Revakcina Tetalpan

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.487
Zasto su ljudi koji su bilo kad dobijali tetalpan sada dobili pismeni poziv za revakcinu pod sudskom pretnjom ako je to bilo , kod nekih, i pre tridest godina ?
Zna li neko kakva je to akcija ? I ima li ona uopste smisla posle toliko godina ?
 
Izasao je novi protokol vakcinisanja protiv Tetanusa. U zavisnosti po kom je protokolu i gde radjena vakcinacija neophodna je revakcinacija, verovatno zato i pozivi (ja za to sad prvi put cujem). Ne znam cemu pretnja osim cinjenice da je nas svet potpuno neozbiljan i medicinski i zdravstveno nevaspitan pa ako mu kazes da dodje na sistematski pregled nece to uciniti bez obzira da li to ugrozava njega ili njegovu okolinu, ali ako mu zapretis da ces ga rebnuti po dzepu - verovatnoca da se pojavi je daleko veca.

I da - ima smisla. Pozz
 
Molim za savet :D u prosli cetvrtak znaci 16.07 sam primila vakcinu tacnije dve jednu u jednu nadlakticu drugu u drugu,posekotina je bila tog dana ...kada mi je sestra davala uzasno je pekla ova desna a leva nista ,da bi se sutradan na tom mestu gde je dala,pojavio crveni pecat,bol,svrab(umereni) i vruce je samo taj pecat velicine sljive recimo...i eto danas nakon 6 dana nije vise toliko crvenilo,ne svrbi toliko,ne boli toliko ali je ostala jedna gadna kuglica koja malooo bolucka kad se cacka :lol: dok na levoj nema nista.....pa sad vas pitam jel to jedna vakcina jaca nego druga ,jel to tako mora ili sta je i kada ce proci ta kuglica ..
Hvala puuuuuuuuuunoooooo na odgovoru
 

Back
Top