Od kada ove drzave imaju svoju istoriju...

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Interesuje me,jer nigde u istoriji nisam procitao da se spominju imena drzava: Kazakhstan,Kirgistan,Uzbekistan i Tadzikistan pre 1991.Da li su to samo "vestacke" drzave (kao Makedonija npr. nastala raspadom SFRJ) nastale raspadom SSSR-a ili ipak imaju svoju istoriju,ne racunajuci neke drevne narode koji su ziveli na teritorijama ovih drzava.
 
Довољно је да нађеш зашто све те државе имају "стан" на крају, па да ти буде јасно да су се одвојиле од Персије, а зашто су се одвајале? Вероватно јер се нису сматрали Персијанцима. То ми звучи као еволуција уназад. Добро је покренуто питање, јер и за Србију кажу Србистан.
 
vujadin:
Довољно је да нађеш зашто све те државе имају "стан" на крају, па да ти буде јасно да су се одвојиле од Персије, а зашто су се одвајале? Вероватно јер се нису сматрали Персијанцима. То ми звучи као еволуција уназад. Добро је покренуто питање, јер и за Србију кажу Србистан.

Како треба да схватим. Као Срби се одвојили од Османлија па постали Србистан.

Нису те земље што су наведене толико сличне, нити су ту баш Персијанци (већина становника Ирана). У некима већину чине монголски народи нпр. у Казахстану али има и доста Руса. Заборавио си прадомовину Турака Селџука, Туркменистан. Турци су изворно монголски народ зато су били толко добри коњаници и ратници.Него измешали су се са другим народима Арапима, исламизираним Грцима и Словенима, Курдима... и изгубили своје генетске карактеристике.
А о овим земљама имаш на нету па гуглај мене нешто не занимају, а можеш и да питаш Бората.
 
Че Гевара:
Interesuje me,jer nigde u istoriji nisam procitao da se spominju imena drzava: Kazakhstan,Kirgistan,Uzbekistan i Tadzikistan pre 1991.Da li su to samo "vestacke" drzave (kao Makedonija npr. nastala raspadom SFRJ) nastale raspadom SSSR-a ili ipak imaju svoju istoriju,ne racunajuci neke drevne narode koji su ziveli na teritorijama ovih drzava.
DObro pitanje... S tim sto ja ne bih poredila te drzave sa Makedonijom...
Cini mi se da su te republike koje su nastale raspadom SSSR-a nekako drugacije od Makedonije ili, npr. Crne Gore... Jer sve imaju svoje narode koji, cini mi se, nisu vestacki nastali kao npr. Makedonci, Crnogorci ili Bosnjaci...
 
Не знам зашто се Илији Гарашанину приписују такви великосрпски апетити, кад је он једини од Срба који је рекао неке реченеице које неки новопечени националисти из окружења користе у политичке сврхе. Многи странци, међу њима и Наполеон, су рекли много више сличних реченица за Србе, па их нико не цитира. То ми изгледа још увек комунистичка борба против националности, јер су им сметале и још увек им сметају, а нарочито српска.
 
SVE JE RELATIVNO

U SRBIJI IMA NEKOLIKO POTENCIJALNIH DRZAVA KOJE SU IMALE MANJE VISE ZASEBNU ISTORIJU
U ITALIJI, KINI, MEKSIKU I SPANIJI NA DESETINE

SVAKI OKRUG MOZE POSTAVITI TEMELJE ZA SVOJU DRZAVU BAZIRAJUCI SE NA ZASEBNOM JEZIKU, ISTORIJI, KULTURI

NEGDE MANJE A NEGDE VISE

ONI SA JUGA SRBIJE MOGU RECI 'EJ PA MI DRUGAČIJE ZBORIMO, DRUGAČIJE SE ODEVAMO, A ISTORIJU ĆE ZAČ'S DA PROMENIMO"

ETO MI OSNOVA!!! NISMO VISE SRBIJA SAD SMO RECIMO ŠOPLEND ILI LESKOVIJA ILI VRANJANIJA.


