Auta u Americi su 35-40% jeftinija nego u Evropi!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Ne znam da li znate al nasa glupa i lopovska drzava je uredbom iz 2005 uvela embargo na uvoz automobila iz USA tj propisala da se u Srbiju mogu uvoziti samo vozila sa euro3 motorima i ako vozila proizvedena u USA imaju mnogo strozije standarde za emisiju gasova od ovih proizvedenih u evropi. I tako recimo ako ocete da uvezete auto proizveden u Americi i registrujete ga u Srbiji na carini ce vam reci da oni nemaju mogucnosti da provere da on zadovoljava euro3 standard i ako je dovoljno da procitate par brosura i studija i sami cete to da znate :shock:

E sad cene vozila danas u Americi su daleko nize nego u Evropi. Evo jednog poredjenja

Za poredjenje je uzet auto Mercedes E350

Ovaj auto u Nemackoj kosta 55.000e u osnovnoj verziji izvor : www.mercedes.de
Ovaj auto u USA Kosta 51.000 DOLARA u osnovoj verziji izvor: http://www.mbusa.com/models/main.do?modelCode=E350W

Sto znaci ako ja uvozim Mercedes E350 iz Amerike mesto iz Nemacke stedim u startu 18000e jer je 51.000 dolara 37.000 eura! Plus na cifru od 51.000 dolara mozes da dobijes dodatni popust od 5-7% ako placas u kesu! Sto znaci da je realna usteda nekih 40% iliti 20.000e na ovu cifru od 55.000!

Dovoz auta iz Nemacke kosta 1000e a dovoz auta brodom iz Amerike kosta 1500 dolara ili nekih 1200e!

E al nama ova lopovska drzava ne dozvoljava da mi uvezemo auto i registrujemo ga u Srbiji i gradjani Srbije su zbog glupih propisa ove lopovske drzave prinudjeni da jednu robu placaju mnog skuplje nego sto realno moraju! A automobil je roba kao i svaka druga.
 
Jerry Ropero:
al nasa glupa i lopovska drzava...
E sad cene vozila danas u Americi su daleko nize nego u Evropi.

E al nama ova lopovska drzava ...zbog glupih propisa ove lopovske drzave
Nemoj pogresno da me shvatis,tacno je to sto si napisao,ali tvoje teme su uglavnom vezane za politiku i nije im mesto ovde,ovo je ipak deo za ljubitelje automobila.Verujem da se postenim ljudima smucila politika i sve u vezi sa njom.
Da su vozila najskuplja u Srbiji i da su sve same dzukele u politici (ne samo na vlasti vec i opozicija)-to smo odavno apsolvirali.
 
nije to politika druze to je surova realnost, recimo neki ljubitelj automobila zeli da vozi recimo nekog lepotana kao sto je recimo ovaj Ford Mustang Shelby GT al on to nije u mogucnosti zbog glupih propisa ove lopovske drzave. Poenta je da je ovde politika umesana u svaku poru zivota i covek ne moze da je izbegne sve i da hoce.

Ford_Mustang_Shelby_GT_500_Eleanor.jpg


2006-Ford-Mustang-Eleanor.jpeg
 
a ti mu dodjes tacno sta ... referent za prevare... koliko ja znam moze se uvesti auto iz amerike ako ti zavod za homologaciju izda potvrdu da auto koji hoces da uvezes zadovoljava nase emisione standarde, a u vecini slucajeva zadovoljava.... e sad kakve veze ima nasa lopovska drzava sa automobilizmom stvarno ne znam....

a kome je zapelo da uzme americki auto moze da ga uveze iz nemacke bez problema.... inace ne znma samo ko ce da stavi tog mercedesa E350 na taj brod...
 
luci:
a ti mu dodjes tacno sta ... referent za prevare... koliko ja znam moze se uvesti auto iz amerike ako ti zavod za homologaciju izda potvrdu da auto koji hoces da uvezes zadovoljava nase emisione standarde, a u vecini slucajeva zadovoljava.... e sad kakve veze ima nasa lopovska drzava sa automobilizmom stvarno ne znam....

a kome je zapelo da uzme americki auto moze da ga uveze iz nemacke bez problema.... inace ne znma samo ko ce da stavi tog mercedesa E350 na taj brod...


jel znas nekog da mu je taj zavod izdao potvrdu? pricas o necemu o cemu nemas pojma a ja poznajem odlicno problematiku o kojoj govorim. moja uska strucnost je inace spoljna trgovina
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top