Velika Albanija-izbor Crne Gore

a33

Aktivan član
Poruka
1.610
Pale i biju za
„Veliku Albaniju“
M.JOVANOVIĆ, 20. avgust 2007
KOSOVSKI sindrom, kojim je Ulcinj „zaražen“ neposredno po okončanju agresije NATO na SRJ, ulazi u fazu „metastaze“. Od 1999.godine, svakog leta, u restoranima i kafićima sa „živom“ muzikom duž cele ulcinjske rivijere trešte pesme o „velikoj Albaniji“ i „nezavisnom Kosovu“. U njima se veličaju predvodnici zloglasne, terorističke OVK. Ni ovaturistička sezona nije izuzetak.
Moglo bi se, čak, reći da su albanskim narodnim pevačima koji „tezgare“ najjužnijim
crnogorskim gradom ovoga leta usta punija, više nego ikada: Haradinaja, Tačija, Čekua,
Jašarija... Zbog veličanja ovog poslednjeg terorističkog vođe, koji je ubijen u obračunu sa pripadnicima MUP-a Srbije u dreničkom kraju, popularni albanski „narodnjak“ Mehdin
Perđecaj Meda, pre nekoliko dana dobio je „po nosu“. Zapravo, tako su incident između Mede i Danila Jovovića, šefa obezbeđenja u restoranu „Holegro“, u kojem je on pevao, okarakterisali mediji u Tirani i Prištini.
Rade šta hoće
NE skrivajući da je pevača još pre dvadesetak dana upozorio da ne peva takve pesme, kako ne bi došlo do incidenata među gostima, Jovović je rekao da direktan povod njegovog sukoba sa Medom nije bila pesma o Ademu Jašariju.
- Do incidenta je došlo ispred diskoteke koja se nalazi u sklopu restorana. Perđecaj je bacio nekoliko flaša uvis koje su se razbile o tendu, a komadići stakla su pali meni na glavu – ispričao je Jovović, naglasivši da mu je pevač posle upozorenja da to više ne čini, prišao i rekao da "može da radi šta hoće, pa čak i da zapali objekat", podvlačeći reči: „Je li ti jasno!“ Jovović je, veli, na to morao da reaguje, a Perđecajevo obezbeđenje je na njega krenulo šipkama i noževima. Sve se završilo intervencijom policije, koja se ubrzo pojavila na licu mesta.
Ovim povodom, prvi je javno reagovao Dušan Hajduković, šef ulcinjskog Opštinskog odbora SRS, apelujući na vlast da "konačno preduzme konkretne mere protiv onih koji neodgovornim ponašanjem podstiču versku i nacionalnu netrpeljivost".
- Nije taj Meda jedini pevač koji ovde kliče „velikoj Albaniji“, niti je „Holegro“ jedini javni objekat u Ulcinju gde se to dešava – kaže Hajduković, uz napomenu da u ovom gradu ne žive samo Albanci, iako čine većinu stanovništva.
Simeon Pop, koordinator NVO „Crnogorski otadžbinski pokret“, ističe da, ma koliko predstavnicima vlasti u Ulcinju usta bila puna tolerancije i hvale na račun svog grada „koji je primer multietničkog sklada“, stanje na terenu neumoljivo demantuje to politikantsko „šminkanje“ ulcinjske zbilje.
Albanizuju grad
POP tvrdi da među turistima sa Kosmeta, koji su tradicionalno najbrojniji na ovom delu crnogorske obale, ne dolaze samo oni željni „brčkanja“ i sunčanja, već ima i nekih sa „posebnim“ zaduženjima.
Sagovornik „Novosti“ podseća da je pre tri leta, u predgrađu Podgorice, dok se vraćao sa „letovanja“ iz Ulcinja uhapšen Anton Lekaj iz Đakovice, jedan od komandanata OVK za područje Metohije, kojem se sudi u Beogradu za počinjene zločine nad srpskim civilima u južnoj pokrajini.
Neke opozicione partije u Ulcinju (naročito SNP), već nekoliko godina upozoravaju da se i u ovdašnjem opštinskim strukturama neskriveno deluje s velikoalbanskim ambicijama. Pored ostalog, to se vidi i iz odluke da se Ulica Četvrte proleterske zameni imenom Imera Prizrenija, jednog od osnivača „Prizrenske lige“, preteče ideje o „velikoj Albaniji“. Ulica Ivana Milutinovića preimenovana je u Muja Ulćinjakua, a Ulica Nikole Đakonovića „prekrštena“ je u Ulicu 28. decembar, datum koji se vezuje sa Demokratski savez Albanaca u Crnoj Gori.
Ustavni sud Crne Gore, srećom, podvlače u SNP, uvažio je inicijativu ove stranke, kojom je traženo poništenje ove odluke SO Ulcinj.
POPULARNI JAŠARI
NA štandu uz objekat nekadašnje Robne kuće, u centru Ulcinja, bedževi s likom Adema Jašarija i slični predmeti sa simbolima OVK i njenih „junaka“, bili su do pre nekoliko godina najbolje prodavana roba. Tada je, posle pisanja „Novosti“, reagovala policija i rasterala prodavce terorističkih obeležja.
link:http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=107546&datum=2007-08-21

Pa sada ja pitam,je li ovo Cg koju su na referendumu izglasala braca iz cg?i nazalost bio sam u pravu kada sam na ovome forumu tvrdio da ce na tom referendumu cg birati ide li u Veliku Srbiju ili Veliku Albaniju,..
ovo je realnost crne gore,.ko ima sta od srba nepokretnosti prodace i doci u srbiju,a ko nema,ostace i poklopiti se usima ,kao i na Kosovu i Metohiji sto se radilo od deugog svetskog rata.
uzas!
 
