Brak i podvala/krađa

Poruka
13.232
Za udate,ženjene (i razvedene):
Da li ste shvatili šta je poenta braka i dokle ići sa 'spajanjem'...
Svakome je potreban svoj deo mira i kutak koji mu niko neće
ugroziti ni na koji način.
Da li je vama neko 'pokušao' to da poremeti, i kako se završilo?
Ljudi često nesvesno nemaju granicu u zadiranju u tuđe stvari pa
još u braku - verovatno misle da trebaju biti deo SVEGA što vam
se dešava. Meni to smeta nekad' i u vezi, mogu misliti u braku...
Verovatno je to sve individualno, al' ja bih ovako da vidim prosek.
 
Da, ja sam od osoba koja zeli da bude deo svega .. ne samo u braku, vec i kad smo u vezi .. setih se sad jednog Sheldonovog romana 'Isprichaj mi snove' .. otprilike tako .. sve mi isprichaj, misli, snove, dogadjaje, mashtanja. I ja sebi trazim nekoga kome mogu sve da pricham. Pritom, sasvim razumem potrebu za osamom, jer je i ja imam, ali rachunam da dvoje ljudi koji se tako dobro poznaju i razumeju - ne mogu da nemaju obzira prema lichnim afinitetima onog drugog.

Sad mi pade na pamet da mozda zato i pishem (shto na forumu, shto samoj sebi) jer nemam s kim da pricham onoliko koliko meni treba.

Rech bliskost ja zaista zelim da dozivim u punoj formi - telesno, duhovno, mentalno, emotivno. E, to ne moze sa svakim, pa makar bio i muz .. ok, losheg za sebe sam izabrala, moja greshka .. nece mi se vishe to ponoviti :)

Inache, brak je zajednica koja se chesto (znachi ne uvek) napravi zbog emocija, a opstaje iz interesa. U brak ulazemo svoj zivot, ali ne po svaku cenu. U trenutku kad brak pochne da ugrozava taj zivot, iz braka se izlazi. Nisam sigurna da bih ponovo ulagala ovo resto zivota u neku zajednicu. Nisam sigurna ni da li je vredelo bilo chemu sva predjashnja ulaganja. Shto se mene tiche ostala sam na gubitku.
 
Mislim da se nikada necu ni udavati...Ok mi je vanbracna zajednica....Lepo rece Vesela da se u brak ulazi zbog emocija a ostaje iz interesa...Kad nestanu emocije odes lakse ako nisii u braku nego ako jesi...A gusi i to sveznamotebisveznasomeni....Uvek postoji neki mali deo koji zelim da sacuvam samo za sebe...
 
Brak danas, onako kako jeste vise nema smisla. Niti su deca vise zasticena (naprotiv), niti ste vi blizi jedno drugom, samo moguci izbor problema. Ljudi voli te se i budite zajedno, pustite papirologiju, samo trpate pare u dzep nekome drugome i sebi vezujete oko vrata sidro. Kad je otislo, otislo, pa je onda zatvor, a kada je dobro, zato vam ne trba papir.

Srecno svima.
 
Meni se čini da je brak u 90% slučajeva gubitak.
Pritom ne govorim o deci niti o čemu drugom, već samo
o toj zajednici muškarca i žene, i da bi trebalo da postoje
on i ona, i da bi tada ulaganje bilo vraćeno (otprilike),a dok
je tu i brak kao treća strana, većina uloženog ode na to.
Mada se divim onima što spadaju među 10%, ne verujem mnogo
u brak, sve što može u braku, može i van braka.
U pravu si za tu bliskost, to je tako sladak osećaj, telesno, duhovno, mentalno, emotivno.
Lepo rečeno. Ali ponekad naiđeš na osobu koja bi SVE ali bez pokrića i površno.
 
najlepshi deo...je upoznavanje...udvaranje...sex koji je uglavnom vishe istrazujutji nego zestoki...nagonski...ima malo one doze neznosti...zavodjenja privlachnosti...nije samo stvar zasitjenja...vishe je opushtanja i prepushtanja...a onda dodje do putzanja onoga shto je na pochetku bilo...shto je drzalo...probleme i svakodnevnitzu ne rachunam u to
 
Mislim da se nikada necu ni udavati...Ok mi je vanbracna zajednica....Lepo rece Vesela da se u brak ulazi zbog emocija a ostaje iz interesa...Kad nestanu emocije odes lakse ako nisii u braku nego ako jesi...A gusi i to sveznamotebisveznasomeni....Uvek postoji neki mali deo koji zelim da sacuvam samo za sebe...

Brak danas, onako kako jeste vise nema smisla. Niti su deca vise zasticena (naprotiv), niti ste vi blizi jedno drugom, samo moguci izbor problema. Ljudi voli te se i budite zajedno, pustite papirologiju, samo trpate pare u dzep nekome drugome i sebi vezujete oko vrata sidro. Kad je otislo, otislo, pa je onda zatvor, a kada je dobro, zato vam ne trba papir.


Хехе, ова деца стварно мисле да је брак папир, а да ће немање папира обезбедити да однос заувек остане складан, непотерећен и без ''сидра око врата''!?


Мислим, ОК ако неко не жели формалности...али не заваравајте се да је папир оно што уништава везу - уништавате је ВИ (и партнер, како год га звали: муж, жена, љубавник, ''пријатељ'', ванбрачни супружник....), као што је и градите, одржавате и улепшавате ВИ, а не папир!

Kad nestanu emocije odes lakse ako nisii u braku nego ako jesi...
Па јест, и тако после десет година ванбрачне заједнице (која је, иначе, пред законом изједначена са ''брачном''), нестану емоције и ти се лако спакујеш и одеш, оставиш децу, заједничку имовину, пријатеље, заједничке рођаке, сав заједнички живот....као да ништа није било.... ?!
 
