Njegove "odusevljene" koleginice

verbena27

Obećava
Poruka
97
Iskreno, morala sam da cujem jos necije misljenje, jer me ovo muci danima, a ne znam kako da se postavim.
Naime, moj muz ima 36 godina (izgleda mladje), ja 32 ( i ja izgledam mladje), bitno zbog dalje price, mozda je to razlog?! On je u principu zatvorena osoba, da bi sa nekim postao blizak mora da prodje neko vreme, prijatelja dugogodisnjih i nema, vise kao neke poznanike. Doduse, koji se uvek bog zna kako obraduju, kad ga sretnu. E, pa tu , ustvari nastaje i moj problem.Znaci, takav kakav je, logicno bi bilo da nije nesto posebno blizak sa ljudima sa kojim radi ili putem posla upoznaje.
A desava se sledece: npr. svratimo u prodavnicu, on naleti na neku ribu koja se bog zna kako obraduje kad ga vidi, mislim razgovor,sve regularno: cao, kako si, otkud ti ovde, kako je taj i taj, jel ste zavrsili onaj posao itd. Ali, meni deluje kao da je riba malo previse obradovana, nego sto bi bilo normalno. Onda, na poslu im se cesto menjaju u nekom sektoru (kojem i on pripada) neke nazovi pomocne radnice, uglavnom klinke od 20-tak godina.Posle nekog vremena, onako iz price, provalim da je on prilicno dobar sa njima. Npr. one mu donose kafu (iako imaju zenu za to i sl.). Napominjem i to da su to uglavnom neugledne ribe, debele, ima dosta izbeglica,vecina je iz nekih okolnih sela, jer gazda voli da zaposljava takve, da bi dobio poreske olaksice.( ne mislim nista lose, samo iznosim cinjenice) Znaci, nista ono super riba i sl. da bih se ja osetila ugrozenom u tom smislu. Ja inace, dobro izgledam i znam da su mu neki ljudi sa posla rekli: kako je uopste uspeo da me nagovori da se udam za njega. Mislim, nije on ruzan, daleko od toga, ali nije Bred Pit. Onako, prosecan muskarac. Nije ni ultra bogat, pa da to bude razlog. A kad me te koleginice vide, uvek se iznenade i kao bas ti je lepa zena.( ne znam sta ocekuju) A jednom mi je jedna koja se stalno uvaljivala da je poveze(od cega sam isto piz..la), jer se ponasala kao da je to obavezno, isto kad smo je slucajno sreli, rekla, najzad da upoznam tu zenu o kojoj on stalno prica?!
Jednom sam ga zvala na posao (zovem na mobilni, ali je bio prazan) i trazim ga. Kaze riba(jedna od tih klinki) a ko ga trazi, ja kazem supruga, ona a evo odmah. I doda mu slusalicu, ja prvo mislila pita jer nije tu, pa da prenese poruku, a onda shvatim da je tu pored. Ja pitam sta me ova ispituje, sta nju briga ko je, a on mi kaze, pa rekao sam joj vec kad je zvao neki covek da ne pita,jer se to nje ne tice, ali valjda je htela da cuje koje me to zensko trazi, jer zna da ti zoves na mobilni,pa valjda da bi mogla da tracari?!
Onda, npr. poslovno saradjuje sa mojim drugom koji ima dizajn studio. Tu takodje rade neke klinke, neke duze, neke krace i jednom prilikom sam i ja nesto isla sa njim i vidim da je on sa njima u fazonu cao, cao,bog zna kako, opet njihovo odusevljenje kad je naisao, sto je po meni opet malo preterano. Jednom sam ga i napala kad smo sreli tako jednu punu odusevljenja, a on je bio u fazonu, pa sa njenim gazdom poslovno saradjujem, znamo se, kako da joj se ne javim, ako gazda ima klijenta cekam u cekaonici gde ona sedi i ljubazna je, nudi mi kafu, sok. I ja se naravno, osetim ko budala, kao pa sve je to normalno, ali opet nekako mi nije.
Ili, u pocetku smo ziveli u iznajmljenom stanu. Vrata do nas neki stariji ljudi, vremenom provalim da imaju cerku i sina. Cerka, mozda 2-3 godine mladja. Vidim je povremeno i na dobar dan smo. Jednom nestane nesto vode, zvoni neko, otvori moj muz (tada decko) isto sve regularno, pita ona: jao, jel vi imate vode, on: nemamo bla, bla... Posle toga, svaki put kad nas riba sretne u fazonu je javlja se njemu kao: cao, cao, gde si, kako si i sl.
Zaista mi nije jasno o cemu se tu radi?
Nemojte pogresno da me razumete, znam da nije sklon flertu, nisam u strahu da me vara i sl. ali mi nekako smeta to odusevljenje tih riba kad ga negde sretnu. On jeste dobar i ljubazan sa svima, moje tetke ga obozavaju, a svi prijatelji mi govore kako je dobar i lud za mnom. I ok, jeste, ali ovo mi smeta, a ne bih da pravim dramu, jer i sama sebi zvucim smesno sa npr. zahtevom nemoj da se javljas koleginici sa posla ljubazno. Ali, nadam se da me razumete na sta ja mislim.Nije mi jasno sta je tim ribama, da li to sto izgleda mladje, pa ga dozivljavaju kao da im je slican po godinama ili sta? Stvarno ne znam, jel imate vi neko misljenje? Mislim, jel ja preterujem ili sta?
 
