ICG: Nezavisno Kosovo ili novi sukobi

Jedna_mala_86

Obećava
Poruka
63
Europska unija trebala bi poduprijeti neovisnost Kosova ili riskira izbijanje nasilja u regiji, jer će najnoviji pregovori između Srbije i Albanaca vjerojatno propasti, upozorila je Međunarodna krizna skupina (ICG).

Ta organizacija sa sjedištem u Bruxellesu navodi u izvješću da bi izostanak zajedničke pozicije prema Kosovu unutar EU doveo do "vrlo zabrinjavajućih posljedica za Europu".

'Ako opet ne uspije, u regiji će sigurno doći do krvoprolića i kaosa, a središnju i zapadnu Europu pogodit će val izbjeglica i još jača mreža organiziranog kriminala', drže u ICG-u.

U izvješću "Rješenje pat pozicije na Kosovu: Odgovornost Europe" poziva se EU da koordinira jednostrano proglašenje neovisnosti od strane čelnika kosovskih Albanaca ako pregovori dviju strana do prosinca ne urode plodom.
 
razlog zasto za nove sukobe:jer nijednu bitku nismo izgubili iako smo izgubili rat,iako smo se borili protiv NATO 27 zemalja,iako smo se borili protiv njihove pesadije-djavolih slugu,zhvalavih shiptara nismo izgubili ni pedalj teritorije u tim borbama,ja sam svedok!!e sada ,posto nije stavljena tacka na sve to nego tri tacke,i sada posto su shiptari brzo zaboravili sta znaci srbska policija i srbska chizma,postu su zamislili da su oni dobili rat puskom a mi smo se uplasili od njih,i posto su nas podcenili vreme je da se stavi tacka ,sveta srpska zemlja je u pitanju.jer kao sto rece Sveti Car Lazar,nije vazno protiv kolike vojske krecemo,nego koliku svetinju branimo
 
Чизме сам очистио.
Пушку сам спремио.
Униформу испеглао..
Чутурицу опрао.
Нож наоштрио.
Још пре осам година.
Сваки дан певам

Онамо, онамо... да виђу Призрен!
Та то је моје - дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.

Онамо, онамо... са развалина
дворова царских врагу ћу рећ':
"С огњишта милог бјежи ми, куго,
зајам ти морам враћати већ'!"​

Једва чекам да ме српска труба позове.
Што се мене тиче може и сутра.
 
major79:
razlog zasto za nove sukobe:jer nijednu bitku nismo izgubili iako smo izgubili rat,iako smo se borili protiv NATO 27 zemalja,iako smo se borili protiv njihove pesadije-djavolih slugu,zhvalavih shiptara nismo izgubili ni pedalj teritorije u tim borbama,ja sam svedok!!e sada ,posto nije stavljena tacka na sve to nego tri tacke,i sada posto su shiptari brzo zaboravili sta znaci srbska policija i srbska chizma,postu su zamislili da su oni dobili rat puskom a mi smo se uplasili od njih,i posto su nas podcenili vreme je da se stavi tacka ,sveta srpska zemlja je u pitanju.jer kao sto rece Sveti Car Lazar,nije vazno protiv kolike vojske krecemo,nego koliku svetinju branimo


ne sigurno nisu zaboravili, a sto mislis ti zbog cega oni traze nezavisnost ????
 
Derer:
Predpostavljam iz istog razloga kao i Srbi iz Krajine.

jasta!

12% tzv.krajisnika sacinjavali 80% policiskog kadra u hrvatskoj,tzv.milicije.
yebeno im je lose bilo.
da su bili pametni '91 malo sacekat da se Hrvati nacionalno "ispusu",
i opet svoj na svome.
ali yebiga,beograd rekao,nemoze...ostatak svi znamo..

koliko je ono albanaca bilo u srbskoj miliciji? 8-)
 
slavonija:
ne sigurno nisu zaboravili, a sto mislis ti zbog cega oni traze nezavisnost ????

Осетили су је врло кратко три месеца 1999.
50 година су били слободни узгајивачи хероина ван сваког закона. Зато су је и брзо заборавили па раде Србима на Косову шта хоће.
 

Back
Top