IPAK U SVAKOJ ZJB IMA MALO ISTINE.
RAZLIKE SU MOŽDA OVDE MANJE PRIMETNE
DOK SU VIŠE BILE PRIMETNE KOD POMENUTIH NARODA TURKMENA, KAZAHSTANACA,...
PA SU NAPRAVILI DRŽAVU
NARAVNO DA JE RASPAD SSSRA I POLITIČKA SITUACIJA DOPRINELA DOSTA ALI MOŽDA SU I IMALI ISTORIJU VREDNU PAŽNJE

JA SAM NEDAVNO GLEDAO NEKI UZBEKISTANSKI ILI KAZAHSTANSKI FILM (NIJE BORAT :) I EXTRA JE)

PO ONIM PRIČAMA DOSTA RAZLIKA MOŽEŠ NAĆI IZMEĐU NJIH I IRANACA ILI RUSA...
 
Marge:
А од кад ви Црногорци постојите, ако смо ми вештачка нација?!? Да нисте можда потомци Атлантиђана?!?
Ти стварно умеш човека да доведеш до лудила...

Пусти будалу.
Будала остаје будала...можда је паметан, начитан али кад је неко будала онда је будала.
Са њима нема дискусије
 
Ne mogu da verujem da se neko jos uvek pali na Nicifora...ne dozvolite da vam likovi kao on umanje ego...

Nicifor vodi bitku sa samim sobom-izjasnjava se kao Crnogorac a zna da su Crnogorci Srbi...zasto ne smara nekog drugog nego nas...

A o nacitanosti bolje da ne govorimo...mogao je da procita hiljade knjiga,on jos uvek ne kapira sta je nacija a sta narod,pamti samo ono sto mu se svidja...mislim da je cak bio pametniji pre nego sto je poceo da cita...
 
ej,to sto kazete sirbistamn......turci za srbiju kazu sirbistan,za crnu goru karadag
ali to nema veze nisacim drugim vec sa njihovim nazivima za te drzave,ko sto mi recimo deutchland zovemo nemacka ili sta ja znam,kina neko kaze kitaj,razumete,nije nikakva etnoloskja odrednica vec jednostavno,ljudi tako zovu ove drzave na svom jeziku,kao kroacija i montenegro na nekom drugom
 
Че Гевара:
Interesuje me,jer nigde u istoriji nisam procitao da se spominju imena drzava: Kazakhstan,Kirgistan,Uzbekistan i Tadzikistan pre 1991.Da li su to samo "vestacke" drzave (kao Makedonija npr. nastala raspadom SFRJ) nastale raspadom SSSR-a ili ipak imaju svoju istoriju,ne racunajuci neke drevne narode koji su ziveli na teritorijama ovih drzava.

Претпостављам да те државе своју историју рачунају од распада СССР-а(или онда када су ушле у састав СССР). Дакле историја државе не народа. Киргизи, Таџики, Узбеци и остали имају дужу историју од историје њихове модерне државе.
 
Srbi najstariji narod na svetu i najstarija civilizacija,kakvi bosnjaci i muslimani,to nigde u svetu ne postoji.To su Srbi islamske veroispovesti.Oni su vestacka tvorevina kao i hrvati i albanci.Hrvati stvoreni od rimokatolika u XVII veku a albanci u XX kao i makedonci i ove sitne drzave koje CE navodi.
 
Original postavio Marge
А од кад ви Црногорци постојите, ако смо ми вештачка нација?!? Да нисте можда потомци Атлантиђана?!?
Ти стварно умеш човека да доведеш до лудила...


Пусти будалу.
Будала остаје будала...можда је паметан, начитан али кад је неко будала онда је будала.
Са њима нема дискусије

Ма лик ме увек насмеје до суза, али уме да нервира...
 
Za Tadzikistance Kirgistance i Turkmenistance- Posle administrativnih promena u Ruskom carstvu su sa gubernijskog sistema i samouprava na plemenskom nivou u Azijskim provincijama formirali nove republike, bazirane na "najblizim" nazivima za sva plemena koja zive na jednom prostoru da ne bi imali milion malih sela-republika. Na primer Dagestan je republika u sastavu Ruske federacije sa 2 vecinska naroda Lezgincima i Darginima (Dagestanci ili Dagani ili nesto tako-ne postoje) i jos 10 naroda koji tamo zive.
 

Back
Top