A shta tebi konkretno smeta?
To shto se on dopada ljudima ili shto se dopada ljudima vishe od tebe?
I jel isto i sa zenama i mushkarcima..missim to"jaooo de si bla,bla,bla..."ili samo sa zenama?
Mozda je jednostavno simpatichan lik,dobrodushan pa tako ljudi reaguju na njega.
 
verbena,
preteruješ.
znam. to što je on kako kažeš prosečan muškarac,
mu ne uskraćuje da je ulta šarmantan i da ga ljudi vole, jer fakat je da ga svi vole.
a to je verovatno zato što je u ovoj gomili prostaka i dzibera jedno,
čisto, lepo vaspitano čeljade, koje tim ženicama sa posla, kada mu donesu kafu
kaže i hvala:p
ne zaboravi, da se u kolektivima, inače kolege maze i paze, to je od uvek tako.
sve kućne navike prenose žene i u kancelariju...
u ostalom pa šta ako se lože na njega?
on je ipak samo tvoj i samo o tebi priča.
sve ovo kažem jer imam isti slučaj u kući;)
kažu mi da kad on uđe u tu i tu firmu da se takmiče koja će da ga ugosti.
i mlade i matore, i debele i ružne;)
jer je ljubazan, jer im uvek da željeni kompliment. takav je.
mi na promocijama u radnjama uvek dobijemo dva poklona,
i to sve zbog njegovog šarma. a sve vreme mene drži za ruku, ili nosi neko od dece;)
lepa reč gvozdena vrata otvara. ja na njega ne mogu da se ljutim, zna čovek da me obradi.
uživaj i budi zadovoljna što je tvoj:)
 
Preterujes. Sve su ti rekle pajamaca i gazdarica.
Sta li bi se tek desilo da na njega tako reaguje neke komsinice ili koleginice koje su lepse od tebe?
Kako ces tek reagovati kad budes bila trudna i kad budete imali decu?
Uzivaj u braku, muz ti je sarmantan ume da se postavi, ljudi na njega lepo reaguju i cini mi se da je to sve.
Razumem ja kao muskarac da tebe takva reagovanja malo plase, ali iz onoga sto si napisala, deluje da za to nema ozbiljnog razloga.
 
Procitah ceo tvoj post ali ne mogu isto toliko da kuckam pa cu da skratim.. Ocigledno volis svoga supruga ali...Preterujes,zvucis smesno,posesivna si i ljubomorna.Posebno sto nisi u prvom planu...Pokusaj da se oslobodis toga ili bar ublazis to kod sebe.I jos nesto..Lepota nije samo u fizickom izgledu vec i u onome sto smo mi sami....Ocigledno je da je tvoj suprug tu lepsi od tebe..
 
Da li si ti radila u nekom kolektivu ili u kancelariji?
Recimo, u mojoj kancelariji radi 6 ljudi + šefica.
Raspon godišta je od 1950 do 1977.
Nekako smo se zbližili i atmosfera je u kao kod kuće.
Neko kad bi gledao sa strane bila bi mu sumnjiva takva bliskost, mislim kad bi čuo o čemu sve pričamo i sl.
Ovde provodimo 8 sati dnevno (više nego što provedem sa detetom li suprugom).
 
Navikla si da smatras da si ti zvezda, a on srecan sto si ga (tako prosecnog ;)) bas ti (lepotica) udostojila svoje ljubavi. U medjuvremenu se ispostavlja da on nije bas tako beznacajan pa ti je malo poljuljano samopouzdanje. Opusti se i uzivaj, covek je ok, i malo vise ceno sto ga imas.

btw, mnogi kojima se skrece paznja da treba da budu srecni sto su nasli takvog lepotana/lepoticu imaju dodatni motiv da se potrude da i oni budu zavodljivi. Rezultat-izazovu velike simpatije svojim ponasanjem.
 
... jedva pročitah sve. Al' nisam sigurna kakav, zapravo, odgovor očekuješ...
'Ajd čisto da se razlikujem od predhodnih- ja mislim da tu ima nešto.Bila si bolja riba al' znaš ono- muškarci što stariji- bolje izgledaju, znaju kako da i sa malo reči obore klinke( s nogu, mislim),i kad to jednom provale onda ide...
Al' s druge strane, malo flerta ( iako ga ti ne percipiraš ) nikome nije škodilo pa neće ni tvom mužu.Dok ostane na tome. E, sad ti gledaj kako da ostane! Eee, sad tu treba biti riba!!!
Želim ti puno umešnosti!!!
 
