Da li komercijalan uspeh istovremeno znaci i nekvalitet?

Naravno da komercijalost istovremeno znaci i neuspeh...
Svako za koga smo culi ujedno je bio i komercijalan...
Kada bi smo mi culi za Beatles-e, Hendrix-a, Pantera-u i ostale da nisu imali komercijalni uspeh...
Eh... sada kada nekog slava udrari u glavu i kada zeli da zadrzi i dalje takav uspeh pa po svaku cenu se prilagodjava publici... to je druga stvar...
 
Komercijalni uspeh je samo komercijalni uspeh... bezobzira na ostale stavke...
Ako neko planski hoće dase prodaje... ondak sledi potrebe širokih masa i sebe, svoje stavove, svoje ideje... itd... prodaje za, realno, sitne pare...
A, ako neko radi štamu mašta i volja nalažu i tose dobro primi kod širih narodnih masa... i, naravno, počneda kaplje lova...
Tako dae i jedno i drugo komercijalni uspeh...
 
Stedza:
pitanje gore je jasno...mislim da to ne mora bas znaciti u potpunosti...da istovremeno bude nekvalitet...Kad neki bend krene u komercijalu automatski se menja i njihov stil...Ali da li je tako? Mora li bash sve da bude loshe...na zalost cini se da svaki band koji se pojavio posle 2000te godine zavrshi na taj nacin...

Black i Death metal doživljavaju procvat, a nisu komercijalizovani... 8)
 
Moraju i oni od nechega da zive
A shto se tiche prelaska u "komercijalu",mozda su primetile da se i vecjina njihove publike(iako mi to negiramo) okrenula toj tzv.komercijalnoj muzici
Mozda cjete me pogrshno shvatiti,ali mislim da je jako teshko opstati u "muzichkoj industriji-estradi" ukoliko se ne prilagode
sad...to shto cje njih prestati da slusha vecji broj ljudi...nema veze pojavicje se novi...valjda
 
Zavisi sta spada u komercijalu... Vecina bendova koje mi danas smatramo nekomercijalnim su nekada bili komercijalni...Ali komercijalni u nekom pozitivnijem smislu, ne u smislu MTV-ja i ostalih sr.anja...
Naravno, sto rece Stedza, svi "rock" bendovi koji su se pojavili od 2000te pa na ovamo su itekako komercijalni i nemaju veze ni sa kakvom muzikom, kamoli sa rockom...
 
nema potrebe previse za raspravkom na ovu temu

komercijala sluzi da bi donela pare

u nekoj od proslih tema sam naveo primer jazza, zasto Armstrongova familija i dalje zivi od What a wonderful world a da pitas ljude koji nisu nacisto sa jazzom nijednu drugu njegovu pesmu nece moci da navedu,osim mozda muskrat rumble

www.myspace.com/calypsodj
www.myspace.com/stefansimonovic

kao sto se cuje,ja sam za komercijalu...posle mozes da radis sta ti se svidja...od necega mora da se zivi :)
 
Stedza:
pitanje gore je jasno...mislim da to ne mora bas znaciti u potpunosti...da istovremeno bude nekvalitet...Kad neki bend krene u komercijalu automatski se menja i njihov stil...Ali da li je tako? Mora li bash sve da bude loshe...na zalost cini se da svaki band koji se pojavio posle 2000te godine zavrshi na taj nacin...

Nikome vise nije cilj kvalitet u muzici. To je sad posao kao i svaki drugi, radi se i zardjuju se pare, nama cak vise tu ni neke popularnosti.
 
Stedza:
pitanje gore je jasno...mislim da to ne mora bas znaciti u potpunosti...da istovremeno bude nekvalitet...Kad neki bend krene u komercijalu automatski se menja i njihov stil...Ali da li je tako? Mora li bash sve da bude loshe...na zalost cini se da svaki band koji se pojavio posle 2000te godine zavrshi na taj nacin...

pa sad...da li bi ti vise voleo da pravis muziku koja tebi odgovara a da nemas 'leba da jedes ili ces muziku koju pravis(i volis naravno) prilagoditi siroj publici uz konstantno ulizivanje nekoj velikoj diskografskoj kuci i fino jesti kavijar u svojoj vili od pitajbogakoliko kvadrata... ;)

i jos nesto.....
















































postoji tema 8) :lol:
 

Back
Top