Ја сам иначе, као и обично, летовао у ЦГ па сам чуо да је сада код њих иста ситуација као на Космету осамдесетих. Шиптари купују куће по Улцињу и околини за веће паре него што вреде, тако да продавац (црногорац) купи за те паре кућу у Сутомору и стан у Београду!!!
 
.....sela ruga pored puta i svakom se ruga :evil:
i njoj svako 8-)

TI-- a 33......

kakv si ti idiot ??
kakva je ovo tema ??
kakve su ovo gluposti ??

a ti Torrente....ti si takva bitanga ,
na stotine tema sa slicnom temom se otvorilo i ni jednu preskocio nisi :shock:
gde tebe boli , sta ti zamisljas ??
sedis ispred tog kompa 24 sata :shock: i pljujes kako ti sta naidje :shock:
pa da ista vredis ne bi ovde iskaljivao svoje nezadovoljstvo samim sobom .


u Crnoj Gori je identicno stanje kao i u Srbiji.
vlast radi to sto radi.....i tamo i ovamo.
imamo jednak model po kome se uzima jos ovo malo sto je ostalo.
na vlasti su iste barabe kao i u Srbiji.

i nemojte da mi glumite rodoljube, pravednike ...... :evil:
sedite u sobama, beskorisni i nistavni a ovde glumite i pametujete.

i da ne zaboravim ; vi nemate pojma o Istoriji, o Politici....o nicemu
---u protivnom bi znali i kako se ovo sadasnje stanje zove, kako je doslo do ovoga svega i
sta ce tek da se desava.

bobana.
 
KoscheiBesmertnii:
Ја сам иначе, као и обично, летовао у ЦГ па сам чуо да је сада код њих иста ситуација као на Космету осамдесетих. Шиптари купују куће по Улцињу и околини за веће паре него што вреде, тако да продавац (црногорац) купи за те паре кућу у Сутомору и стан у Београду!!!



ti si takva budaletina da se to recima ne moze opisati.
po Crnoj Gori najvise kupuje Miskovic i pajtasi....kako to nigde ne custe ???????'

a nisi cuo cija je mob. mreza 068 u Cg ??
zanimljivo ???????
 
a33:
ja nisam rekao,nego citirao clanak iz vecernjih novosti,.imas i link.



ako ja platim da te iste novine napisu --da je korisnik Krste sa nickom a33
pedofil koji pise pp mladima sa sadrzajem koji nedvosmisleno ukazuje na
devijantnost toga tipa....i to ljudi procitaju :shock: nagrnu na Krstu da te "vide"
i presude ti po kratkom postupku.........
hoces li i tada pomisliti -- vidi, majku mu, nisam znao da sam takav retard :shock:
ali ako pise u novinama....dvojbe nema :shock:
 
Dikan:
Како пакујете хероин, на погаче или на шните?
А јер скочиле цене Молдавки ил их Украјинке још увек шију?

Благодарна економија шиптарских фисова са Косова :(

Oni sto su zbili glave izmedju koljena
kad ''Oj, svijetla majska zoro ''...A kad bi mogla Ceca i onaj proterani pop...eeee !!!
 
bobanap:
.....
i da ne zaboravim ; vi nemate pojma o Istoriji, o Politici....o nicemu
---u protivnom bi znali i kako se ovo sadasnje stanje zove, kako je doslo do ovoga svega i
sta ce tek da se desava.

bobana.

Признајем да немам појма. Мени су рекли да се зове транзиција
и пут у светлу европску будућност ,демократију и благостање...
Није да им не верујем него да питам за сваки случај.
 
Dikan:
Признајем да немам појма. Мени су рекли да се зове транзиција
и пут у светлу европску будућност ,демократију и благостање...
Није да им не верујем него да питам за сваки случај.


hmm....snishodljivosti ime ti je...... :evil:
taj nesrecni put se u Srbiji zove isto tako.
u g.....smo do guse i ovde i u Srbiji.
a ti si nasao da svoje prazno vreme trosis ovde. i umesto da nesto napises kao
covek.....da se pobunis.....boris.....ili samo citas.....ti si nasao da komentarises stanje u C.G. na jedan tako dvolican nacin.

nemoj da mi se vise obracas.
off
 
bobanap:
ako ja platim da te iste novine napisu --da je korisnik Krste sa nickom a33
pedofil koji pise pp mladima sa sadrzajem koji nedvosmisleno ukazuje na
devijantnost toga tipa....i to ljudi procitaju :shock: nagrnu na Krstu da te "vide"
i presude ti po kratkom postupku.........
hoces li i tada pomisliti -- vidi, majku mu, nisam znao da sam takav retard :shock:
ali ako pise u novinama....dvojbe nema :shock:

Gospodicna,
a koji je TVOJ problem, pa pljujes okolo i zavodis red, gde ti se kako p?!?
Pa, izgleda da ovde najvise TI sedis za kompom i izgleda da ipak TI imas NAJVECI PROBLEM OD SVIH NAS.
Tuzno, tuzno...
Nema sta.
 

Back
Top