15 000 eura

Limun i sargarepa

Početnik
Poruka
46
Takodje se dele krediti do 15 000 eura, a lica do 25 godina koja su na evidecniji nezaposlenih, mogu da garantuju cini mi se opremom koju kupuju. Znaci kupite par masina i ako vam ne uspe posao samo vratite masine drzavi , nemate gubitak nikakav, koliko sam ja razumeo. Sada ja pitam forumase , sta misle usta je najbolje uloziti taj novac, i u koju opremu za pocinjanje posla ?
 
sve je to lutrija kod nas u srbiji sa tim kreditima ,pa bih ti ja preporucio da malo vise razmislis jer kada potpises onda je kraj .znam puno ljudi koji su krenuli na tu foru preko biroa otvaranje kafica stolarskih radnji pvc stolarije ali rezultata nema a drzava trazi svoju porez a za kredit dati nepricam.poslovica kaze 3 puta meri jednom seci pa zato ti malo razmisli jer je ovo srbija brale moj........
 
Limun i sargarepa:
Takodje se dele krediti do 15 000 eura, a lica do 25 godina koja su na evidecniji nezaposlenih, mogu da garantuju cini mi se opremom koju kupuju. Znaci kupite par masina i ako vam ne uspe posao samo vratite masine drzavi , nemate gubitak nikakav, koliko sam ja razumeo. Sada ja pitam forumase , sta misle usta je najbolje uloziti taj novac, i u koju opremu za pocinjanje posla ?


Osnovno pravilo kreditnog ulaganja je: neka vam strucnjak realno proceni iznos potrebnih ulaganja, i uvecajte to za 20 %.
I ako NE posedujete 2/3 (t.j. oko 70 %) sopstvenih sredstava, ODUSTANITE od posla (kredita).
Smete se kreditno zaduziti samo u visini 1/3 (30%) od neophodne investicije, i to ako ste JAKO SIGURNI u isplativost projekta.
Sve drugo vodi u siguran bankrot, jer se ne moze odplatiti.
 
čemu takav pesimizam:roll:
slažem se jedino da ovi, konkretni, krediti nisu za svakog. Onaj ko nije siguran u svoj projekat, ko nema jaku želju i volju da uspe, ko nije spreman da dobro zapne, ne treba ni da razmišlja o kreditu.
Država pojednicu (mladjem od 25god) pruža šansu kakva se nije ovde pružala decenijama.
Ne zaboravite da 99% velikih kompanija razvija i širi posao na osnovu kredita, dokapitalizacija i slično, tako da ne podržavam tezu da ko nema pokriveno 2/3 ne treba ni da se upušta.
 
DellBoy-011:
čemu takav pesimizam:roll:
slažem se jedino da ovi, konkretni, krediti nisu za svakog. Onaj ko nije siguran u svoj projekat, ko nema jaku želju i volju da uspe, ko nije spreman da dobro zapne, ne treba ni da razmišlja o kreditu.
Država pojednicu (mladjem od 25god) pruža šansu kakva se nije ovde pružala decenijama.
Ne zaboravite da 99% velikih kompanija razvija i širi posao na osnovu kredita, dokapitalizacija i slično, tako da ne podržavam tezu da ko nema pokriveno 2/3 ne treba ni da se upušta.


Ovu tezu nisam postavio ja, vec upravo ekonomisti koji vode velike svetske kompanije (pogledati malo udzbenike ekonomije).
Sada, druga je stvar, ako u konkretnom slucaju drzava daje kredite, a nece bas biti stroga pri naplati anuiteta. Ali to vec nije ekonomska kategorija, nego razvojno-politicka. I slazem se da je treba iskoristiti.
Jer malo je kredita koji za garanciju imaju rucnu zalogu na pokretnostima kupljenim za taj isti kredit.
 

Back
Top