Pa sta ako zvucis smesno?Nije nista strasno;)
Jeste, lepo su ti rekle Pajamaca i drugari:) da je to normalno da ti muz sarmira koleginice.
Mislim da treba da porazgovaras sa njim i kazes mu da manje flertuje, tj. lepo da se dogovorite.
I moj momak ja sarmantan, daje komplimente koleginicama, ali se zna granica. Nikad nemam povod da budem ljubomorna.
A ako svoju ljubomoru i nesigurnost pokazes, samo ces pogorsati situaciju.
Zato prvo sa sobom moras da dodjes u harmoniju i da rascistis svoja osecanja. a najteze je oslusnuti sapat svoje duse:)
 
evo i ja malo da se razlikujem od drugih odgovora :)
muz ti je gay, ama ko je jos video da se zene tako otvoreno raduju kad sretnu nekog muskarca, a da se loze na njega??? verovatno im na poslu daje savete oko frizure, oblacenja, a dobar savet takve vrste se pamti!
potpuno je bezveze kad na temi svi vec napisu ono sto bi i sam :)
 
Hahaha, umrla sam od smeha dok sam citala tvoj post. Isto tako sa mojim muzem, svi ga obozavaju. I meni bilo cudno na pocetku :) sad sam se vec navikla. A najvise se na njega lepe male, buckaste i sisate - tacno suprotnost mene. Sad vec kad vidim nekvu takvu, odma znad da ce da "usvoji" mog muza... Stoposto se pitaju "sta on radi s onom nadzak-babom, takav divan covek" :lol: :lol:
 
Tvoj muž u kancelariji provodi više vremena nego sa tobom ... i logično je da se zbliži sa ljudima sa kojima radi, šta je tu čudno :shock:
Mislim da si paranoična i ljubomorna. Uništićeš sebi brak ako budeš nastavila sa takvim glupim sumnjama.

Smešno mi je to što si rekla da izgledaš bolje od njega .... mislim stvarno .... kakve to veze ima ako je čovek magnet, u odnosu na tebe.

Bavi se nekim drugim stvarima, opusti se i uživaj. Ako znaš da te voli (a vidim da si u to sigurna) ne vidim onda razlog da paničiš zbog koleginica. Posao je posao i ne bi bilo korektno da zbog tebe mora da izigrava budalu na poslu, da bi ti bila zadovoljna što te njegova koleginica nije pitala ko si.
 
prijatelja dugogodisnjih i nema, vise kao neke poznanike. Doduse, koji se uvek bog zna kako obraduju, kad ga sretnu


Nekako mi se ne svidja ovaj deo tvog posta deluje mi kao da govoris o nekom koga si srela na ulici, nekog nebitnog u tvom zivotu, (nekako mi se cini da ga omalovazavas ovom izjavom ) a ne o svom sopstvenom muzu. Trebalo bi da ti bude drago sto je tako jer neznam dali bi pozelela nekog papucara ( skoro svi su pre mene naveli po neku odgovarajucu rec ) . Rascisti sa sobom i vasom vezom. Znam da mislis da te mozda i moze prevariti ( ako vec i ne mislis da te vara) , mada ne zelis da priznas. Moj muz recimo izgleda odlicno i nisam pristrasna kad ovo kazem jer se vidi. On sarmira svaku zenu samom svojom pojavom , pa sta da radim ? ja sam ga birala ja cu se nositi i ponositi time ali je najbitno sto znam dokle moze da ode. Pu pu da ne ureknem :)
 
Bavi se nekim drugim stvarima, opusti se i uživaj. Ako znaš da te voli (a vidim da si u to sigurna) ne vidim onda razlog da paničiš zbog koleginica. Posao je posao i ne bi bilo korektno da zbog tebe mora da izigrava budalu na poslu, da bi ti bila zadovoljna što te njegova koleginica nije pitala ko si.

Nato pa ona ne panici samo zbog koleginica , ona proziva i neku "ribu" iz nekakve prodavnice sta li bese , ona je izgleda ljubomorna na sve zene koje ga kulturno pozdrave .
 
verbena27:
moj muz ima 36 godina (izgleda mladje), ja 32 ( i ja izgledam mladje), bitno zbog dalje price, mozda je to razlog?!

uglavnom klinke od 20-tak godina.Posle nekog vremena, onako iz price, provalim da je on prilicno dobar sa njima

Kaze riba(jedna od tih klinki)..........

Tu takodje rade neke klinke..........

Vrata do nas neki stariji ljudi, vremenom provalim da imaju cerku i sina. Cerka, mozda 2-3 godine mladja

Nije mi jasno sta je tim ribama, da li to sto izgleda mladje, pa ga dozivljavaju kao da im je slican po godinama ili sta?

mislim da je tvoje preuvelichavanje ustvari odraz straha.
meni izgleda kao da si umislila da si ugrozena samo od mladjih devojaka, iliti 'klinki' kako ih ti zovesh. klasichan zenski problem koji se proporcionalno povecava sa godinama.
nije ovde problem u njemu, ili njima, vec u tebi. zvuchish nesigurno, osecash strah, treba ti sampouzdanja, potvrda ljubavi od njega, komplimenti,...
poradi malo na svom samopouzdanju i sve ce biti ok. nemoj da se plashish.
 

Back
Top