar,vuk,drinka...itd...preporucila bih svima ovu skolu,kao i petu i prvu...u trecoj gimn. se nista ne radi a u 6 se ljudi razvaljuju od ucenja da to nije zdravo.ljubim
 
Ja sam pre koji dan bila u trecoj (za koju prichaju da idu burzuji) i ona je nije lepa,swe su one ruzne:P

Pa da,ni Treca nije bog zna sta..Cetvrta na Dedinju je jedna od lepsih.. :D
A da idu burzuji,pa veruj mi,to jeste istina... Uglavnom su u toj skoli mnogi ubaceni preko veze...imam par poznanica koje su se tako upisale tamo...skola je neverovatno laka...mislim pazi kad u odeljenju ima njih 20 odlicnih... :eek: a u ZG,Petoj i ostalima,neces nigde naci vise od troje-cetvoro odlicnih po odeljenju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top