STA SA PREVELIKIM TEMAMA?

Vesna Ks

Domaćin
Poruka
3.132
Spajanje tema se,u pocetku,ucinilo kao dobra ideja.Ali tako su neke teme previse narasle i sada su korisne samo nama koji ih redovno pratimo.Novi ljudi se ne mogu snaci,cim vide broj stranica odustanu...I ako svojoj okolini rado odgovaram na sva pitanja o Grckoj ipak sam ih uputila da i ovde potraze odgovore,ali ne uspevaju ni uz pomoc pretrage...Takodje stizu stalno ista pitanja na pp :confused: .Dakle-sad smo korisni samo sami sebi,a novim ljudima nikako. :???:
Hajde da potrazimo resenje! Mozda bi trebalo te velike teme podeliti na oblasti koje bi imale svoj naslov...ne znam,deluje kao veliki posao...Verovatno ima resenja... :D
 
ima rešenja.
pitanja su uvek ista i ni malo se ne trude da pročitaju.
pogledaj, po nekad na istoj strani imaš dva put aisto pitanje postavljeno.
i sama si mnogo puta rekla, da pročitaju malo u nazad.
spojila sam teme, jer je imbecilno imati po tri-četiri posta u temi a na istu temu.
zato sam zadržala krf, krit..tassos, skjatos.
evropu želim da sredim, ipak je to širok pojam.
teme sređujem brisanjem besmislenih postova kojih ima na pretek,
i zbog kojih se neretko izgubi nit...
ako imate neki pametan predlog,, prihvatiću, naravno,
ali ne prihvatam da otvaramo temu zarad nečijeg nesnalaženjana forumu,
jer to je samo lenjost..da neko drugi sažvaće...
 
"Lepljive" su teme, ja sam mislio da se samo pojedine poruke, koje zaista nešto vrede, označe od strane moderatora. A onda bi valjalo da se postavi i opcija filtriranja, pa onda da npr. u okviru neke teme čitam samo MR poruke... E, baš mnogo hoću, ali dajte taj zadatak ovom programeru što ćete da ga primite na posao, nek se malo pomuči :)
 
Mogli bi dati zadatak onom Hemafroditu Jominiju, da malo zauzda hormone.

A to što ti predlažeš je sjajna ideja, ali nije izvodljiva, jer to malo koga interesuje, većina moderatora je forum pretvorila u privatnu zabavu, odnosno ćaskanje sa prijateljima, pošto je većina ozbiljnih članova digla ruke i ne svraća više....
 
Ne bih se slozila sa tobom, ja na primer nisam ozbiljan clan foruma u smislu da ne postujem puno, iz prostog razloga sto forumasim sa posla. Ali veoma cesto citam teme na forumu i svakodnevno sam prisutna na istom, makar 15-ak minuta da vidim sta ima novo. Nisam primetila da moderatori forum koriste za privatnu zabavu, naprotiv, cini mi se da se bas trude, a i u tome uspevaju, da odrze forum na nekom nivou. Tako da isti moze da bude istovremeno i veoma koristan i veoma zabavan. Ali ne da sluzi za zajebanciju. Tako.
 
zoki..tek sam sada ukapirala...
mislim da je to škakljivo malo..
posle dobijam pp kako sam smela da ne označim nečije pisanije kao pametno;)
inače, redom sređujem tem ei sva lupetanja i dobacivanja koja nemaju veze sa temom jednostavno brišem.
tako da teme lagano postaju svrsishodne.
e, sad to što ima teme koje imaju i po nekoliko bitnih strana...zar to nije dobro?
kada bi postojala opcija koju ja mogu da upotrebim , radi bih je koristila,
a ovde i tako imam previš eposla zbog pojedinih članova, spamera,
a verujte mi imam i pametnija posla...
mislim da sam već mnogo uradila, i nastaviću, ali ne mogu sve odjednom, jer je sve to procedura koja zahteva vreme, kojeg nemam.
 
Ovo nema veze sa sredjivanjem prevelikih tema ali meni se jako svidelo kako je na ovom hr forumu uredjen podforum turizam. Evo linka: http://forum.hr/forumdisplay.php?f=43
U jednoj lepljivoj su zalepljeni linkovi za sve destinacije o kojima su otvarane teme. Puno je preglednije i lakse za snalazenje narocito ako uzmemo u obzir da pretraga ne izbaci uvek zeljene teme a i puno novih clanova ne ume da je koristi. Meni je ovde malcice nepregledno sa ovoliko lepljivih, na nekima se ne pise ni po 20 dana a ovako bi teme koje su najaktuelnije bile na vrhu. I maco pomeri onu tvoju temu "procitaj pre postovanja" skroz na vrh, ona treba prva da se vidi, ovako je skoro nevidljiva medju ostalim lepljivim temama. :wink:
 
ne mogu da je pomerim.
jedino da odlepim sve teme...pa bi ona jedina bila na vrhu
i ja sam mislila da stavim sve linkove....
to je i bio prvipokušaj...
ali nije pomoglo...
i dalje se pitalo isto pitanje milion puta bez čitanja.
svakako ću čim prođe leto da odlepim "letnje destinacije" ;)
pa do sledeće godine...sa novim početkom sezone...
smislila sam, samo da nađem vremena...
 
ovaj posao treba da odrade "glaveshine 4uma" ( :lol: ) a ne modovi

1.pre svega da se lepo i detaljno obajsni novim korisnicima kako da izvrshe pretragu starih tema. klikom na POMOC videcete da je sve navedeno u jednoj rechenici i verovatno mnogi ne razumeju shta i kako treba da urade

2. takodje ne bi bilo loshe da se u onom prvom, automatskom mejlu dobrodoshlice na forum objasni upravo pretraga starih tema, jer je to najcheshi problem kod novih korisnika

3. temu "prochitati pre postovanja", kao shto neko gore reche, zalepiti na vrh, promeniti joj naslov u "dobrodoshli novi korisnici", ili tako neshto, jer mnogi ne znaju shta znachi rech "postovati". Naslov ispisati uochljivim, velikim fontom, po mogucstvu podebljanim slovima.
font u istoj temi OBAVEZNO promeniti da bi sluzio svrsi.

4. shto se tiche ideja za sezonske izmene aktuelnih destinacija, imajte na umu da neki ljudi josh u toku zime razmishljaju o destinacijama za letovanje

5. treba uposliti josh modova. ne moze jedan mod da odradi sav deo posla za podforum. znam dosta ljudi koji su hteli da budu modovi, ali nikakav odgovor od admina nisu dobili.

eto tako, ima tu dosta da se uradi, al nema ko da ovo "uzme u razmatranje"
 
o smeštaju ću sve da brišem...
i tako se iznova i iznova pita zaiste smeštaje;)
za neke smeštaje na krfu je bilo u nedelju dana 5 pitanja u dve strane:p
a dobili su sodgovor iz prve....
lepo sam otvorila temo o smeštaju....koju izgleda niko nije video osim đure koja je postovala...
ma...
 
Mislim da je temama sa rekordnim brojem postova i jos rekordnijom posecenoscu neopravdano oduzet epitet "Lepljiva". Ako uzmemo bukvalno znacenje termina "lepljiv", jasno nam je da se radi o temama za koje se ljudi "lepe", tj. koje su im najinteresantnije. Sta je bolji pokazatelj "lepljivosti" od broja postova i broja pregleda?
 

Back
Top