Hellen:
Хехе, ова деца стварно мисле да је брак папир, а да ће немање папира обезбедити да однос заувек остане складан, непотерећен и без ''сидра око врата''!?
Мислим, ОК ако неко не жели формалности...али не заваравајте се да је папир оно што уништава везу - уништавате је ВИ (и партнер, како год га звали: муж, жена, љубавник, ''пријатељ'', ванбрачни супружник....), као што је и градите, одржавате и улепшавате ВИ, а не папир!
Па јест, и тако после десет година ванбрачне заједнице (која је, иначе, пред законом изједначена са ''брачном''), нестану емоције и ти се лако спакујеш и одеш, оставиш децу, заједничку имовину, пријатеље, заједничке рођаке, сав заједнички живот....као да ништа није било.... ?!
Ti si jedna pametna koka.
 
Tsutomu:
Za udate,ženjene (i razvedene):
Da li ste shvatili šta je poenta braka i dokle ići sa 'spajanjem'...
Svakome je potreban svoj deo mira i kutak koji mu niko neće
ugroziti ni na koji način.
Da li je vama neko 'pokušao' to da poremeti, i kako se završilo?
Ljudi često nesvesno nemaju granicu u zadiranju u tuđe stvari pa
još u braku - verovatno misle da trebaju biti deo SVEGA što vam
se dešava. Meni to smeta nekad' i u vezi, mogu misliti u braku...
Verovatno je to sve individualno, al' ja bih ovako da vidim prosek.

mnogo mi je vazan integrite, da bih mogla da budem ono sto zaista jesam, i da bih, pre svega, bila onako, bazicno, srecna. iz tog razloga ostavljam i mnogo prostora drugoj strani. volim vazduh i provetrene odnose.
 
Hellen:
Хехе, ова деца стварно мисле да је брак папир, а да ће немање папира обезбедити да однос заувек остане складан, непотерећен и без ''сидра око врата''!?


Мислим, ОК ако неко не жели формалности...али не заваравајте се да је папир оно што уништава везу - уништавате је ВИ (и партнер, како год га звали: муж, жена, љубавник, ''пријатељ'', ванбрачни супружник....), као што је и градите, одржавате и улепшавате ВИ, а не папир!


Па јест, и тако после десет година ванбрачне заједнице (која је, иначе, пред законом изједначена са ''брачном''), нестану емоције и ти се лако спакујеш и одеш, оставиш децу, заједничку имовину, пријатеље, заједничке рођаке, сав заједнички живот....као да ништа није било.... ?!
Ne,nego odem,povedem decu sa sobom,ostanem u kontaktu sa zajednickim prijateljima,i sa vanbracnim supruznikom,imovinu podelim i sve to bez advokata!
I ne mislim da PAPIR unistava brak,samo mislim da mi nista ne znaci to parce papira i obecanje koje dajes maticaru...Kao zakleli ste se na vecnu ljubav...Sta ce mi treca osoba da joj ja nesto obecavam?
 
tara623:
Ne,nego odem,povedem decu sa sobom,ostanem u kontaktu sa zajednickim prijateljima,i sa vanbracnim supruznikom,imovinu podelim i sve to bez advokata!
I ne mislim da PAPIR unistava brak,samo mislim da mi nista ne znaci to parce papira i obecanje koje dajes maticaru...Kao zakleli ste se na vecnu ljubav...Sta ce mi treca osoba da joj ja nesto obecavam?

mislis da to ide tako bajno i sjajno????? upravo zato treba da bude regulisano. no comment
 
polako. na pr. i taj otac ima prava na svoju decu, a ti ces ladno da ih odvedes. drugo, podela stvari je obicno jako komplikovana. mada i ne mora da bude, ali najcesce jeste. a trece, a sta bi ti radila da ON odvede decu i jednostavno ode??
 
Naravno da ima i vidjace ih kad god pozeli,svakako nisam mislila da pobegnem sa decom,a sudovi svakako dodeljuju decu majkama(osim u posebnim slucajevima),i verujem da ako ON odluci da odve decu nije bitno da li imas papir ili nemas...Mnogo je bitnije da ON bude normalna i razumna osoba,bas kao i ti...Sto se imovine tice ako cekas da ti je sud podeli tesko ces to docekati...Sporazum resava sve ako su ljudi normalni...
 
ako se razvodim od nekoga, onda pretpostavljavam da su i sami odnosi prilicno zaostreni i losi, iz bilo kog razloga. pa ne mogu logicno da vidim tako ruzicastu i cvrkutavu viziju zarlaza kao ti. ali, jako lepo ako je neko uspeo da se tako rastane sa nekim, i jos sve raspodeli po kratkom postupku.
 
Verujem da cu se rastati od nekog pre nego sto dodjemo u to stanje da odnosi postanu zaostreni i losi...U tome i jeste problem...Ljudi ne zele da vide da je vreme da se rastave pa pocinju da se ne podnose...i odnosi postaju zaostreni...a onda im treba sud...jbg, tako ja gledam na te stvari...
 
tara623:
Verujem da cu se rastati od nekog pre nego sto dodjemo u to stanje da odnosi postanu zaostreni i losi...U tome i jeste problem...Ljudi ne zele da vide da je vreme da se rastave pa pocinju da se ne podnose...i odnosi postaju zaostreni...a onda im treba sud...jbg, tako ja gledam na te stvari...

razumem te. gledas idealisticki. krajnje idealisticki. hm....to je lepo. iskreno i nepokvareno gledanje na odnos dvoje ljudi. samo, mislim da, na zalost, realnost servira maaaaalo komplikovanije odnose, a samim tim i njihova resenja.
 

Back
Top